Host

Během koronavirové krize se šest kamarádů z nudy rozhodne zkusit přes videohovor vyvolávání duchů. Jedna z kamarádek má známou – médium, kterou do videohovoru přizve a s jejíž pomocí chtějí duchy vyvolat. Zpočátku jde o nevinnou zábavu, když si ale další z kamarádek vymyslí příběh o mrtvém kamarádovi, pozve tím nevědomky do našeho světa démona. Postupně se jednotlivým účastníkům videohovoru začínají dít podivné věci a skupina kamarádů si pomalu uvědomuje, že začíná jít o život. (MaaaR@)

Socrates

Musím uznat, že to mělo pár děsivejch momentů a velkým plusem byla minutáž, ale videocall styl mi nevyhovoval. Určitě se na to bude koukat líp mladejm, který tyhle skupinový hovory třeba provozujou. ()

Frajer42

Režisér se velmi originálně rozhodl naučit cestovat duchy po síti a vnesl tak do tohoto žánru nový vítr. Určitě v úvodu pobaví zasazení do covid doby a nechybí v průběhu pár narážek. Kompletní ženské obsazení mi bylo herecky i žensky krajně nesympatické a moc jsem se těšil, až duch rozjede své běsnění.  Ve finále z toho byl příjemný horor, kdy jsem teda rozhodně neměl stažené půlky, ale husí kůže se mi po těle párkrát projela. Milovníky duchařin by to mohlo plně uspokojit. [65 %] ()

Kudly4

Pět krav a jeden vůl, jdou vyvolávat duchy přes videohovor, no a vyvolají samozřejmě toho zlého. Host nepřináší do daného subžánru vůbec nic nového. Něco takového dokáže natočit s minimálním rozpočtem snad každý a proto mě takovýhle typ Hororu prostě vyděsit nedokáže. Hvězda za krátkou stopáž a snesitelný finále. Doporučuji tak maximálně teenkám. ()

PetrPan

Tak doufám, že se točí i dvojka, páč co do reklamy by tomu Covid-19, celým jménem "Co? Jsme v prdeli za -19 měsíců, viď?" pořád slušel a pořád by to táhlo. Naprosto ničím výjimečné MS Teams and (či or?) Google Meets montage video s distanční výukou vyvolávání duchů. Ach jo. Budoucnost filmového hororu, která mě opravdu děsí... ()

Pedestrian

Velice fungující strašení shazovaný debilitama typu Jdu ven, tak si musím nasadit roušku nebo se dotknout loktem v nejvypjatějších okamžicích, kdy jde postavám o život. ()

panjosef

Nápad výbornej, atmosféra velice obstojná, chytlo mne to, to ne že ne. Občas jsem měl fakt strach. S čím mám trochu problém ale je to, že mi přijde že tvůrci tak nějak nedomysleli podobu entity, která se zjevuje. Občas je to žena, občas muž, občas takovej ten kýčovitej americkej zombie-duch, zjevení v pokoji Emmy je celkem originální, ale je to zase něco úplně jinýho (neříkám ale že nepovedenýho, zrovna tohle je pretty scary), a celý se to střídá tak nějak náhodně. Přijde mi, že tvůrci namysleli řadu věcí, co se všechno může objevit, a pak to s nějakou random funkcí zasazovali do děje. Chybí tomu nějakej jednoticí prvek, nějaká bližší interpretace, kterou by třeba doplnila Seylan, když už nic. Rovněž mi tam úplně nesedly takový ty explicitní krvavý a násilný scény (byť nijak extrémní), který za mne trochu zabíjí jinak velice dobře budovanou atmosféru. Samostatnou kapitolou je scéna u Teddyho, které je tam podle mne úplně zbytečně, na efekt a navíc. Přitom nebyl ani důvod to tam dávat, nebudu ale psát proč, to už by hraničilo se spoileřením. Večer po shlídnutí jsem přemýšlel o čtyřech hvězdách, ale když teď tak nad tím ráno přemýšlím, tak těch nedostatků tam bylo víc. Takže za tři, resp. v mý stupnici 6/10, abych aspoň nějak zohlednil klady a nedal tomu čistej šedej průměr. ()

Willy Kufalt

Letmě koukám, jak jsou ohlasy na Hosta hodně pestré, od pasování filmu za naprostý majstrštyk a velké oživení (sub)žánru až po házení na nejhorší úroveň. Já sám jsem pocitově kdesi uprostřed. Nejvíc se mi líbil samotný nápad hraného filmu přes online konferenci + prvních 15 minut, které ukázaly, v jak vtipnou civilní konverzačku mohl tento nápad vyústit, kdyby se tvůrci nerozhodli pro horror. Mladé holky na online setkání byly fajn, stejně jako jejich jediný mužský společník vtipálek Teddy a já se nad očekávání bavil. Jenže pak se potvrdilo to, čeho jsem se obával nejvíc a sice, že půjde o naprosto klasicky vedený béčkový horror s primitivním námětem, ryze prvoplánovým dějem i nějakou tou nedořešenou nelogičností (...že se tu spolu s postavou v nebezpečí hýbe i otevřený(!) notebook, jsem původně přičítal aktivitě ducha, s cílem ostatním proces zla ukázat, ale proč se hýbe i v momentu, kdy už je připojena pouze jedna postava, mi už hlava nebrala....), přičemž z řadové produkce svého druhu se Host liší vesměs jen tím ústředním „online“ nápadem pramenícím ze situace v koronavirové době. Na druhé straně musím uznat, že atmosféra včetně lekaček nebyla vždycky marná, zvláště s přibývajícím řáděním ducha, včetně poslední tečky na konci hovoru, se tvůrcům podařilo na mě seriózněji zapůsobit. V rámci toho, čím se snaží Host být, ho i s ohledem na kratší stopáž a zvolený rámec dokážu akceptovat. Pobavily mě titulky v podobě online seznamu účastníků a v rámci delší verze (68 minut / dostupné na YouTube) mě potěšil i následný „zvrat“, kdy všechny účastníky ještě asi 10 minut sledujeme po skončení naživu, bavit se o filmu, jeho natáčení, přípravě a pod. Tato část sympaticky potvrzuje, že ambice větší od malé žánrové jednohubky s jedním nápadem Host neměl a nemá, stejně tak mě upoutala opětovným zábleskem zneklidňující atmosféry během delšího ticha v první minutě. Pravdou však je, že ani z tohoto „epilogu“ nemám dojem čehosi bezchybně zdařilého a jeho ztvárnění zůstalo tak na půl cestě, stejně jako scénář předchozí tuctové duchařiny. [55%] ()

Marze

Takové pěkné digitální cvičení. Host pozoruje nadpřirozený a materiální svět a spojuje ho v nejistou budoucnost. Je to inteligentní film, který kombinuje vzrušení z lekání a podprahové kolektivní úzkosti. ()

Chrustyn

Minimalistický, ale funkční "karanténní" horor o online vyvolávání duchů, které se dost vymkne. Film nejednou slušně vyděsí a neštítí se ani násilí. ()

Arsenal83

Jedna až dve ľakačky sa vydarili, inak som ale z miestneho nadšenia veľmi prekvapený. Samozrejmosťou je nelogické chovanie postáv, ktoré veselo skypujú ďalej prikované k stoličkám, aj keď je čas utekať, nikoho nenapadne zasvietiť a pod. Ale to sa dá odpustiť, veď máloktorý horor má logiku. Napriek amatérskym hercom bolo stvárnenie strachu vcelku uveriteľné, žiaľ príbehovo ma to vôbec nedostalo. Keď si odmyslím začiatok tak niečo sa v skutočnosti dialo zhruba polhodinu a aj jednotlivé smrti boli také nemastné neslané. ()

Flego

Po nevyhnutnom úvodnom zoznamovaní sa s hrdinami filmu, kde je divák konfrontovaný s postpubertálnymi žvástami, nastúpi slušná ľakačka. Film, natočený za lacný peniaz a formou cam footage, však okrem veľmi striedmej minutáže, neprekonáva priemer. ()

rollman1

Příjemné překvapení, které bylo stvořeno za covidové krize. Musím uznat, že tyto webcam flicky moc nemusím, ale zrovna Host mě dokázal velice příjemně polechtat na šourku. Velikým plusem filmu je stopáž, která je dost krátká na to, aby úplně vynechala část, kde se divákovi představují postavy a nevydává žádné zbytečné informace navíc, jako kdo s kým souloží atd. Jedeme hned od začátku a po chvíli se začínají dít hodně nepříjemné věci. Přiznám se, že dlouho jsem neměl tendenci zavírat oči a to se u filmu nebojím skoro vůbec. Samotná atmosféra by se dala krájet virtuálním nožem a nápadů zde najdeme taky dost. Kadence lekaček není tak častá, ale samotné provedení je už tak dost temné. Už jen za snahu a nápad si tohle zaslouží plný počet ()

SOLOM.

COVID-19 a found footage – jedny z věcí na které jsem docela „alergický“, nicméně jsem hodlal dát tomuto britskému kousku šanci. Stopáž nebyla moc dlouhá, navíc jsem doufal, že to nebude stejný provar jako Paranormal Activity. No nakonec si z toho odnáším dosti rozporuplné pocity. Prvních cca 30 minut jsem se totiž docela dost nudil. Přiblblé kecy pětice kamarádek a jejich kámoše mi lezly lehce na nervy a tak jsem si po jejich vzoru i já dal panáka něčeho ostřejšího, abych to vůbec dokoukal do konce. Pak naštěstí přišlo mírné zlepšení. Ve chvíli kdy se na scénu konečně dostavily démonické síly a my si poté odbudeme blikání světla, klepaní na dveře a lekavý dívčí vřískot, dojde i na nefalšovaný duchařský teror a počet přeživších začne velmi rychle klesat. Zázraky se sice nekonali, nicméně eliminace některých jedinců sebou přinesla i svěží atmosféru a náznaky napětí. Takže plusové body byli konečně na světě. Host není bůhvíjak úžasným filmem ani peckou v subžánru found footage, ale jako taková vydatnější jednohubka to stačilo. Škoda jen, že trvá moc dlouho, než se začne dít něco pořádného. S přivřením jednoho oka tomu dám průměrné ohodnocení. A to i z toho důvodu, že letos toho moc natočeného není a znám ještě pár horších filmů roku 2020. 50% ()

TheEvilTwin

Host se může zařadit do lehkého nadprůměru stylu found footage, od kterého jsem marně čekal podobný hit jako nedávný Unfriended Dark Web, ale na to, jaké je to béčko s nízkým rozpočtem, je film poměrně strhující a nečekaně kvalitní. Prvních 20 minut je to klasický rozjezd, kdy 5 ubulených pipin vyvolává duchy, ale postupem času se přitvrdí a v závěrečných 10 minutách to jede na plný plyn, duchové se vyřádí na každé ze zúčastněných a dojde i na trochu krve. Současně film nabízí asi 3 srdce zastavující lekačky, které jsou u found footage vždycky nepředvídatelné kvůli kvalitě obrazu, no tady to platí dvojnásob. Jak už jsem zmínil, právě na to, jak low budget film to je, je to prostě skvělé a proto jdu s hodnocením o hvězdu nahoru, protože FF je málo a tenhle 50 minutový, mrazivý, intenzivní horor si své fanoušky určitě najde. ()

ARI50

I přes trapný covid se dá natočit hodně slušný horor, atmosféra skvělá. FF po dlouhé době vydařené, povedlo se a to hodně, herci super, nápad na film bomba a smrt se hodně snažila takže oceňují. Sice to má jen hodinu ale po pár minutách prostě dokáže udělat pěknou husí kůži. ()

JASON_X

Parta vymaštěných kravek vyvolá při videochatové seanci ducha zlého a se zlou se potáže. A dobře jim tak. Ale se zlou jsem se potázal i já, hodina mýho života v hajzlu a nic z toho, leda tak mizerná nálada a o něco víc zkažený oči. Ne že bych byl konzerva která nesnese modernu, naopak spousta moderny se mi líbí, třeba v architektuře, výtvarnu a sem tam i v kinematografii. Ale FF žánr není ten případ, už jenom kvůli idiotské kameře a epileptickému střihu. A v případě tohohle filmu mě navíc iritovala i rádoby cool forma a hlavně užvaněné a uječené ženské osazenstvo. Ne, nejsem misogyn, jsem misantrop. A s každým takovýmhle filmem větší. Aspoň si snad příště už pořádně rozmyslím, jestli si pouštět film určený náctiletým holčinám. ()

matestlust

Ultimátně neoriginální found footage, který se drží všech předepsaných žánrových klišé a vůbec ničím se nesnaží vybočit z řady. Něco funguje, něco méně a něco vůbec. Víceméně je tohle naprosto průměrný kus, u kterého vám párkrát příjemně zamrazí, ale půl hodiny po konci filmu už si na něj vůbec nevzpomenete. ()

Morholt

Ale jo. Na to, že daný formát většinou nevyhledávám, to celkem ušlo. Člověk sice musí přetrpět nějakou půlhodinu a smířit se s neskutečně pitomou konstrukcí i s ne zrovna sympatickými herečkami (zejména osoba asijská byla na bombu), ale když to bubák rozjede, dokáže film napínat a vtáhnout. A jednou jsem se dokonce i zasmál a to když si jedna z účastnic nepovedené seance nezapomene ve vystresované situaci nasadit roušku. 50% ()