Host

Během koronavirové krize se šest kamarádů z nudy rozhodne zkusit přes videohovor vyvolávání duchů. Jedna z kamarádek má známou – médium, kterou do videohovoru přizve a s jejíž pomocí chtějí duchy vyvolat. Zpočátku jde o nevinnou zábavu, když si ale další z kamarádek vymyslí příběh o mrtvém kamarádovi, pozve tím nevědomky do našeho světa démona. Postupně se jednotlivým účastníkům videohovoru začínají dít podivné věci a skupina kamarádů si pomalu uvědomuje, že začíná jít o život. (MaaaR@)

fantassia odpad!

Několik puberťaček celý film plká a ječí za monitorama a to nezapomněli tvůrci  připomenout trapnou pandemii, tyhle filmy o ničem, pro mě nejsou, je to ztráta času, nedoporučuju ()

Triple H

Veľmi dobrý nápad a spracovanie. Fungovalo to perfektne, človek sa bál v zásade stále, a na to aké mal film zjavne skromné podmienky vzniku dokázal byť aj vizuálne/formálne pomerne nápaditý. Príjemné osvieženie bolo, že úvodné zoznamovačky s postavami a expozícia boli osekané na úplné minimum, čiže sa išlo rovno na vec. Film tak do istej miery stavia na tom, že divák žáner už natoľko dobre pozná a je mu jasné o čo ide, že nie je potrebné takpovediac strácať čas formalitami. Resp. tie formality tam sú, ale len vo vyslovene nevyhnutnej miere. Do kina by na 56-minútový horor nikto určite nešiel, ale na streame sa práve takáto úspornosť môže ukázať ako správna cesta ako novú platformu využiť a nielen pri tomto žánri. Viem si predstaviť, že toto je len prvá alebo jedna z prvých vzoriek takéhoto vývoja či trendu, ktorý budem prekvapený ak sa neujme. ()

Tosi

Tak jo, dal jsem na zdejší hodnocení a naletěl jsem. Možná dobrý pro mlad'ochy do 20 let, od ostatních oslavné ódy nepochopím. Že si ty telata nerozsvítily, to je nenapadlo? Dokoukal jsem s úsměvem a pocitem trapna. Dvě pecky, protože míň nikdy nedávám. Furt platí, že za rok vznikne jeden jedinej dobrej horor a je těžký ho najít. ()

oveckaoa

Po tomhle mám sto chutí jít na profil Odebrat z přátel 2 a hodit tam 5 hvězd jelikož ve světle tohohle byly zlaté. Jinak film je v podstatě kopírka Odebrat z přátel 1,2 (5 postav na chatu a někdo je zabíjí) s Neviditelným (neviditelné šlápoty , i když v podstatě tady jde napsat i více hororů) tak tu máme 5 ženských a jednoho chlápka co vypadá jak pedouš co si odskočil z filmu V síti 18+ co vyvolávají duchy a dělají si z toho prdel což se jim vymstí. 30 minut z 56 se zde nic nestane a ani zbývajících 26 není žádné terno. Já osobně už jsem náročnější tak, že mě levitující židlička nebo třeba rozsvícené světlo v naprosté tmě nevyděsí (doba od Paranormal Activity už šla dopředu) . 1 hvězda za levitující masku a creepy klauna (ačkoliv ten nemá s filmem nic společného) a druhá za konec (zkoušel jsem si to 3 krát stopnout , abych identifikoval co na ně útočilo , ale nešlo to škoda :-) ) Jinak z toho, že řekne jedna, že je v karanténě a jednou řekne korona a nasadí si cca 2 minuty roušku (proč si ji vůbec nasazovala?) se neudělám naštěstí a ten kdo jo toho lituji. ()

MikyAff

Je to děsivý už jen z principu, protože věřím, že s duchy by se nemělo zahrávat a tady to platí obzvlášť, jelikož pak je vidět, jak špatně to dopadá. Rychlá hororová jednohubka, která navodí atmosféru a možná se jednu noc budete bát jít v noci vyčůrat. A kdo nemá tenhle druh adrenalinu občas rád? ()

bizz_mjc

Jak mě na začátku Host trošku krkal, což se u šestice kámošek u notebooků dá očekávat, tak pak těží z tématu maximum a za malý peníze v efektivní stopáži dává víc, než by člověk čekal. ()

BROKEN_

Infarktová záležitost! Neskutečně zdařilý snímek natočený v době karantény - covidu. Úžasná atmosféra, která jede na maximum a ty lekačky mi málem přivodily zástavu srdce...... mazec jako kráva. Doporučuji všem fanouškům hororů, tohle je povinnost vidět. P.S. Po skončení jsem měl strach odejít od televize, byl jsem uzemněný. 9/10 ()

Jaro.Krafcik

Vyslovene zlý film to nebol, no film, nemalo to ani hodinu. Celé to je spravene na spôsob ktorý tu už bol, myslím konkretne sériu Unfriend. Toto bolo ale veľmi lacné. Vidno že to bolo robené cez karanténu. Pár lakačiek sa našlo ale inak strata času. Aspoň som oprášil starú stránku na sledovanie filmov. Ale inak to za zmienku moc nestojí, tento horor odporúčam pozrieť iba fakt v prípade núdze. 2* ()

Skeksis

Toho ducha určite nenasralo to, že ho vyvolali falošne, ale to, že tie sliepky robili seansu cez internet. Ja by som ich zabila na fleku, len čo by som vyšla zo záhrobia. Najprv som rozmýšľala medzi dvoma hviezdami, pretože pozerať sa vkuse na päť záberov v jednom je dosť otravné, ale bolo tam zopár dobrých ľakákov a chechtákov a v rámci možností to bolo natočené dobre. ()

blackkocour

Nemohu si pomoct, ale mě démon "natočený na found-footage" prostě nudí. Obzvlášť tenhle podžánr video-callingu. Asociace mladých holek, co se při státním Lock-Downovým syndromu, usmyslí, že z toho celého dne nic nedělání, budou strašit češtinářku Pasivníma aktivitama, a doufat, že se test na Slovní druhy přesune na další seanci. Není to atmosférické, zajimavé a už vůbec ne strašidelné. Navíc nepobírám, když by někoho navštívilo to "paranoidní cosi", že by mu šlo, zas tak o to, aby z toho něco měl "ten druhej". V mnoha urban legends, se při duchovi vypl signál a síť, a tady to nemá žádný dopad. A doprdele, fakt nesežeru, že pro zachování atmosféry, si vietnamka dá na ksicht náhubek? Běžte do řiti. (Jo, a co můžu docenit je délka, poslední dobou nestíhám se ani vysrat, a kdyby filmy měli průměrnou délku hodinu, stíhal bych to v pohodě všechno). Ale ať nejsem smrad, jedna hvězda za pár slušných infarktů. ()

herr_carter

Přemýšlím, kdy naposled jsem byl fakt posranej u hororu a nic konkrétního mě nenapadá. Tady sice klasicky prvních 15 minut musí člověk přežít "nutný úvod" a všudypřítomné slepičení hlavních krajně nesympatických protagonistek, ale pak už se začnou dít věc - tu odlítne sklenička, tam jebne židle o zeď, onde jebne židle o zeď společně se sedící uživatelkou - jako fakt dobrý. Z minima se zde vytěžilo max a jsou tu momenty, které patřily k tomu nejlepšímu třeba v paranormálních aktivitách ...................moje hodnocení = 7,5 z 10. ()

sedm.1

Já jsem z toho fakt už celý zmatený. Sám sebe totiž považuji za skutečně ojedinělého příznivce filmů zpracovaných found footage stylem, a tak zatímco všichni ostatní tento hororový subžánr více než často všemožně kritizují a doslova svými výroky a názory ničí, tak já se u těchto filmů naopak tetelím blahem a v naprosté většině si je perfektně užívám. A pak narazím na Hosta, a zatímco po dlouhé době nerad konstatuji, že se právě takto zpracovaná podívaná bohužel nepovedla a nebavila mě, tak v tu chvíli se tu naopak všichni ti kritici najednou semknou a začnou nad tím plesat, že se konečně dočkali pořádného funkčního found footage filmu. Cože? Jako vážně? Opakuji, nechápu a vážně jsem asi někde jinde, jelikož tohle opravdu není found footage film, který by dosahoval úrovně naprosté většiny ostatních takto zpracovaných hororů. Šest nesympatických postav tu sedí před monitorem na Skypu, za nima se má odehrávat jakože jakési strašení, aby pak v závěru je to cosi neviditelného všechny dost nudným způsobem odrovnalo. Z toho jsou všichni tak nadšení? Vždyť je to přeci to naprosto totožné, co se odehrává i v ostatních FF filmech, jen zde je to zpracováno ještě mnohem více nepřehledněji, laciněji a především nudněji, než co tu ti samí uživatelé tak tvrdě odsuzují v těch ostatních filmech. A nepomohla tomu ani ta zkrácená stopáž, i tak mě ten film totiž nedokázal zaujmout a bavit, jelikož je hlavně zcela bez atmosféry, dále i bez nějaké nápadité myšlenky, bez koulí, a ta jedna funkční lekačka fakt nic nezachránila. Takže prosím v klidu, tato FF podívaná je totiž opravdu spíš podprůměrný žánrový přírůstek a ne vrchol subžánru, jak se tu snaží ostatní protlačit. ()

bari68

Priznám sa, že som trošku uvažoval medzi 3 a 4*. Za najrelevantnejší a najpádnejší argument pre vyššie hodnotenie hraje fakt, že konečne niekto pochopil absencie úpadku tohto subžánru.... A to, že týmto podobným filmom stačí slabá hodinka stopáže. Sme oslobodení o dlhotrvajúce a zbytočné prology, ktoré len nudili a neboli filmu žiadnou dejovou spojkou. To nás nezaujíma... Tady ma bavila akcia a ,,to pravé,, keď všetko pomaly začínalo až do nervydrásajúceho konca. Bravo. Ukážka ako na to. ()

borec999

Kratší, ale o to intenzívnejší horor z Veľkej Británie nakrútený počas celosvetovej Covid pandémie. Bez zbytočnej dejovej vaty, s uchádzajúcimi hercami, jednoduchým rámcovým príbehom a čo je najhlavnejšie- dostatkom napätia a osobitne jump scarov(film je nimi doslova prešpikovaný a len málo tohtoročných hororov obsahuje funkčnejšie ľakačky), ktoré pri danom štýle hororu odohrávajúceho sa na monitoroch PC vyniknú a dokážu postrašiť. Host určite nie je nijako inovatívny ani dychberúci, ale za hodinku života pre hororového fanúšika rozhodne stojí. Pochvala tvorcom za využitie situácie a za to akú hodnotu dodali za určite nízky rozpočet. Za málo peňazí veľa muziky... K plnému počtu * chýbalo len veľmi málo. 85% ()

danielosbourne

Dlouho jsem nekoukal na žádný nový horor, tak jsem se rozhodl, že si užiju tuhle jednohubku. Sám doma, všude zhasnuto, svítí jenom svíčka. Po 20-ti minutách sledování mám rozsvíceno všechno, co rozsvítit jde a přemýšlím, jestli chci na film opravdu koukat sám. Nečekal jsem, že mě to tak rozhodí, protože jsem zvyklý koukat na horory, ale tohle na mě skutečně fungovalo. Skvěle zpracovaná duchařina, která pracuje s jednoduchou premisou, ale podává jí naprosto perfektně. Found-fotage styl tomu dodává onu pomyslnou třešinku na dortu. Nejsem si jistý, jestli po dokoukání tohoto snímku dnes budu klidně spát. Skvěle odvedená práce. Snad se Rob Savage bude držet těchhle "delších" projektů, protože nám tu možná roste skvělý tvůrce děsu. ()

Adramelech

Překvapivě zdařilý film, který maximálně využívá krátké stopáže. Situace je modelová: amatéři zkoušejí nějakou okultní praktiku a pěkně si naběhnou. Dobré bylo, jak si Číňanka na ochranu proti démonům nasadila roušku. Zjevně netušila, že rouška chrání proti démonům stejně málo jako proti virům. Čínský taoista by věděl, jak se zachovat, ale holka byla evidentně už narozená v GB, čínskou učeností nedotčená a navíc asi i geneticky naředěná, takže to nějak nezvládla. Dobře vybrané psychologické typy postav. Některé oprsklejší, některé bázlivější – démon si je mohl odškrtávat jak položky na jídelním lístku. Z děje se též dozvídáme, že démoni mohou přerušit připojení k internetu. To je pravda. Z vlastní zkušenosti vím, že mohou narušit i chod počítače a psát na obrazovku různé hlášky, jimž nerozumím bez ohledu na to, jestli jsou napsané česky nebo anglicky. Vždycky pak musím zavolat svému poradci přes počítače, aby mi poradil, jak těmto démonickým vlivům čelit. ()