• Enšpígl
  *****

  V podstatě už první scéna mě pětihvězdičkově rozesmála a vysoko nastavenou laťku z prologu si film udržel až do samotného drsně humorného finále. Příběh o looserovi, který proplouvá životem, jeho práce stojí za hovno, jeho život stojí za hovno, jeho sex je rovněž jedno fiasko za druhým a jak už to tak bývá, princip solidarity opět funguje naplno, takže jsem mu fandil a hlavně jsem se královsky smál, prstovačka, telefonování, technologické problémy s filmovým penisem, to všechno je fakt olympijský humor a dovřšením všeho jsou Adamovi sarkastictké poznámky. Film je založen spíš na různých scénkách a dialozích, do celku je spojuje vlastně jen hlavní postava a jeho život. Komedie ve který kempuje hned několik druhů humoru od černého až po absurdní má v sobě i prvky dramatu, náhledu na fádní život bez vidiny na změnu.(20.6.2015)

 • mat.ilda
  ***

  Až si zvyknete na poměrně nesympatický Adamův kukuč, uvědomíte si zásadní věc - komu věčného smolaře, šikanovaného životem, uvěřit, než právě Cesarymu Pazurovi?... a tak se společně s oním nešťastníkem brodíte protiproudem, který se sice nevyhne jistým provařenostem, postihujícím podobně nastavené komedie, což však hravě dorovná rázovitý zůstatek, provázený kousavým Adamovým sebehodnocením, takže hodně fajnové tři hvězdy s možným příhozem pro příště.(9.7.2015)

 • pafka
  ***

  Jako kazdou komedii si clovek musi oblibit casem. Navysovani poctu shlednuti by urcite navysilo procenta hodnoceni. Ovsem po prvnim nepadam na zadek. Chvilema jsem se bavil, chvilema to bylo nevydarene zahrane, obcas vtip, ktery za to nestal, chvilema scena dotazena do prehnanosti a ani do hlavniho hrdiny jako do stredu smichu jsem se taky netrefil. Slabe tri.(13.7.2015)

 • Faye
  ****

  Po otevření boxu v márnici se objeví pytel s tělem a s visačkou č.2. „ Znovu druhý, celý život pořád druhý i tady jsem byl dneska první a cítil jsem se zase jako druhý. Kurva. I na věčnosti budu druhý? “ A potom se Adam Miauczynski probudí ve své posteli aby bilancoval. „Nepotkalo mě v životě nic směšného“ (přesný výklad je asi spíš radostného, protože směšného toho zažil víc než dost). Skvělé monology a osobitý humor Koterskieho jsem si oblíbila už v Dzien Swira (a velmi jsem ho postrádala ve "Wszyscy jestesmy Chrystusami”) . Navíc toho smolaře Adama musí snad většina z nás milovat, teda pokud se mu zrovna škodolibě nesmějeme, vždyť konečně je za blbce, v tom podivném světě, i někdo jiný než my :-)).(29.8.2006)

 • BMAJTZ
  ****

  Je málo filmů které dokáží perfektně zkloubit tragedii a komedii, Nic smiesznego je takovým filmem. Některé scény jsou opravdu až sitcomově laděné ale celkový příběh je vlastně spíše tragický. Takže za zkloubení žánrů jedno velké plus a k tomu si přidejte výborného Cezary Pazuru a dostanete, i na poměry polské kinematografie, vskutku zajímavý film.(27.4.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace