poster

Brooklynský klub vrahů

 • Západní Německo

  Der Mörderclub von Brooklyn

Krimi / Thriller

Západní Německo, 1967, 96 min

 • Wacoslav1
  *****

  Ze vsech Cottonovek tato jednoznacne kraluje a proto si ode mne jako jedina vyslouzi plny pocet perfektni kriminalka o nemilosrdny bande vyderacu co se fakt nezastavi pred nicim a vsechno maji precizne naplanovane a promyslene ale super agent od FBI Jerry Cotton jim stejne neda ani cuchnout a všechny je odhali ja vim ze tyto filmy uz v dnesni dobe starnou pred ocima a soucasne generaci moc nereknou ale je to nostalgie jako prase pro oldschol fanouska navic timto preciznim snimkem se Nemci patrne nikoli obsahem (porad se jedna spise o trochu akcnejsi a pouze mirne prehnane drsne kriminalky) ale predevsim kvalitou priblizili a v tomto pripade si troufam rict ze i prekonali nekolik filmu z Jamesem Bondem kteremu je Jerry Cotton konkurentem. Kazdopadne sympatak Nader si roli opet patricne uziva a behem brilantnich dedukci a pestnich souboju zvlada opet vydatne a ironicky hlaskovat jinak tento film se mi podarilo jeste sehnat z puvodnim dobovym ceskym dabingem a opet to stoji za to a zazitek z celeho dila to jeste umocnuje treba se mi vy mladi vysmejete ale tenhle film je proste klasa!(29.7.2013)

 • LadyPupu
  ****

  Tak tady jsou to jasný 4 hvězdy. Je tu všechno lepší než v předchozích dílech, navíc barevný! Je tu lump s punčochou na hlavě, nádherné neóny za oknem na filmovém pozadí, vysílačka, která už na pohled váží tak 10 kilo a má anténu jak tágo... :-) Teď vážně - Jerry na vlaku je dobrej, příště by to teda chtělo, aby na něj produkce nezapoměla pustit větrák, přecejen když se během akce na jedoucím vlaku nikomu nepohne téměř ani vlas, tak je to divný, ale za akci s náklaďákem, jsou ty 4 fakt spravedlivý. Toro toro, olé!(24.2.2016)

 • MickeyStuma
  ****

  Ani pátý příběh o agentu FBI Jerry Cottonovi nepostrádá nic na své atraktivitě a vkusu sešitových románů, kterými je inspirován. Tentokrát někdo vydírá miliardáře a tak je potřeba se mu podívat na kobylku. Snímek začíná očekávaně černobíle svým prologem, ale jakmile se objeví úvodní titulky, divák je překvapen barvou. Ano, pátý film série a první barevný. Trochu to ubírá na dané atmosféře, ale budiž. Technické postupy zůstaly stejné a v barvě bohužel vypadají daleko okatější. Na dobu vzniku jsou však odpustitelné. Co se týče děje, nic ubráno a ni přidáno nebylo. 60. léta stále v plné parádě a vše očekávané se zobrazí. Jerry Cotton tedy stále přesně tak, jak byl zamýšlen.(18.3.2018)

 • Martin741
  *****

  Ja mam dvoch najlepsich Dzery Kotnov - tento a este sa mi pacil aj film La Morte In Jaguar Rossa 1968. Dzery Kotn ma zastavit bandu, ktora sa nezastavi pred nicim, nema zabrany .. .tot super namet na film. Trochu m ito pripominalo bondovky - niektore sceny akokeby reziser Werner Jacobs okopiroval od 007 -ky. Namakane kulisy presne vystihuju 60. roky, prestrelky, akcne sceny nechybaju ..... za mna teda velka spokojnost : 95 %(15.9.2020)

 • Iroquaise
  ****

  Další z cyklu cottonovek jednoznačně prozrazuje svůj půdorys a vyděluje celou sérii z područí pouhé "béčkové variace na bondovky" ( jak bývá často vnímána a označována). Zcela zřetelná je orientace na americkou drsnou školu, navíc přecezená přes filtr protodobrodružného naivismu ( celková nálada filmu, charakter a použití hudby, která je po většinu času veselá, trochu nadužitá a vede místy diváka až moc za ručičku do tenat hrdinského optimismu ). Podobnost Jamese Bonda a Jerryho Cottona tu samosebou je. Oba jsou samostatní jedinci, kteří rádi a často jednají na vlastní pěst, byť jsou podřízeni oficiální organizaci. Oba jsou elegantní, šarmantní, mužní, mají rádi dobrý alkohol, krásné ženy a nechybí jim smysl pro ironický humor. Zatímco James Bond je ale více dandyovský typ, který má rád luxus, Jerry Cotton je blíže tvrdému policistovi, který se vyzná v podsvětí a sem tam v rámci pátrání zavítá do nějaké té pofidérní špeluňky....více zde...http://blacklsays.blogspot.cz/2012/07/jerry-cotton-brooklynsky-klub-vrahu-der.html(26.3.2012)