Nemocniční sanitáři připravují hlavního hrdinu filmu k pohřbu. Při převlékání zjistí, že se jedná o známého režiséra erotických filmů Adama Miałczyńskiego. Nebožtík ve svém vnitřním monologu rekapituluje svých 40 let života a vzpomíná na všechny dávné, nedávné i současné události, které pro něho byly smutné, smolné a nešťastné. (Tygrys)

Enšpígl

V podstatě už první scéna mě pětihvězdičkově rozesmála a vysoko nastavenou laťku z prologu si film udržel až do samotného drsně humorného finále. Příběh o looserovi, který proplouvá životem, jeho práce stojí za hovno, jeho život stojí za hovno, jeho sex je rovněž jedno fiasko za druhým a jak už to tak bývá, princip solidarity opět funguje naplno, takže jsem mu fandil a hlavně jsem se královsky smál, prstovačka, telefonování, technologické problémy s filmovým penisem, to všechno je fakt olympijský humor a dovřšením všeho jsou Adamovi sarkastictké poznámky. Film je založen spíš na různých scénkách a dialozích, do celku je spojuje vlastně jen hlavní postava a jeho život. Komedie ve který kempuje hned několik druhů humoru od černého až po absurdní má v sobě i prvky dramatu, náhledu na fádní život bez vidiny na změnu. ()

BMAJTZ

Je málo filmů které dokáží perfektně zkloubit tragedii a komedii, Nic smiesznego je takovým filmem. Některé scény jsou opravdu až sitcomově laděné ale celkový příběh je vlastně spíše tragický. Takže za zkloubení žánrů jedno velké plus a k tomu si přidejte výborného Cezary Pazuru a dostanete, i na poměry polské kinematografie, vskutku zajímavý film. ()

Faye

Po otevření boxu v márnici se objeví pytel s tělem a s visačkou č.2. „ Znovu druhý, celý život pořád druhý i tady jsem byl dneska první a cítil jsem se zase jako druhý. Kurva. I na věčnosti budu druhý? “ A potom se Adam Miauczynski probudí ve své posteli aby bilancoval. „Nepotkalo mě v životě nic směšného“ (přesný výklad je asi spíš radostného, protože směšného toho zažil víc než dost). Skvělé monology a osobitý humor Koterskieho jsem si oblíbila už v Dzien Swira (a velmi jsem ho postrádala ve "Wszyscy jestesmy Chrystusami”) . Navíc toho smolaře Adama musí snad většina z nás milovat, teda pokud se mu zrovna škodolibě nesmějeme, vždyť konečně je za blbce, v tom podivném světě, i někdo jiný než my :-)). ()

Rockerman

Mám rád polské komedie a v poslední době je i vyhledávám, hlavně pro nenapodobitelný humor a uzemňující hlášky. Obě tyto ingredience jsou i v tomto filmu o outsiderovi, kterému se v životě nic nepovedlo. Oproti jiným (pětihvězdičkovým) filmům jsou tady také dost nevtipné momenty, ba i nějaká trapnost se najde. Naštěstí těch povedených scén je většina a já proto mohu hodnotit opět nadprůměrně. ()

mat.ilda

Až si zvyknete na poměrně nesympatický Adamův kukuč, uvědomíte si zásadní věc - komu věčného smolaře, šikanovaného životem, uvěřit, než právě Cesarymu Pazurovi?... a tak se společně s oním nešťastníkem brodíte protiproudem, který se sice nevyhne jistým provařenostem, postihujícím podobně nastavené komedie, což však hravě dorovná rázovitý zůstatek, provázený kousavým Adamovým sebehodnocením, takže hodně fajnové tři hvězdy s možným příhozem pro příště. ()