Noc v Manhattanu

• Západní Německo

Mordnacht in Manhattan

Krimi / Thriller

Západní Německo / Francie, 1965, 89 min

No je to na hranici průměru a slabšího průměru kde tenhle film balancuje. Zase mě tolik nebavil, ale ještě není ze série nejslabší. Dám nakonec ty 3* hlavně za mojí oblíbenou postavu v podání George Nadera. Jinak ta dějová linie s tou ochranou toho malýho kluka byla trochu otravná a moc mi nesedla stejně jako to takový nijaký finále. Jerry si holt svoje nejbláznivější a nejodvážnější hrdinský kousky nechával až na další filmy.50%(19.7.2014)

Druhá ze série celkem slušných detektivek o neohroženém agentu FBI Jerry Cottonovi, paradoxně z dílny Západoněmecké kinematografie. První film ze série – Vražedné pouzdro na housle jsem bohužel neviděl. Celá série je jakousi německou odpovědí na britsko-americký „seriál“ o superagentovi 007. Naštěstí pro naši generaci nám tehdejší mocní tito filmy nezakázali, jako tomu bylo s Jamesem Bondem. Bylo to asi tím, že Jerry Cotton bojoval hlavně proti mafiánům a ne proti komunistům a Rusům. Každopádně v některých ohledech byl Jerry Cotton přijatelnější a hlavně reálnější než 007. Akorát ty technické vymoženosti neměl jako James Bond. Přesto to byly filmy zajímavé a na tu dobu pro nás něco úplně nového. Myslím, že i pro současného diváka, "zmlsaného" akčními krváky, mohou být tyto filmy zajímavé. Celé sérii dávám 4 a něco.(8.2.2012)

Další dobrodružství Jerryho ve stylu 50ti odstínů šedi (čti: furt je to černobílý). Tentokrát se Cotton snaží zneškodnit Stodolarový gang a taky ochránit jednoho malého neposedu (čti: fakana neposlušnýho). V tomhle díle je hafo nelogických věcí, ale opět tu nechybí krásný jízdy autama před filmovým plátnem, lotři a pozor - místo roštěnek v mini - jsou tu mořské víly v akváriu ( + jeden žabí muž s kýblem na hlavě jako bonus). Upřímně řečeno třema hvězdičkama tomu trochu zalichotím, ale co. :-)(21.2.2016)

• Flego

2/8. Západonemecká kinematografia sa v 60-tych rokoch minulého storočia mohla pochváliť viacerými filmovými sériami, či to už boli mayovky, wallaceovky, alebo akčné kriminálky o agentovi Jerrym Cottonovi. Niektoré bežali pred rokmi v telke a boli vcelku vydarené, tento film sa však k nim neradí. Je zbytočne naťahovaný, dokázal by sa zmestiť do minutáže sitcomu, nepridáva mu ani otravný "inštruktážny" komentár. Jediné čo trochu funguje sú akčné scény, bohužial je to málo.(10.6.2014)

Podle IMDB druhý z osmi filmů o Jerry Cottonovi. V kontextu celé cottonovské série je tohle zcela průměrný snímek, nijak nevybočující z řady, žádný převrat v detektivkách se tímto rozhodně nekoná, ale ani se nikdo nemusí cítit dotčený. U nás tuším v televizi nikdy nešel, ani anglické titulky k němu neexistují. EDIT po poznámce kolegy trollfjord, cituji : V televizi bezel nejprve na tv nova a pak na tv prima pod nazvem stodolarovy gang a je opatren ceskym dabingem.(22.5.2010)