Alone

• Slovensko Nažive!

Když vypukne epidemie, Aidan (Tyler Posey) se zabarikáduje ve svém bytě. Později jsou Zombie všude. Celý svět je v naprostém chaosu a Aidan je zcela sám, aby bojoval o svůj život. (JasonCZ)

ricci.s

Dva mesiace po vydaní kórejského #Saraitda tu už máme jeho americký remake. Originálnu verziu nepokladám za nijaký prelomový horor, ale solídna žánrovka o infikovaných s poctivými maskami a akým takým napätím to rozhodne je. Americká verzia zaostáva snáď úplne vo všetkom. Nie je to už ani zaujímavé, ani veľmi napínavé, masky nakazených sa vôbec porovnávať nedajú. Dopozerať sa to možno dá, ale je to rovnaká zbytočnosť ako väčšina remakov. ()

Arsenal83

Americký remake kórejského filmu, ale mne sa páčil viac. Možno preto, že šikmookí zombíci tam prehýbali telá v štýle Gangnam style a príbehovo to bolo naštýlované takým prázdnejším spôsobom. Toto ma zaujalo a potešil ma i Donald Sutherland. Dosť možne je to jedna z jeho posledných rol, ale napriek tomu, že je vedľajšia, je zapamätateľná. Nie som fanúšikom zombíckych filmov, ale toto sa dalo pozerať. ()

Lacike

Je úplne jedno, ktorý film vznikol skôr. Či tento alebo Kórejská verzia. Vzhľadom na to, že z 95% to má identický dej, je podstatnejšie, ktorý film uvidíte ako prvý. Ja som videl ako prvú Kórejskú verziu. Sú tam len tri drobné rozdiely a dva z nich pokladám za horšie. V tomto filme sa nejedná o klasických zombie, ale nakazených ľudí, ktorí stále dokážu do určitej miery normálne jednať. Potom koniec nie je čistý happyend, ale je vo väčšej miere otvorený. No a ten tretí rozdiel, ktorý je nepodstatný je, že dobráckeho dedka tentoraz navštívi len hlavný hrdina bez novej kamošky od naproti. Okrem týchto rozdielov je táto verzia celkovo komornejšia a evidentne lacnejšia. CGI je jak z 20 rokov starej videohry a ani občasná akcia nie je tak vymazlená. Ale najväčšou slabinou tejto verzie je pre mňa hlavný hrdina, ktorý ma bavil oveľa menej ako v Kórejskej verzii. Nie je to síce taký bezbranný pubertiak a správa sa trochu rozumnejšie, ale zase jeho predstaviteľ je strašne nevýrazný a jeho osud mi bol ukradnutý. Z hereckého obsadenia sa Kórejskej verzii vyrovná len Donald Sutherland. Ale ten tu nemá veľký priestor. Takže výsledkom je pre mňa len priemerný film, ktorý si na rozdiel od Kórejskej verzii druhýkrát nepustím. 5/10. ()

Astaroth12

Vôbec som nečakal, že po par mesiacoch od videnia Alive, budem hodnotiť jeho americkú podobiznu. Ale Alive sa mi páčil o dosť viacej. Nielen kvôli tomu, že som vedel, čo bude nasledovať, ale i kvôli stvárneniu zombie, ktoré tu boli veľmi lacné a tie ich výkriky som vobec nepochopil. Je to len priemerná zombie jedno hubka, kde vyčnieva jedine D. Sutherland, bez neho by som dal ešte slabšie hodnotenie. V jeho veku hrať takúto rolu, to som teda prekvapený, že sa na to dal. ()

vegetol.mp

Za mě v pohodě zombie horor. Měl bych k tomu svý výhrady, ale celkově to není zlý a herecký výkony jsou překvapivě slušný, hlavně od Tylera Poseyho, kterýho z ničeho neznám a z žádnýho filmu si ho nepamatuju. Jinak tohle není remake korejskýho filmu, ale naopak Korejci adaptovali americkej scénář, jejich film jen vyšel dřív. 70 % ()

oveckaoa

Jihokorejskou verzi jsem neviděl a ani nechci tak, že nebudu porovnávat. Chlápek se probudí do zombie apokalypsy a snaží se přežít. Mínusové body za nejasný konec za ´´zápornou,, postavu jakéhosi páprdy. 60 procent na jedno shlédnutí se to dá. ()

Nix

Je to na pohodu jednohubka, ale ani to není moc hororové, i když něco jako zombie se objevují ve filmu, ale sakra chytří a jiní než obvykle. První půl hodina byla nudná, ale jak se to přežije tak už je to fajn podívaná až do konce. Překvapivě se tu objevil i Donald, kterého jsem nečekal a Tyler tu byl v klidu. Na jedno podívání proč ne. ()

Mamlas odpad!

To byl rychlý film. Do konce jsem se doklikal tak za 10 minut. Film pojednává o jakémsi potetovaném nounejmovi, který je doma, bo venku jsou zombíci. (3%) ()

blazma

Taková tuctová post. apo. survivorovka :) Jako byli už lepší, ale nebylo to nejhorší. Tím, že šlo spíše o tu hlavní postavu, než aby jste víc věděli o tom co se děje kolem. Bylo docela fajn, cápek se choval na začátku asi tak jako by jsem to udělal já :D posranej až za ušima :D. Potom potká holku a hormony se zblázní :D zvrat s dalším přeživším, byl docela předvídatelný, finále docela až moc happy ending, ale budiž. ()

Little_Sawy odpad!

Proč já se na to vůbec koukala? Asi proto, že jsem se ve 1:40 regulérnĕ nudila samou nudou a už mi z ní docela pěkně hrablo. Tohle byl totálně kousek na sračku, kdyby jsi dám 40% láhev Whiskey, určitě by mě tenhle kousek kolosálny sračky i bavil a dokonce bych se na ňej i smála, jelikož tedkom se to sakra stoprocentně nedalo. Jo a ještě jsem se dívala na úplně jiný film, než byl tohle, protože jsem mesto tohohle našla nákou sračku která byla sračka na entou, a říkala jsem si po každejch 15 minutách "kde zatraceně jsou zombiska?! Vždyť tady už dávno měli bejt a žrát lidem mozgy! " místo toho tam byla náka kráva kterou pronásledoval Ujo Pedoknír v Range Roveru asi 30 minút po silnici, u pumpy, a pák zas na silnici a pák jsem to vypla protože jsem se na to nemohla dál dívať a kdyby musím tak zrejme rozbiju noťas a nacpu ho do práčky. ()

Aceboris

Jeden deň si užívaš a hneď na to sa na druhý prebudiš a zistiť , že celý svet sa zbláznil . Ľudia po sebe skáču, stále niečo kričia v telke dávajú oznam o nejakom víruse a toto celé zaklincuje odkaz od rodičov aby si prežil . Viacej netreba aby sa z toho celého človek zbláznil. Mladý Tyler Posey sa snaží pochopiť čo sa vlastne deje po nechcenej návšteve suseda, ktorý sa pred jeho očami mení na zombie začína chápať vážnosť situácie. Opustený a sám vo svojom byte sa snaží prežiť do ďalšieho dňa . Zásoby však dochádzajú , do toho vypnú vodu a neskôr aj elektrinu. Tu začína skutočný boj o prežitie. "Našťastie " som ešte nestihol pozrieť originál takže porovnávať nebudem a možno je to dobré nakoľko nebudem zaujatý. Podľa mňa vcelku slušne natočený zombie film , kde klasické pohyby zombie , nahradili extrémne rýchle. Určite je zaujímavé očakávať , že hordy zombie sa budú platiť a ledva hýbať . Tu to trošku pozmenili a prežitie je tým pádom o dosť ťažšie. Spracovanie a vizuál v rámci možností to iste by sa dalo tvrdiť o hudbe. Stopáž primeraná , sem tam sú nejaké hluché miesta, ale nie je ich veľa . Film sa snaží držať aké také napätie, rozvinúť zmysel prežitia a chcenie prežiť. Určite si pozriem aj originál , no hodnotenie zostane za mňa 5/10 ()