poster

Ernesto

Drama

Itálie / Španělsko / Západní Německo, 1979, 98 min

Producenti:

José Frade

Scénografie:

Ezio Altieri

Kostýmy:

Ezio Altieri
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (4)

 • Houdini

  Zlatý Medvěd - výběr(22.5.2006)

 • petrsv
  ***

  Děj se vyvíjí docela zajímavě, je to trochu neovyklý pohled do historie. Film má ale jednu velkou slabinu - chybí mu konec, který by děj nějak uzavřel, nebo pokračování.(2.11.2009)

 • Adiemus
  ****

  Nesouhlasím s petrsv, že film nemá konec; neoctl se Ernesto v téže pasti jako Chris Wilton v Match Point? Jediný rozdíl - Chris zabil svou lásku fyzicky, Ernesto psychicky. Otázka je, na jak dlouho. Takovéhle filmy se už netočí, škoda.(31.12.2010)

 • doff
  ****

  Nechce se mi vypisovat děj filmu, podívejte se na něj, stojí za to. V popisku nahoře chybí, tak doplňuji, hlavní roli - Ernesta hraje Martin Halm. Já bych se však pozastavil u M. Placida. Většina z nás si jej nejspíše pamatuje hlavně ze zdařilého seriálu Chobotnice (1984), tady je, pro mne v překvapující roli, v roli homosexuálního dělníka - a jeho lásku k Ernestovi jsem mu zde vážně věřil. Příjemné tempo filmu, děj, výprava, kostýmy, hudba, atmosféra i herecké výkony. Pokud jde o závěr filmu... Co - koho Ernesto vlastně chce? Má vůbec na výběr? Nezapomeňme, že se píše rok 1911...(23.10.2012)