Osamělá noc

Indie, 2020, 149 min

Honey Trehan

Smita Singh

Pankaj Kumar

Výborné krimi so slušnou atmosférou, muzikou, ktorá ju umocňovala a postavami, ktoré sa naozaj dali vpohode zniesť. Mimochodom, neviem, čo za chuja písal obsah k filmu, ked použil prívlastok 'neobratný' policajt. Naopak, chlapík bol rázny vo svojich činoch a to sa mi na ňom páčilo. Vôbec sa s ničím a nikým nesral. Celkom ma prekvapili i kaskaderské kúsky na Indošov dosť neobvyklé. Ja si myslím, že i skrz prepálenú stopáž si film dokáže udržať neustálu pozornosť. Navyše inšpektor Jatil rozdáva luxusné zauchá, takže za mňa 4* .(11.8.2020)

Ja tej Indii nemôžem prísť na chuť, a ani neprídem. Spokojná by som tam bola ako opica v továrni na banány, keby som bola sexistická, xenofóbna, násilnícka a úchylná sviňa v podobe muža, ktorého najväčším koníčkom je porušovať zákony (ktoré sú aj tak každému na smiech) a hrabať sa do politiky. Policajné metódy boli tragikomické, forenzné vyšetrovanie im nič nehovorilo, pacifikácia drzáňov bola v podobe facky - na čom som sa asi zo trikrát zasmiala. Dievčinu omotanú prezdobenou plachtou a zmachlenou ako kurva by som dala hneď zatknúť a pretrieskala ju viac ako jej muž, aby hneď všetko vysolila. Národ neviest a ženíchov, ktoré vám podľa majetku väčšinou vyberá rodina - to radšej byť single do smrti. A tá ich hygiena a la cigánska osada! Už sa nečudujem, prečo sa hovorí, že cigoši pochádzajú z Indie. Ale inak fajn, trochu domotané a zbytočne dlhé, ale ušlo.(3.8.2020)