poster

Tajemná záře nad Pacifikem

 • USA

  The Final Countdown

 • Československo

  Tajomná žiara nad Pacifikom

Drama / Dobrodružný / Sci-Fi / Válečný

USA, 1980, 103 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Mirokukii
  *****

  Velice zajímavé, poutavé a napínavé. Tajemná záře mne zcela pohltila a já se po celou dobu od sledování nehnul. Krásná přehlídka vojensko-námořní techniky, a veškeré rutiny na letadlové lodi, z jejíž sledování musí být fanoušci úplně vyplesklí. Záhadná, postupně se odkrývající atmosféra. Příjemné postavy a prostě znamenitý Kirk Douglas, jako kapitán, odhodlaný rozdat si to s celou Japonskou flotilou.(8.12.2013)

 • Terva
  ****

  Mám rád cestování časem ,ale má to háček. Skoro vždycky, když se někdo snaží změnit světovou historii, nebo má namířeno tam, kde by mohl změnit dějiny, nikdy se to nepovede a nikam to nevede. Proto jsem od filmu nečekal nic světoborného. Hezký scénář, leč děj nás nikam moc nezavede. Povedené herecké obsazení alespoň zaretušuje, že film je vlastně skoro o ničem. Přesto dám čtyři, protože jsem ten snímek viděl několikrát a je to pěkná nedělní oddychovka.(6.2.2009)

 • FilmFan24
  **

  Kdysi, v éře počátků VHS a s "kouzelným" rychlodabingem se mi film velice líbil i přes závěrečnou "pointu", která nemá logiku a vyloženě pohřbí jinak velmi dobrý film. Myšlenka, co kdyby se změnily dějiny v roce 1941 během náletu na Pearl Harbor, kam se loď dostane, není vůbec špatná. Více než herecké výkony jsou v popředí americká válečná technika, především letadlová loď U.S.S. Nimitz. A to byl asi hlavní kámen úrazu, proč už v roce 1982 zakoupený a posléze i česky otitulkovaný film po zásahu "cenzorem", do československých kin nakonec celých dlouhých deset let nesměl.(5.8.2008)

 • duklak2
  **

  Hm, hm. Co napsat k tomuto snímku. Osobně jsem velice zklamán. Čekal jsem nějakou duchařinu. A ne jen to, že se objeví záře a loď se přesune do jiného časového pásma. Jako chápu, že film byl natočen téměř před 30 lety, ale i tak si myslím, že to šlo udělat lépe. Rozhodně to mělo být o 20 min. kratší. To bych možná i tu jednu hvězdičku přihodil. Dvě hvězdy dávám spíše z nostalgie a taky kvůli Kirku Douglasovi.(17.8.2008)

 • bassator
  ****

  Toto je jeden z filmů který jsem miloval v dobách mého dětství. Cestování v čase je fenomén a tento film je podle mne jeden z průkopnických filmů... Co by bylo kdyby se v minulosti něco změnilo - jaký by byl život nyní... Potkávání sebe sama v minulosti a budoucnosti... To tady také najdete... Tento film a v takovém obsazení snad nemůže (úplně) zklamat nikoho... - Viděno 4x cca - 80%(22.5.2011)

 • - Natáčení probíhalo v Atlantickém oceánu, ne v Tichém (kam je zasazen příběh). (.stenley.)

 • - Scény útoku na Pearl Harbor jsou do děje vloženy ze staršího filmu USA Tora! Tora! Tora! V daleko vetší míře jsou záběry ze zmíněného filmu vloženy do velkofilmu Bitva o Midway. (duklak2)

 • - Útokem na Pearl Harbor pověřil velitel Spojeného loďstva admirál Isoroku Jamamoto 1. letecké loďstvo viceadmirála Čúičiho Naguma s letadlovými loďmi Akagi (vlajková), Kaga, Sorjú, Hirjú, Šókaku a Zuikaku. (Necrotongue)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace