VOD (1)

Daniel se s rodinou nastěhuje do domu, který chce postupně opravit. Náhlá tragédie a volání o pomoc z onoho světa ho ale přinutí vyhledat odborníka na paranormální jevy. (Netflix)

Trailer 1

luka4615

Slušná atmosférická hororová jednohubka, jež zejména ze začátku "hustí" do diváka precizní dávky napětí s patřičnou gradací. Bohužel, v polovině druhé se tento nadějný koncept nějakým zvláštním způsobem přetočí v lacinou podívanou, v níž se to doslova hemží přemírou ohraných hororových klišé. Škoda, potenciál na další skvělý horor ze španělské kuchyně zde vážně byl. Tak snad příště! (Netflix) ()

ricci.s

Keď už celá Európa na horory zvysoka serie, tak aspoň Španieli sa ako jediní držia nad vodou. Pre mňa to síce nebolo až tak extrémne desivé (hoci záverečná tretina mala dobre našliapnuté), ale najväčšou devízou filmu je tak či tak to, že v duchárskom žánri sa predsa len dá vymyslieť niečo, čo divák nečaká, a zatiaľ čo mnohé americké ducháriny sa držia infantilnej detinskosti a neodvážia sa zariskovať s úmrtiami niektorej z hlavných postáv vôbec, Španieli sa vydali vlastnou cestou a tak nejako sa s tými postavami vysporiadúvajú po svojom. Takže nie, toto nebude typ hororu zase jedna rodina v prekliatom dome, kde sem tam vyskakujú duchovia, aby sme sa napokon tešili z rodinného happyendu. Postavy v pohode, atmosféra funguje, a keď sa tam už tá vlasatá bosorka objaví, spokojnosť sa skrývať nedá. ()

Arsenal83

Voces alebo po česky vocas je prekvapujúcim hororom, ktorý si skvele plní svoju základnú úlohu, a to dobre vystrašiť, hoci povedal by som, že len miestami, nie permanentne. Napriek tomu, že tu máme opäť strašidelný dom, v ktorom počuť hlasy, čiže pomerne otrepané klišé, ale natočené svojim originálnym spôsobom. Máme tu tiež pár podarených ľakačiek a všetko sa pekne vyhrotí na záver. Celé je to obalené do takého mysteriózna, čo je zas na úkor tej strašidelnej stránky. Chválim výbornú prácu s kamerou, niekedy radšej nechcete ani pozerať, lebo neviete čo vyskočí. Záverečné rozuzlenie zvyšuje u mňa celkové hodnotenie na kvalitný nadpriemer. ()

heyda

Klasická duchařina, která využívá všechny možné klišé při lekání a chování postav je daleko za hranicí logiky, ale naštěstí jsou to Španělé, kteří si nedělají hlavu s tím, kdo přežije a kdo ne, umí navodit tíživou atmosféru a na konci jsem si musel zakrývat oči víc než by bylo zdrávo. Škoda, že to nemělo moc hlavu ani patu, ale po hororové stránce určitě nadprůměr. 60% ()

TheEvilTwin

Voces je nakonec celkem šlušný béčkový horor a španělé si tak kromě svého typického mindfuck žánru připisujou zářez i z hororu. Námětem nic originálního, prostě klasický haunted house, ale film má něco do sebe. Od začátku se s nějakým úvodem nemaže a hned dává najebo, o čem že vlastně bude, má slušný body count a lekařek více než všechny horory 2020 v součtu, takže nemám nic proti. Kamera a herci ok, tvůrci na to, že nejsou zas takové filmařské esa, se vypořádali s tvorbou celkem obstojně a hlavně hudba a ozvučení dodávají grády. Recenze se dělí na 2 tábory, ale já se přikláním spíše k názoru "povedený", protože když si divák dá sluchátka, všude okolo tmu a hlasitost na plné pecky, bude atmosfericky celkem potěšen. Finální 3 minuty mě doslova odrovnaly po předchozích "jen" průměrných 20 minutách ve sklepní koncovce a ve výsledku jsem špíše spokojený. Ačkoliv film ničím zas tak významně nevybočuje, hororů je málo a nemám úplně výtky, takže dobrý. ()

• Film obsahuje potitulkovou scénu. (Harapes)
  • Když uslyší German (Ramón Barea) při zkoumáni Danielova (Rodolfo Sancho) domu hlasy, tak se rozhodne jít po schodech do patra. V následujícím střihu je ale o několik schodů výš. (Duoscop)