Scared Stiff

• Velká Británie Scared Stiff
USA, 1987, 83 min

Psychiater David Young (Andrew Stevens) kúpil starý dom v Charlesburgu, ktorý kedysi patril krutému obchodníkovi s otrokmi. Práve tu sa David nasťahoval aj so svojou priateľkou Kate (Mary Page Keller) a jej synom. Kate je speváčkou, snažiacou sa o úspešný návrat do hitparád, navyše je jeho bývalou pacientkou, ktorá sa ešte stále momentálne lieči z následkov nervového zrútenia. Krátko po príchode Kate zisťuje, že s domom nie je všetko úplne v poriadku. Začnú ju sužovať desivé sny a okolo nej sa dejú čudné veci. David jej však neverí a i ona samotná začína pochybovať o svojom psychickom zdraví. Vyčíňa v dome duch alebo je to všetko len výplod jej narušenej mysle? (beso74)

beso74

Ďalší blázni si kúpili v dom, v ktorom sa dejú čudné veci a namiesto toho aby sa spakovali a čo najrýchlejšie vypadli, tak tu ostanú a túlajú sa nim uprostred noci. Režisér Richard Friedman dostal na svoju ducharinu takmer 15 násobok rozpočtu aký mal na Doom Asylum a tak mu ostalo na triky a kvalitnejšie herecké obsadenie. Škoda, že aj napriek tomu celý film vyznieva so spomínaným D.A. o niečo horšie, D.A. bol tak zlý, až som sa pri ňom dobre bavil, Scared Stiff je len zlý a nudný. Úvod, taký klasický, južanský, ma vcelku navnadil, ale následne celé nadšenie upadlo pod ťarchou klišé a nelogickosti. Akú takú pozornosť vo mne vzbudil až koniec, totálne psychedelický a absurdný. Slabé 2 hviezdy, veľmi slabé... ()

ricci.s

Taká typická haunted-house horror osemdesiatka. Nemám síce čo vytknúť, ale nemám ani čo chváliť, pretože neprináša vôbec nič nové. Rodinka sa nasťahuje do domčeka s temnou minulosťou, začína sa to nočnými morami, manželka vidí duchov, manžel jej neverí (až kým sa ten najhorší do neho neprevtelí), plus nejaké mordíky k tomu. Masky sú zvládnuté celkom slušne, takže dá sa to bez problémov sledovať (záverečná démonická 10-minútovka dokonca klape až prekvapivo dobre). Označil by som ho termínom "neurážajúca normálka". ()

corpsy

Horor, ktorý sa akoby bál sám seba. Neodvažuje sa totiž veľmi do oblastí, kde sa tento žáner proklamuje. Gore, atmosféra, strašenie, mystérium atď. V tomto všetkom je snímok striedmy a ospalý. Záver trochu dupne na plyn, ale ako sa neraz hovorí a píše, už je neskoro. ()

kaylin

Americký snímek „Scared Stiff“ je tak trochu zapadlým hororem, není moc známý a dějově nijak zásadně nevybočuje, neoslňuje svou originalitou. Ale když už dojde na strašení, když dojde na děsivé výjevy, je technicky velmi dobře zvládnutý. To se projevuje hlavně na maskách a skvělých příšerách. Díky tomu si film zaslouží i dnes pozornost a rozhodně lepší hodnocení, než obecně má. ()

• Producentom sa podaril husársky kúsok, najprv si prenajali budovu pánskeho sídla, kde plánovali film natáčať. A potom presvedčili majiteľov, aby tých 25 000 dolárov investovali do ich filmu. (beso74)
  • Keďže Mary Page Keller dostala úlohu až tesne pred začiatkom natáčania, produkcia jej nedokázala včas zabezpečiť oblečenie na natáčanie, a tak si herečka vypomohla vlastným šatníkom. (beso74)
  • Množstvo ľudí podieľajúcich sa na natáčaní tohto filmu boli miestni obyvatelia spolupracujúci na seriáli Miami Vice (od r. 1984). (beso74)