Během koronavirové krize se šest kamarádů z nudy rozhodne zkusit přes videohovor vyvolávání duchů. Jedna z kamarádek má známou – médium, kterou do videohovoru přizve a s jejíž pomocí chtějí duchy vyvolat. Zpočátku jde o nevinnou zábavu, když si ale další z kamarádek vymyslí příběh o mrtvém kamarádovi, pozve tím nevědomky do našeho světa démona. Postupně se jednotlivým účastníkům videohovoru začínají dít podivné věci a skupina kamarádů si pomalu uvědomuje, že začíná jít o život. (MaaaR@)

Trailer 1

verbal

Poté, co progresivní Lucifer nechal všechny ty zkurvené pekelníky proškolit v IT, jsou schopni kohokoliv v pohodě posedávat i přes TCP protokol, a dokonce se vám bez problémů ektoplasmaticky procpou do kvartýru jak skrz RJ konektoru, tak prostřednictvím nového pekelně rychlého bezdrátového standardu IEEE 666.66bst. Výrobci fájrvolů samozřejmě takový nepředpokládaný trend opět zaspali, čili nevlastníte-li směrovač s bezpečnostní záplatou v podobě certifikovaného přežehnání a vysvěcení WAN přípojky 1. Římskokatolickou a.s, raději se držte od těch internetů co nejdál, protože takový hellware fuckt chytit nechcete. Výše uvedené varování samozřejmě neplatí pro majitele Mac a I-Sraček, neboť přitroublá marnivost je těžký hřích a oni, jakožto zmanipulovaní snobští kokoti, tak jak tak skončí v pekle s eternálně zaraženým rozžhaveným i-pohrabáčem vrchního Belzebubova rozkuřovače, Štefana Práce, v prdeli. Nicméně mohou si samozřejmě akčně připlatit dvojnásobek za větší řitní otvor, který je mimo i-peklo skoro zadarmo! Jako memento svéhlavým síťovým závislákům nechť slouží i toto videjko, v němž pětice škaredých pičinek hořce zalituje, že se raději nevysrala na pandementy a nechytala někde venku onu strašlivou apokalyptickou chřipečku s prokázanou globální smrtností 1,5%, a místo toho si uspořádala virtuální seancičku se stoprocentní letalitou i po proočkování nejnovějším rychlokvašným, vedle účinkujícím a stádově nuceným, ovšem navěky ziskovým placebem firmy Mental Senecha. A je z toho jednoduchý, laciný, avšak dramaticky velmi kulantně ošéfovaný a příjemně bubavý zhovnabič, zkušeně si vytírající celuloid se všemi Abnormálními pasivitami. ()

xxmartinxx

Vynikající využití formátu, využití aktuální situace, využití hodinové stopáže. Rozhodně strašidelný film a je skvělé, že někdo takhle narychlo udělal něco tak dobrého. Možná mi přišlo zvláštní, jak rychle dokázaly přejít holky v několika momentech do normálního žertujícího stavu i po celkem dramatické manifestaci hodně divných věcí, ale ostatně to mělo být o jejich nerespektu vůči nadpřirozeným silám, tak to asi dává smysl a hodinový film musí odsýpat. Taky neřeším, že to neodpovídá na klasickou found footage otázku "proč už dávno neutekly někam do bezpečí a myslí furt na kamery", prortože si ten film chci užít - a rozhodně je co si na něm užít. ()

Gilmour93

Seance v časech korony a v ní disrespektem vyvolaný duch přinášející intenzivní strašení, ideální stopáž a jednu nečekanou zdravici loktem. Chápu, že jsou už lidé zblblí, ale tohle jsou paranormální chvíle, kdy na dodržování proticovidových opatření nejsou myšlenky a rouška poslouží leda k odstranění bláta na hřišti.. Hi-die video call, jehož poslední desítky vteřin jsou zároveň laciné i krásné.. ()

Radko

Partička kamošiek (a jedného kamoša) počas karantény usporiada ZOOM videokonferenciu. Keďže sa tak trochen nudia, skúsia sa s pomocou astrálnej sprievodkyne pozhovárať s nejakými duchmi. Formát filmu sa prispôsobuje zvolenému technickému spojeniu. Všetko sa odohráva na piatich, či šiestich obrazovkách (niektorí účastníci sa z rôznych dôvodov občas odpájajú). Dĺžka stredometrážneho filmu zhruba zodpovedá povolenej dĺžke jednej konferencie zdarma (škoda, že sa tvorcovia nevošli do dnes povolených 40 minút - výsledok mohol byť ešte o trochu viac cool). Spočiatku pohodová atmosféra naberá zvláštne grády. Po pár ľakačkách sa účastníčky rozhodnú duchovnú párty ukončiť. Bubákovi sa však strašenie zapáčilo a zjavne nemá dosť. Telekonferencia pokračuje. Fajné vychytávky v horore, ktorý vďaka necelej hodine nemá šancu začať nudiť, a to napriek príbehovo chatrnému, no zato ľakaco výživnému scenáru. ()

EvilPhoEniX

Horor natočený v Lockdownu při koronavirové krizi víceméně za malý peníz, ale těží z toho absolutně maximum. Myslím, že Host je dnes, to co Blair Witch mohlo být před 21 lety. Film má okolo 50 minut a pojednává o šestici přátel, kteří se rozhodnou, že večer vykonají séance skrz Zoom ( pro nás Skype) a věřím, že tahle Found Footage forma zpracování nesedne každému a někoho odradí už od začátku, ale kdo přistoupí na danou hru, čeká ho intenzivní scary jízda, která vlastně nenechá ani diváka vydechnout. Tím, že je film tak krátký, tak přeskakuje povinnou hororovou nudnou 40 minutovku o seznamování skupiny lidí a jde okamžitě na věc a atmosféra je tak hustá, že někde v půlce jsem si musel jít zakouřit. Už dlouho či možná nikdy předtím jsem neměl tak hodně nepříjemné pocity z hororu, lekačky jsou učinné a strach se dostavuje vrchovatou měrou každou chvíli. Herečky hrají obstojně a velmi mě to zasáhlo. Člověk by řekl, že při 1565 zhlédnutých hororech se už bát nikdy nebude. Host nepočítám ani za film ( tedy herecké výkony, příběh, pointu neřeším), tohle by se totiž klidně mohlo stát. Tleskám tohle se povedlo. Jasný adept na Horor roku a nejlepší Found Footage vůbec. Příběh**, Akce>Ne, Humor>Ne, Násilí***, Zábavnost****, Hudba****, Vizuál***, Atmosféra*****, Napětí*****. 8.5/10. ()

• Mená postáv vo filme sú taktiež skutočné mená všetkých zúčastnených herečiek a hercov. (drake31)
  • Film bol natočený výhradne cez aplikáciu ZOOM počas lockdownu vo Veľkej Británii. (drake31)
  • Nápad na natočenie celovečerného filmu vznikol v momente, keď sa klip Roba Savagea, v ktorom nastraší svojich priateľov počas ZOOM video chatu, stal virálnym hitom na Internete. (drake31)