Reklama

Reklama

Ostrov doktora Moreaua

  • USA The Island of Dr. Moreau (více)
Trailer

Obsahy(1)

Mladík Andrew Braddock jako jediný přežije ztroskotání lodi a dostane se na podivný ostrov. Není až tak překvapen podivínským dr. Moreauem, jako spíš podivnými tvory, ze kterých se vyklubou výsledky doktorova experimentu a snahy přetvářet zvířata na lidi. Při jedné dramatické situaci Braddock zastřelí zraněného mutanta na jeho vlastní žádost, čímž se ale proviní proti zákonu, který pro ostrov stanovil sám Moreau a ten má tedy jedinečnou příležitost zatáhnout do svého šíleného plánu samotného Andrewa.
Adaptace Wellsovy knihy nabídla především zajímavou práci maskérů a adaptace pod Taylorovým režijním vedením obdržela pět nominací Americké Academy of Science Fiction, Fantasy and Horror Films. (Robbi)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (68)

Heavyman 

všechny recenze uživatele

Vidět to jako dítě, měsíc bych z toho nespal...protože zvířecí kostými, mne vždycky děsily, ale zároveň bavily. Ono vlastně není na několik výjimek, ani poznat, o jaké zviřátko se mělo jednat. Starej Burt je v celku dobrej, ale nezáchrání celý film. Bohužel ani skvělý námět nezmůže nic proti zfušovanému zpracování, které neomlouvá ani doba vzniku. ()

B!shop 

všechny recenze uživatele

Remake me nijak zvlast nesral, tak jsem byl zvedavej i na tuhle puvodni verzi. No a i kdyz to neni zadna pecka, ani tenhle film me nesral. Pibehove to je podobny remakeu, respektive opacne, ale ja videl remake nejdriv. Jedinej rozdil je, ze tenhle film moc nepusobi jak zvireci horor, jasne, najde se naka ta napinava scena, sem tam tu pobihaj nasrany zvirato lidi v na dobu vzniku vcelku solidnich maskach a ukapne i nejaka ta krev, ale k nejaky atmosfere to ma daleko. Co se tyce hercu, Lancaster nastesti narozdil od Branda vypada normalne a York je sice takovej homousek, ale zahral obstojne. Celkove lepsi 3*, ale kdybych si mel vybrat, asi u me vyhraje remake. ()

Reklama

LeoH 

všechny recenze uživatele

Třetí hvězdička čistě ze sentimentality – první sólová návštěva dnes už neexistujícího zlínského kina Družba, první zápaďácký horor, klukovské erotické okouzlení z pouhého gesta, kterým si Barbara Carrera rozpustí vlasy. Jinak by tohle strašně vážně se beroucí béčko s minimem atmosféry, redukující humanismus Wellsovy předlohy na trochu zmatené „anti-GMO“ poselství, dneska už vůbec nestálo za zmínku. ()

Aqualung 

všechny recenze uživatele

Film je silným varováním těm, kteří se cítí oprávněni, kompetentní nebo povoláni k tomu, aby násilně a rychle měnili výsledky evoluce, která kamsi dospěla po statisíci letech své vlastní cesty.A tady to začíná být zajímavé.Matka přiroda nás obdařila rozumem, který třeba v tomto případě působí devastačně na výsledek evoluce, nebo že by to bylo jen nesprávným postupem?Kdoví?Ušlechtilá myšlenka na počátku doktorova experimentu nakonec dovede bizarní komunitu k apokalyptickému konci.Je nutné, aby to takhle dopadlo?Kdoví?Začátek všeho nového je komplikovaný, třeba se v tom naučíme chodit i při respektování matky přírody.Ovšem peníze, které tohle bude stát zřejmě určí směr výzkumu respektive vývoje......A to nemusí být to pravé ořechové........Takže se vracím zase na začátek, film je dobrým varováním....A ()

Ryuuhei 

všechny recenze uživatele

Jak to tak vidím, ani tady to není kult. Film mi přišel příliš zdlouhavý a příliš nudný. Což o to - sedmdesátkový formát připomínající Planetu opic tu byl, ale jaksi nefungoval jako v případě zmíněného titulu. Uznám tedy jen pár věcí - skvělé masky, autentické trikové scény se zvířaty (ochránci by se dneska asi podělali) a neomylný vkus co se týče ženské hrdinky (tehdy věděli, co je skutečná krása). Jinak ale kousek, který mě nebavil od začátku až do konce. A nebylo to jen tím, že jsem o premise věděl. 30% ()

Galerie (58)

Zajímavosti (11)

  • Příjmení herců titulní záporné role doktora Moreaua (Burt Lancaster) a hlavního hrdiny Andrewa Braddocka (Michael York) jsou shodou okolností stejná, jako dvou britských znepřátelených rodů, jejichž soupeření vyústilo v tzv. Válku růží. (Sidarius)
  • Herci, kteří hráli mutanty museli vstávat ve tři hodiny ráno, aby se stihli nalíčit na natáčení svých scén. (Cheeker)

Reklama

Reklama