Masakr

Massacro

Horor

Itálie, 1989, 88 min

Andrea Bianchi

80s slasher/giallo kříženec, ale hlavně typický gore-fest, natočený pod dohledem Lucia Fulciho. Film je to opravdu chudoučký, jako celek je to strašná blbost (maniak zabijí ženy při natáčení hororového filmu pod názvem ''Dirty Blood'....hmm'), je to i dost utahané, jako giallo ani jiný samoný žánr, to vůbec nefunguje (legendární 70s Bianchiho "Strip Nude for your Killer" to v žádném případě není), ale přesto z nějakého nepochopitelného důvodu, mě to občas docela bavilo. Film je prakticky postaven jen na gore scénách (+nahotě a sexu), které tu jsou ale dost explicitní, občas docela i vzrušující, úvodní-docela povedená scéna na okraji silnice, se zakukleným zabijákem se sekyrou v ruce, je toho určitě příkladem. Ta, když už nic jiného, diváka určitě navnadila natolik, že od filmu čekal rozhodně víc. Myslím si že film obsahuje téměř vše, co fanoušek taliánského trashe na těchto filmech tak miluje. Ale, je tu to ale...pokud jste viděli Fulciho "A Cat In the Brain", tak se s tímto filmem nemusíte vůbec obtěžovat a rovnou se mu můžete vyhnout. Většina gore scén a špinavostí pochází právě z tohoto daleko lepšího Fulciho filmu. A až na úvodní scénu se zakukleným zabijákem se sekyrou v ruce (která je rovněž z tohoto filmu), je "Massacre" jako celek spíše nefunkční a hlavně převážně nudný (tak do poloviny filmu určitě), s absurdním a velmi laciným dějem a spiknutím, nezáživnými hereckými výkony, otravnou hudbou, krom opravdu laciného gore, sexu a nahoty, tu vlastně nic jiného a pořádného k vidění není. Takže spíše nedoporučuji. Cítit tu byl ale vliv z takových klasik jako "Blood Feast", "Gore Gore Girls", nebo "My Bloody Valentine". Bianchiho standard.(12.6.2012)

• Mamlas

Stupidita.(1.7.2018)

Pod tímto názvem jsem si představoval celkem slušný Italský nájezd se vším všudy,ale dostal jsem průměrný horůrek s několika gore scénami ,které u mě moc obdivu nezískaly,máme tady herce neherce a tím pádem celý tento projekt moc zábavy nepřinesl.(29.7.2018)