Daniel se s rodinou nastěhuje do domu, který chce postupně opravit. Náhlá tragédie a volání o pomoc z onoho světa ho ale přinutí vyhledat odborníka na paranormální jevy. (Netflix)

Trailer 1

EvilPhoEniX

Perfektní INFARKTOVÁ JAZDA ze Španělska! Tady se vyklubala opravdu kvalitní záležitost na kterou budu vzpomínat se ctí. Film se opírá o celkem zajímavý příběh, který je s postupem času čím dál zajímavější a hlavně zákeřnější k postavám. Takhle nekompromisní horor k hlavním postavám tu dlouho nebyl. Zvrat asi ve čtvrtině filmu je naprosto nečekaný a především pro mne velmi vítaný. Libila se mi kamera, vizuál je na velmi vysoké úrovni, herecké výkony solidní, hudba doslova famózní a skvělé je i finální zúčtování, které opět tasí fajn zvrat a co se týče strašení, tak tu nemám výhrady. Straší se zde velmi často, takovou kanonádu lekaček jsem naposled zažil v roce 2008 u Drag me to Hell. Jsou efektivní, zákeřné, nepřijemné, infarktové a hlavně nápadité a někdy vyloženě nečekané. Velmi se mi líbila i autonehoda, která dá zavzpomínat na smrt z Nezvratného osudu 2. Po skončení jsem spocený jak po hodině tělocviku a zralý na sprchu, i když nevím zda tam dojdu. Hororový žánr nevymírá, vymírají pouze fanoušci. Jako duchařina nový žánrový klenot!! Příběh****, Akce>Ne, Humor>Ne, Násilí***, Zábavnost****, Hudba***, Vizuál****, Atmosféra****, Napětí***. 8.5/10. ()

verbal

Když máš muchu v uchu, nebojíš se duchů! Chuarézovi a Inkviziční sklípek je po dlooooooooouhé době (Konžůrink, Synystr) zase jednou pořádný hororový horor, co se ani denního světla nezalekl. Ty poznáte tak, že jsou vesměs v modrých číslech, protože jim zdejší samozvaní „hororoví exprdi“, Livingyntelechtuálové, artové buzničky a jiní nudofilní rozumbradáči hystericky kurví rejtynk. A není divu! Nehraje v tom totiž ani jeden maják, ani astrální bába v kyslíkové masce, devadesát procent hrací doby se tam jen tupě nehoupou lustry, nevržou panty a nikdo z nikoho pouze opakovaně nestahuje v noci peřinu, aby to celé skončilo nějakým paranenormálním myslomrdem s esoterickou bafající šmouhou. Ne, je to přímočaré, ostré, bubavé pěkně od startu, odsejpající, poměrně surové a mít to trochu více inkvizice a větší detaily té báby, co tak ráda jedla hrušky, klidně to prohlásím za horor rocku. ()

ricci.s

Keď už celá Európa na horory zvysoka serie, tak aspoň Španieli sa ako jediní držia nad vodou. Pre mňa to síce nebolo až tak extrémne desivé (hoci záverečná tretina mala dobre našliapnuté), ale najväčšou devízou filmu je tak či tak to, že v duchárskom žánri sa predsa len dá vymyslieť niečo, čo divák nečaká, a zatiaľ čo mnohé americké ducháriny sa držia infantilnej detinskosti a neodvážia sa zariskovať s úmrtiami niektorej z hlavných postáv vôbec, Španieli sa vydali vlastnou cestou a tak nejako sa s tými postavami vysporiadúvajú po svojom. Takže nie, toto nebude typ hororu zase jedna rodina v prekliatom dome, kde sem tam vyskakujú duchovia, aby sme sa napokon tešili z rodinného happyendu. Postavy v pohode, atmosféra funguje, a keď sa tam už tá vlasatá bosorka objaví, spokojnosť sa skrývať nedá. ()

J*A*S*M

Jako na jednu stranu to je trochu ohrané a co se týká strašení, ani jednou mě Hernández nepřivedl mimo zónu diskomfortu. Na stranu druhou oceňuju, že na rozdíl od některých konkurenčních duchařin, jejichž tvůrci se pomalu neodhodlají ani k tomu, aby se duch na hlavní hrdiny aspoň zle podíval, natož je nějak fyzicky pocuchal, Voces se s postavami neserou. Jinak mě po delší době překvapila závěrečná pointa, kterou jsem nečekal, byť pohledem zpětně je vidět, že indicie k ní v průběhu stopáže jsou, a to i poměrně očividné. Takže za to nakonec ta čtvrtá hvězda, byť při sledování jsem to viděl spíš na trojku. ()

Fr

,,POVĚZ MI, PROČ JE PRO TEBE TĚŽKÉ V NOCI SPÁT?“ … „POŘÁD SE PROBOUZÍM“… „KDO TĚ BUDÍ?“ … „TY HLASY“...“ /// Starej barák, parchant co slyší hlasy a hlasy, co vobčas kecaj a vobčas ne. Taky táta a máma. Prostě horor, kde hlasy jsou podpořeny dalšími paranormálními jevy. Není to ovšem tak čitelný, jak by se mohlo zdát. Maj tam pro nás nějaký překvápka. Šlape se čarodějnici na kuří voko, takže strašení je celkem dost. Navíc si vyhráli i s pointou. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Z neznámýho čísla mi volaj mrtvý lidi. 2.) Čím víc lidí u nás umřelo, tím víc jsem jich viděl. /// Thx za titule „Kristýna Doležalová“ a „vasabi“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ ** ()

• Když uslyší German (Ramón Barea) při zkoumáni Danielova (Rodolfo Sancho) domu hlasy, tak se rozhodne jít po schodech do patra. V následujícím střihu je ale o několik schodů výš. (Duoscop)
  • Film obsahuje potitulkovou scénu. (Harapes)