• Marthos
  ***

  Když na konci června devětatřicátého roku avizovala dobová reklama titulky s názvy Vlasta Burian filmovým režisérem!, byla to pro radlické ateliéry skutečná událost. Tato mediální vějička svým čtenářům ovšem bryskně zatajila přítomnost Ladislava Broma a Čeňka Šlégla, kteří byli producentem povoláni pro případ, že by se král komiků příliš věnoval vlastním zájmům. Hra, stávající po dlouhá desetiletí na repertoáru Burianova divadla, nebyla ve výsledku nijak objevným příběhem zkrachovalých lidských existencí a podivného milostného trojúhelníku, zabředlého do melodramatického močálu nejhorší kategorie. Burianova postava prošla drobnými kosmetickými úpravami charakteru, který se tentokrát pohybuje na hranici přijatelnosti a bez Marvanova trpělivého partnerství by jen stěží obstála i u současného diváka. Neorganický sled komických a sentimentálních dějových linií je nakonec ke škodě celého filmu, ocitnuvšího se tak trochu na vedlejší koleji. Smíchu je zde přespříliš, vtipného ovšem minimum, snad jen zásluhou Šléglovy figurky podomního prodejce s haraburdím lze očekávat alespoň závan neobyčejného. Přestože snímek při své premiéře sklidil nevídaný úspěch, zaviněný do jisté míry absencí Vlasty Buriana na filmovém plátně, v celkovém resumé obstojí coby slabý průměr dobové produkce, obehnané zuřivým nacistickým plotem.(6.1.2009)

 • Tommassi3
  ****

  "A proto pamatuj: není růže bez trní, rybu nohy nebrní !! A v tom je smysl celýho života.." ;)(25.5.2014)

 • dr.fish
  ****

  Myslím, že tady Burian a Marvan svou spolupráci vytáhli na parádní cirkusácké duo- zmatence Marvana a alkoholika Buriana. Místy sice malinko ukřičená, ale silné momenty obsahující komedie. Burian coby závislácká troska je dokonalý a jde bezesporu jednu z jeho nejpropracovanějších postaviček. Nepovažuji vůbec za slabé dílo, naopak. 80%(30.11.2013)

 • Ej Hlemýžď
  *

  Dost slabý film. Plytký děj nepozvedla ani marná snaha hereckých es. Možná, že šlo třeba i o pokus o parodii, avšak ne příliš povedený či mnou nepochopený. Je obtížné na filmu něco pochválit, snad jen žonglování Buriana s hrncem.(29.8.2003)

 • blackrain
  **

  Pokud by nebylo Marvana s Burianem, tak by šlo nejspíše o drama. Burianův alkoholik byl parádní. Ale ten slabý film nezachrání.(16.8.2010)

 • - Ač se u nás žádný protižidovský film nenatočil, tak pouze v tomhle filmu se objevuje negativní postava židovského vetešníka Puškvorce v podání Čeňka Šlégla. (cariada)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace