Host

Velká Británie, 2020, 56 min

Rob Savage

Douglas Cox
  • Arsenal83

Jedna až dve ľakačky sa vydarili, inak som ale z miestneho nadšenia veľmi prekvapený. Samozrejmosťou je nelogické chovanie postáv, ktoré veselo skypujú ďalej prikované k stoličkám, aj keď je čas utekať, nikoho nenapadne zasvietiť a pod. Ale to sa dá odpustiť, veď máloktorý horor má logiku. Napriek amatérskym hercom bolo stvárnenie strachu vcelku uveriteľné, žiaľ príbehovo ma to vôbec nedostalo. Keď si odmyslím začiatok tak niečo sa v skutočnosti dialo zhruba polhodinu a aj jednotlivé smrti boli také nemastné neslané.(12.8.2020)

Priznám sa, že som trošku uvažoval medzi 3 a 4*. Za najrelevantnejší a najpádnejší argument pre vyššie hodnotenie hraje fakt, že konečne niekto pochopil absencie úpadku tohto subžánru.... A to, že týmto podobným filmom stačí slabá hodinka stopáže. Sme oslobodení o dlhotrvajúce a zbytočné prology, ktoré len nudili a neboli filmu žiadnou dejovou spojkou. To nás nezaujíma... Tady ma bavila akcia a ,,to pravé,, keď všetko pomaly začínalo až do nervydrásajúceho konca. Bravo. Ukážka ako na to.(15.9.2020)

Hororová jednohubka a ešte k tomu v atraktívnom formáte, kedy sa pozeráme len na obrazovku počítača. Asi prvý film, ktorý vznikol v období koronavírusu a aj to jemne naznačil. O to viac realisticky to na mňa zapôsobilo, keďže si svet obdobím karantény a rúšok stále prechádza. Inak duchárska idea úplná klasika, tam sa toho už asi veľa vymyslieť nedá, ale veľmi cením scénku ducha s tvárovým filtrom. Stopáž primeraná obsahu. Celkovo je to veľmi fajn počin.(11.8.2020)

COVID-19 a found footage – jedny z věcí na které jsem docela „alergický“, nicméně jsem hodlal dát tomuto britskému kousku šanci. Stopáž nebyla moc dlouhá, navíc jsem doufal, že to nebude stejný provar jako Paranormal Activity. No nakonec si z toho odnáším dosti rozporuplné pocity. Prvních cca 30 minut jsem se totiž docela dost nudil. Přiblblé kecy pětice kamarádek a jejich kámoše mi lezly lehce na nervy a tak jsem si po jejich vzoru i já dal panáka něčeho ostřejšího, abych to vůbec dokoukal do konce. Pak naštěstí přišlo mírné zlepšení. Ve chvíli kdy se na scénu konečně dostavily démonické síly a my si poté odbudeme blikání světla, klepaní na dveře a lekavý dívčí vřískot, dojde i na nefalšovaný duchařský teror a počet přeživších začne velmi rychle klesat. Zázraky se sice nekonali, nicméně eliminace některých jedinců sebou přinesla i svěží atmosféru a náznaky napětí. Takže plusové body byli konečně na světě. Host není bůhvíjak úžasným filmem ani peckou v subžánru found footage, ale jako taková vydatnější jednohubka to stačilo. Škoda jen, že trvá moc dlouho, než se začne dít něco pořádného. S přivřením jednoho oka tomu dám průměrné ohodnocení. A to i z toho důvodu, že letos toho moc natočeného není a znám ještě pár horších filmů roku 2020. 50%(21.10.2020)

• Jaro.Krafcik

Vyslovene zlý film to nebol, no film, nemalo to ani hodinu. Celé to je spravene na spôsob ktorý tu už bol, myslím konkretne sériu Unfriend. Toto bolo ale veľmi lacné. Vidno že to bolo robené cez karanténu. Pár lakačiek sa našlo ale inak strata času. Aspoň som oprášil starú stránku na sledovanie filmov. Ale inak to za zmienku moc nestojí, tento horor odporúčam pozrieť iba fakt v prípade núdze. 2*(12.8.2020)