Reklama

Reklama

Talianska sociálno - kritická dráma z obdobia po nástupe fašizmu. (oficiální text distributora)

Recenze (4)

Flego 

všechny recenze uživatele

Tereza sa stala obeťou spoločnosti a začína sa mylne domnievať, že krádeže nie sú zločinom. Osud mladej ženy je poznamenaný mnohými omylmi a tragédiami, všetko je však prednesené od odľahčeným spôsobom. Mne to tlačenie na pílu príliš nevyhovovalo. Treba však oceniť skvelý herecký výkon Monici Vitti. Štvrtá recenzia. ()

Reklama

Hennes 

všechny recenze uživatele

Teresa (Monica Vitti) je zlodějka, se špatnými kořeny a žije od dětství velmi smutný a život. Teresa Numa se narodila v Anziu v chudé rodině a životem se proplétá složitě. Neustále hledá nová pracovní místa, je často nucena krást na živobytí. Brzy otěhotní, poté se stane vdovou. V Římě začíná žít Teresa svým důvtipem a vstupuje do skupiny několika zlodějů. Přichází uvěznění, poté zkouší štěstí v Livornu, Janově a Miláně a znovu se vrací do Říma. Jejím druhým domovem se stává vězení, ale i psychiatrická léčebna. Po propuštění z léčebny, napůl zničena, se vrací zpět do Anzia. Monica Vitti, zde podala výborný výkon jak po stránce komediální, tak po stránce melancholie a tragédie. Snímek je se šťastným koncem, ale přesto odhaluje hrůzu dané doby. ()

Zajímavosti (1)

  • Při natáčení v Livornu je vidět mnoho televizních antén na střechách domů a Piazza Matteotti mrakodrapu. Tato scéna by měla probíhat v roce 1947, ale televizní vysílání bylo v Itálii zahájeno až roku 1953 a mrakodrap byl postaven až v pozdních šedesátých letech. (Hennes)

Reklama

Reklama