poster

Giovanni Falcone

 • Itálie

  Giovanni Falcone

Krimi / Drama

Itálie, 1993, 124 min

Komentáře uživatelů k filmu (6)

 • LiVentura
  *****

  Šílené, co se v tehdejší Itálii dělo..!(25.6.2013)

 • Aky
  ***

  Dost věrně natočený skutečný příběh vraždy protimafiánského soudce, který se ovšem více dokumentem než dramatem s přesahem do hloubky a případně i šíře. Tím, že je konec notoricky znám, vyprávění nefunguje jako drama, ale také není vystavěné podle pravidel dokumentu. Moc mě to, kromě hereckých výkonů, nenadchlo.(20.8.2017)

 • pm
  *****

  Nejde o dokument, ale o hrané společenské drama se skvělým Gianninim a Placidem. Režisér se snaží s maximální věrohodností zdokumentovat události, které otřásly Itálií na přelomu 80. a 90. let, tedy dobu, kdy se proti mafii postavili prokurátoři a soudci, jde konkrétně o případ Giovanniho Falconeho a Paola Borselliniho, kteří byli zavražděni poté, co upozorňovali na provázanost organizace na nejvyšší politické kruhy.(8.1.2011)

 • borsalino
  *****

  Neuvěřitelně silný a podle skutečnosti natočený příběh soudce Giovanni Falconeho, bezchybně ztvárněný Michelem Placidem, který se podobně jako Paolo Borsellino zásadně podílel na tažení proti mafii a veřejně ukázal prorůstání této organizace do politiky. Film obsahuje skutečná jména a dost věrohodně se snaží o zrekonstruování Falconeho nástup do úřadu, přes jeho postup a realizaci obrovského soudního procesu, až po jeho poslední cestu, což mu dodává na věrohodnosti a pravdivosti. Zároveň zde nejsou romantizující klišé hlavního hrdiny či obdivy spolupracovníků či žen, což filmu dodává na opravdovosti. Jednoznačně plný počet hvězdiček.(21.6.2011)

 • dopitak
  **

  Je hodně lepších filmů o italské justici a mafii, a to prosím neodkazuji jen na legendární Chobotnici. Tady zoufale chybí akce, kromě atentátu a pár náznaků se jen plká u stolu. Což je sice lahůdka s dabingem Františka Němce, ale atmosféru tu nevybuduje. Placido je dobrý, i když za těmi vousy a později knírem trochu schovaný. Chtělo to ale vic exteriérových akcí. Mrzí mě, že místní vysoké skóre snižuju svým hodnocením. S Ferrarou mám asi problém, i 100 dní v Palermu to ode mě schytalo.(4.3.2018)

 • MrJoda
  *****

  Vynikající drama, skvěle vystavěné a perfektně věrné, přesně jak má být. Jediná, možná spíš subjektivní, výtka je k zobrazení soudce Falcona. Příjde mi, že ho film úplně nevystihuje - zkoušeli jste si někdy zadat jeho jméno do vyhledávání obrázlů na googlu? Je opravdu těžké najít fotku, na které nemá úsměv od ucha k uchu, zatímco filmem nás provází ustaraný kamenný hrdina. Na fotkách mi příjde o mnoho lidštější...(2.11.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace