Host

Během koronavirové krize se šest kamarádů z nudy rozhodne zkusit přes videohovor vyvolávání duchů. Jedna z kamarádek má známou – médium, kterou do videohovoru přizve a s jejíž pomocí chtějí duchy vyvolat. Zpočátku jde o nevinnou zábavu, když si ale další z kamarádek vymyslí příběh o mrtvém kamarádovi, pozve tím nevědomky do našeho světa démona. Postupně se jednotlivým účastníkům videohovoru začínají dít podivné věci a skupina kamarádů si pomalu uvědomuje, že začíná jít o život. (MaaaR@)

bobstock

Screenová ghoststory jak víno. Co málo stačilo pár panáků a 1 ráno na budíku k tomu, abych si strkal ruce před ksicht jak malej harant. Za málo peněz hodně host.. 65% ()

Flopik

Obrovská pochvala takto sa to robí keď vieš, že normálna hodina tridsať by nudilo tak natočíš hodinový horor ktorý ale ani chvíľu nenudí.Nápad samozrejme vôbec originálny nie je, ale ja mám tieto webcam ghost horory veľmi rád. Postavy v pohode, natočené je to pekne a potešia určite aj lakačky. Démona sme videli len pár sekúnd ale stál zato. U mňa silné 4* a v tomto webcam štýle rozhodne jeden z top hororov. Nehovorím že sa budete triasť hrôzou ale tuto sa hodí napísať za málo peňazí veľa muziky. ()

Gman

Keď som videl tie štvorkové a päť hviezdičkové hodnotenia, tak som si povedal že to jednoducho musím vidieť. No a... O nič by som neprišiel keby som tak nespravil. Je to úplne priemerné found-footage, ktoré nemá čo nového ponúknuť. ()

petikacka

Co se stane, když se začnete v zamknuté době nudit a zkusíte si vyvolat ducha přes internet. Neotřelý nápad, myšlenka a režie. Nikdy bych nečekala, že mě může "film z internetu" tak pohltit, pobavit a i trochu vybubulekat. Takže lidi než duchové ze sítě, tak raději "Alkopone"...Za mě 90% ()

warrenur

Paradny karantenny, doslovne, "video-chat"-pocin. Smalltalk i dievcata boli autenticke, atmosfera graduje a v kratkej minutazi sa vobec nenudite. Tuhol som s nimi, ako inak, v noci a na sluchadlach. ;) Po nastaveni niektorych premis sa to uz odvijalo v pohode. Hlavnym kladom je, ze dievcatam ten ich strach a uzkost zhltnete. Hoci obcas to zhodia s nejakou drobnou hlupostou, co si nas tu par vsimlo - laktiky :). Inak velmi slusna praca. Robovi Savage (super priezvisko) uznanlivo kyvam. Hoci, zrejme kvoli rozpoctu, obcasne scarry boli, nie uplne "realne". Ale v tomto ma uz nejake kratkometrazne horrorove skusenosti a je to poznat. Odporucam, zalezitost "vela muziky za malo penazi". 60% ()

Rathalos

Tak toto bolo fakt strasidelne,az som mal zimomriavky po celom tele,zo zaciatku nuda,no potom to fakt nabralo grady,zazit nieco take,tak sa poseriem od strachu...:-) ()

fixaman

Odhadem asi tak padesátá variace hororu přes plochu počítače za posledních pár let. Lekačky fungují dobře, ale nějak zásadně se u toho bát nebudete a všechno je tak nějak předvídatelné. Někdo tu psal, že tohle je Záhada Blair Witch pro dnešní generaci. Víc než tohohle filmu se bojím, že to ten člověk myslel vážně. Taková urážka nejlepšímu found footage všech dob a taky vkusu dnešní generace :D ()

BOURQUE

Jednorazový horor snímok, patriaci do subžánru „paranormálne javy“. Priama a vecná záležitosť, využívajúca „situáciu“, ktorá vznikla kvôli pandémii. Veľmi oceňujem, že tvorcovia sa nesnažili zbytočne navýšiť runtime – tých cca šesťdesiat minút sú využité efektívne. Záver klasický a zrnkami pre prípadné pokračovanie. Osobné hodnotenie: 76% (***) ()

kkarx

Seance po internetu a někde v půli přijde i ten bubák... Zajímá tohle vůbec někoho? Žádný příběh, ploché charaktery, zkrátka nic, co by zaujalo, takže i ta necelá hodina mi přišla zdlouhavá. ()

domirovec

Po tom co mne neuvěřitelně zklamal Unfriended z roku 2014, tak tohle bylo velmi příjemné překvápko. Host je další počin na styl Skype/Zoom/jakákoliv jiná aplikace na volání/ hororů, který skvěle ukazuje, že z duchů by si člověk neměl dělat srandu.. Za mě zajímavá, kratší podívaná přímo ze Shudderu. 4/5 ()

pumpkinqueen

Tenhle žánr já můžu a v jeho rámci se jedná o opravdu vydařený kousek, který podtrhává už jen ta myšlenka využití aktuální situace a záležitost karantény. Příjemná hodinová stopáž hezky hbitě odsýpá, napětí se stupňuje a dostaví se nám i pár nepříjemně děsivých scén. a na rozdíl od zdánlivě podobného Unfriended je tu chování postav na přirozenější úrovni a celé je to takové... sympatičtější. Za mě bezva nápad, super žánrovka a důkaz, že k úspěchu někdy postačí i jednoduchost. ()

Vabr

Mnohem horší než Unfriended. Dávám horší tři hvězdy, ale kdyby to mělo delší délku tak bych dal dvě možná horší dvě. Neřekl bych, že na to, jak to má tak krátkou délku, by to bylo tak akční, děsivé a napínavé, jak někteří píšou. Stejného a mnohem lepšího výsledku se dočkáte v Unfriended, který má delší stopáž a je o dost známější. Divím se, že to tu nikdo nesrovnává s tímto filmem. Postavy jsou nijaké a chovají se dost nelogicky. Dělají věci pro účel děsivosti. Třeba fotí duchy, což nechápu, že dělají. Já bych se tak akorát mnohem víc vylekal, než abych normálně běžel hlava nehlava. Někdo tu psal, že se ve filmu nebáli udělat srandu z koronaviru, ale žádný vtipy tu nebyly. Jenom a pouze 4 narážky, takže kdyby se na toto někdo podíval za 50 let, tak by ani nejspíš netušil, že se to odehrává při koronaviru. Narážky - rouška, slovo karanténa, zakašlání, ťuknutí si lokty. Smrti jsou podle mě blbý (nejlepší smrt je Radiny, to se radši může pojmenovat Radima) a částečně i hloupý. Občas je těžký kontrolovat těch 6 kamer, aby vám nic neuniklo. Připadal jsem si jak nějakej securiťák. Třeba mi unikla jedna věc, dokonce dvakrát, a to mi brácha vrátil o 10 vteřin zpět, a já si ji stejně nevšiml. Všiml jsme si ji až na potřetí. Kamery jsou očividně cílený do takovýho úhlu, aby je tam duch dobře dostal. Na konci se jedna kamarádka zachová fakt hodně hloupě. Je strašně levnej. Nechápu, že to pořád říkají u Unfriended, tam se mi konec líbil. Tady je sakra levnej oproti tomu. Škoda, že scénu s filtrem dali do traileru. Byla by nečekaná a zajímavá, takhle jste už věděli, u jaké postavy to bude, a o co půjde. VYHODNOCENÍ: TA BUBÁKOLOŽKA JIM TEDA HODNĚ POMOHLA ()

Dogfish

Já když vidím, jak se tyhle americké pit*y sejdou a vymýšlejí vyvolávání duchů nebo podobné kokotiny, tak má ten záporák vždycky moje sympatie. ()

Rockerman

Jak z hovna ukroutit bič řešili mnozí a málokdo uspěl. Tvůrci karanténního hororu se však hodně přiblížili. Více, než půlka kratičké stopáže stojí za houby, ale posledních zhruba dvacet minut stojí za to! Nářez snímaný jen přes monitory notebooků! Takže jo dobrý nápad hodnotím vysoko. ()

helraiser

Tak tohle býka vážně parádička. Karanténí strašení přes skype na plný kule. Žánrová jednohubka, která každého fandu tohoto subžánru jistě potěší. Má to nápad a především opravdu neskutečnou atmosféru, se skvělými lekačkami a neskutečně povedeným závěrem. Tohle se prostě povedlo, tzv. za malí peněz hodně muziky. ()

KUFI

Nez to tam zacne litat a hovadit tak je to strasidelnejsi. Prvni "video call" horror co sem kdysi videl byl The Collingswood story, kterej byl asi historicky prvni vubec. Z podobnyho ranku si jeste vzpominam na The Den a Unfriended. ()

Kingjiri

Cenim, jak tvůrci dokázali zužitkovat dobu lockdownů asi jedinym možnym filmařskym způsobem (videocall) a vydat tak jeden z mála filmů v týhle době. Jestli je pravda, že si každej herec musel při natáčení poradit sám (byť po pár kurzech, jak docílit různejch triků), tak klobouk dolu. Triky totiž působěj dost přesvědčivě a často jsem přemýšlel, že přece jenom muselo být víc lidí na place u každýho herce. Úvod je vzhledem ke skromný stopáži vcelku dlouhej, ale jakmile začne strašení, jede téměř nonstop až do konce (přibližně půl hodinka). Budování napětí v kombinaci s lekačkama se postaralo o dobrou atmosféru. Asi jediná zásadnější výtka by mířila k chování postav, kdy se každej bez ohledu na to, co dosud viděl nebo zažil vydává dál pátrat po duchovi (asi v každym případě by asi každej vzal nohy na ramena, natož aby lez k tomu druhýmu do baráku). Za poměr cena / výkon a schopnost natočit něco takhle kvalitního v dobách nejpřísnější karantény přihazuju čtvrtou hodně slabou hvězdu. ()