Reklama

Reklama

Černá komedie o netoleranci mezi tolerantními lidmi. Mervi se vrací do rodného města ve Finsku se svou německo-íránskou kamarádkou Katou, aby ji představila rodičům a řekla jim pravdu o své sexuální orientaci. Doma však zjistí, že není jediná, kdo skrývá tajemství. Obě dívky se ocitnou uprostřed společenského chaosu v komunitě gangsterů, bisexuálních pastorů, aktivistů, rasistů, uprchlíků, alkoholiků a narkomanů. Nakonec sem vtrhne i agresivní skupina neonacistů. (Cinemax)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (8)

Johnny.ARN 

všechny recenze uživatele

Jedna časť mňa by tomu dala plnú paľbu. Za to, v akej piči je Fínsko, ako tam náckovia musia robiť poriadok a hlavne za to, že zistenie, že aj oni majú problémy rovnakého typu ako zvyšok EU ma potešilo. Druhá časť mňa ale hovorí, že z filmového hľadiska je to úplna sračka. Príbehovo, obsadenie, strihovo a hlavne to, že 2/3 filmy sú anglicko-nemecky bez tituliek. Mal som pocit, že chceli natočiť a prezentovať niečo, čo ich trápi. Chceli to ale trochu odľahčiť, natočiť ako komédiu, rýchlu, nie dlho trvajúcu skurvenú drámu. Žiaľ, vo Fínsku asi veľa pijú a toto z toho vyšlo. V istom prípade by sa na to dalo pozerať aj ako na sociálny film, o správaní sa ľudí v krízových situáciách. Žiaľ, tento aspekt vzhľadom na povahu a obsadenie filmy mi bol úplne u piči. Dám 1 z 5 a nikdy viac. ()

Adramelech odpad!

všechny recenze uživatele

Film ukazuje situaci ve Finsku nějaký čas před zánikem Evropy: normální sexuální orientaci nevykazuje už téměř nikdo, země je prolezlá multikulturalismem a migranty, vlastenci jsou prezentováni jako neonacisté a magoři. Vidíme rozklad a úpadek tradičních evropských hodnot, například křesťanství, a i ti neonacisté působí spíš jako karikatura někdejších nacistů. Soumrak západní civilizace v přímém přenosu. Komedie to zrovna moc nebyla, ale zato nuda ano – hlavně ta dlouhá scéna s obléháním domu. Možná byl film míněn jako satira na finské poměry a záměrně ukazuje příslušné negativní jevy zveličeně. ()

Reklama

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Dlouho jsem nechápal co mě film vlastně chce říct. Černá komedie to je asi jako želva závodník. Film je plný idiotů, ale nejsou nějak zábavní, jsou jen idioti a jako idioti se chovají i mluví. Na jedný straně idioti náckové co obléhají dům, kam zahnali jiný idioty. Máme tam nějakou situaci, která není teda vůbec vygradovaná, nic, prostě idiotská. Abych to přiblížil českým realii, před domem jsou frajeři, který vede Volný, Okamarua nebo Landa, je jedno a v domě je Babiš, Válek, ta pirástká komunistka, Pekarová - Adamová, Přibáň a pár dalších hororovejch postav, Jak to asi může dopadnout ? ()

Galerie (13)

Reklama

Reklama