Isard

První film o trojici fantastických supermanů byl…fantasitický. A druhý není o moc horší. Schází sice skvělé duo Harris – Kendall, nicméně má jít o stejnou trojici hrdinů, jako v prvním filmu, dva zlodějíčky a agenta FBI. Britská tajná služba je velmi svérázně najala, aby vyřešili problém, který dnes působí vlastně úsměvně: S jedním z princů se nechala v intimním okamžiku natočit sovětská špionka a UK čelí ultimátu: Buď vystoupí z NATO a do OSN bude přijata rudá Čína, nebo bude film promítnut novinářům. Produkce se zdá být o kus levnější, ale za ušetřené peníze se skutečně natáčelo v ulicích Tokia, takže chudé interiéry střídají zajímavé venkovní scény. A tak je to vlastně s celým filmem. Vidíme třeskutou snahu o grotesku, a při tom se často můžeme zasmát u skutečně vtipné scény, stejně jako choreografie četných bitek má být zřejmě taky k popukání, ale nejednou nám tvůrci servírují vcelku slušnou a nápaditou akci. Zmenšovací stroj se sice zdá už být přehnaný, ale zase díky tomu vidíme i nějaké ty filmové „triky“. Krátce řečeno – tvůrci se usilovně snažili natočit strašnou ptákovinu, a při tom se jim povedl poměrně slušný film. ()