Ostrov doktora Moreaua

Don Taylor

Předloha:

H.G. Wells (kniha)

Gerry Fisher

Remake me nijak zvlast nesral, tak jsem byl zvedavej i na tuhle puvodni verzi. No a i kdyz to neni zadna pecka, ani tenhle film me nesral. Pibehove to je podobny remakeu, respektive opacne, ale ja videl remake nejdriv. Jedinej rozdil je, ze tenhle film moc nepusobi jak zvireci horor, jasne, najde se naka ta napinava scena, sem tam tu pobihaj nasrany zvirato lidi v na dobu vzniku vcelku solidnich maskach a ukapne i nejaka ta krev, ale k nejaky atmosfere to ma daleko. Co se tyce hercu, Lancaster nastesti narozdil od Branda vypada normalne a York je sice takovej homousek, ale zahral obstojne. Celkove lepsi 3*, ale kdybych si mel vybrat, asi u me vyhraje remake.(19.8.2011)

Tento film jsem viděl kdysi v době jeho vzniku a musím přiznat, že mě nejen že nezaujal, ale dokonce se mi i nelíbil. V květnu 2009 jsem měl možnost ho opět zhlédnout. Musím přiznat, že jsem se na něj tentokrát díval úplně jinýma očima. Ne snad že by ten film léty nabral na kvalitě, ale vnímal jsem ho pod vlivem jiných souvislostí. Jestli mi v 70. letech přišlo přetváření zvířat v lidi jako totální nesmysl, tak dnes v době genového inženýrsví se na tento film dívám jako na průkopníka ve věcech, o kterých se mi dřívě nechtělo ani uvažovat. Poutavá je zejména první část filmu. Druhá část mi přišla spíš už jen jako taková zběsilá honička, kdy jsem se už nemohl dočkat nějakého konce. Film má celou řadu nedostatků a slabých míst, ale za jeho nosnou myšlenku si podle mě ty **** zasluhuje. Na závěr bych ještě pochválil dobrý dabing.(5.5.2009)

Průměrná záležitost, kdy pro rok vzniku ještě můžu omluvit slabou esteticku stránku filmu, ale děravý a ničím nenápaditý děj už můj "zážitek" hodně ovlivnil. Hudba od Rosenthala sice dodává všem akčním scénám trochu více šťávy, ovšem zase to hodně sráží mě nesympatický Michael York a místy vlekoucí se režie. Alespoň že druhá polovina byla značně našlapanější a skoro pořád se tam něco dělo. I tak mi ale zůstane v paměti nanejvýš dabing Pavla Soukupa. 60%(22.10.2011)

• Campbell

Tak tohle bylo neuvěřitelné zklamání, je s podivem že pro remake mám slabost(teda spíše proto že jsem to viděl jako malej) a jelikož mám pro ten remake slabost tak jsem se dost těšil na tohle ale čekalo mě neuvěřitelné zklamání. Kostýmy a York jsou moc fajn, na kostýmech si daly hodně velkou práci a ocenění si zasloužily. Ale zbytek? Třeba samotní herci v kostýmech kteří se ani nesnažily hrát polozvířata? A to nemluvím o naprosto zpackané finální scéně. NAvíc ta agitka mi tu totálně neseděla, pro mě rozhodně velké zklamání a remake mám raději.(20.11.2012)

Stále působivé... 1) První hodinu je napětí přímo hmatatelné, pak se film mění v dobrodružství, útěk a zvířata v úsměvné karikatury sebe samých. Are we not men? 2) Spoiler. Škoda, že tvůrci vyškrtli z filmu tvář Marie (dívka na člunu při útěku s mladým inženýrem), jak se mění zpět na zvíře. Pointa to byla moc hezká a vtipná. Zřejmě tlak na happy end? 3) Americké Panenské ostrovy by asi stály za návštěvu, zvláště pak St. Croix, který je menší než půlka Prahy (218 km2). 4) Závěrem malou výstrahu našim politikům: His is the hand that makes. His is the hand that hurts. His is the hand that heals. His is the House of Pain. His is the House of Pain. His is the House of Pain. He who breaks the law shall be punished back to the House of Pain. (11.2.2016)