Amityville: Dům hrůzy

• Kanada The Amityville Curse (více)

Skupinka pěti přátel se rozhodne ke koupi staré selské chalupy, kterou chtějí renovovat. Všichni jsou staří přátelé z koleje, kromě Franka, manžele Abigail, někdejší krásky z koleje. O Frankově minulosti se Abigail nikdy nic nedozvěděla. Debbie, děvče ze skupinky, pozná chalupu na první pohled. Je to dům z jejích zlých snů. Postupem času se začnou dít stále divnější věci a její noční můra ji začne pronásledovat i v bdělém stavu. Příliš pozdě přátelé pochopí co se děje a zakletý dům se stane hrůzným bojištěm o holý život... Kultovní film amerického hororového žánru s mimořádnou skupinou herců, v jejímž popředí stojí Cassandra Gavaová (Barbar Conan), Kim Coates (Slepý strach, tv-seriál Miami Vice) a Jan Rubeš (Svědek, Hora odvahy). (oficiální text distributora)

GOREGASM

Těžko se mi to vysvětluje, ale tenhle film jsem dokoukal snad na dvacátý pokus... Zásluhu na tom, ale rozhodně neměla jeho úroveň jakkoliv sepsutíhodná, nýbrž to, že jsem si jej pustil vždy po desáté, vždy s únavou v žíle a vždy v leže. Tím pádem si dovolím říci, že první výrazně nudnější, ale zároveň výsměchu hodnější polovinu umím přehrát zpaměti a půle druhé zase tak bídná není, protože se konečně začne něco dít a pokud disponujete pro podobné filmy potřebným nadhledem, tak si nakonec pobaveně odpočinete. 40% ()

Rathalos

Piaty Amityville v poradi,ktory bol v celku pozeratelny,nebolo to ziadne veldielo,ale dalo sa,tri hviezdicky dam za snahu...:-) ()

helraiser

Velice nepovedené a slabé. Čekal jsem teda něco úplně jiného, navíc to se sérií Amityville nemá vůbec nic společného. Jako duchařina naprosto nedostačující. Naprostá ztráta času a to k tomu dost nudná. Rozhodně nedoporučuji. ()

Likan7 odpad!

Existuje stovky lepších, zajímavějších a strašidelnějších příběhů, tak proč se proboha Amityville dočkal takových pokračování?! ()

Knor

O chlup lepší než předešlý díl, ale velká hitparáda to taky není. Amytiville to je, ale jinej dům. Zajímavýho nic, není tu vlastně ani o čem psát :-) ()

djbarrel

Hrozní herci, teatrální výjevy, záchvaty histerie, nesmyslné chování ... To všechno se dá omluvit rokem výroby. Ale největší problém je, že se ve filmu prakticky nic neděje. Prakticky celý film se ozývají jen zvuky a nesmíme zapomenout na zprvu nejasnou smrt staré paní. Jinak prostě nic. Až na konci dojde k "masakru". Pokud se to tak dá nazvat. Ovšem ale z toho stejně není nic vidět, snad jen závěrečný match. Ten celkem ušel, ale jinak to byla slušná pytlovina. Na klasický Amityville to nemá ani omylem. 33 % ()

blondboss

Katastrofálne pokračovanie, ale musím povedať, že o niečo menej katastrofálne ako to predošlé. Horor to nie je ani náhodou, a ten televízny zápach bol cítiť až ku mne do obývačky. Toto už je ozaj len bohapusté vykrádanie známeho snímku, ktoré s ním navyše ani totálne nesúvisí. Zbytočný snímok. 30 % ()

Svadbos

Pokus zarobiť na mene Amityville s veľmi hlúpym príbehom (podľa knihy Hansa Holzera) a dome, ktorý má svoj vlastný život. Bez zaujímavých špeciálnych efektov by to vôbec nemalo zmysel pozerať. Film bol vydaný priamo na videokazety. ()