Ten Minutes to Midnight

silentname

Erik Bloomquist je teda poriadny týpek a ukázal mi to už so svojim filmom "Long Lost", no tentokrát nám priniesol asi ešte väčší bizár. Najmä vo svojom závere. Je fascinujúce, že sa v tomto filme opäť spolu stretli aj Nicholas Tucci a Adam Weppler. A úplne seriózne, Nicholas Tucci je pre mňa v role Eddieho absolútne najlepším elementom celého filmu. A aj potom v závere. Je smutné, že zomrel tak mladý, no myslím si, že v pamäti mi predsa len ostane. "Ten Minutes To Midnight" má podľa mňa svoje najsilnejšie stránky vo svojich postavách, ktoré sú podľa mňa veľmi zapamätateľné. Osobne by som si dokonca dovolil tvrdiť, že záverečné časti pôsobia ako geniálna metafora, ktorú tak skoro nedostanem z hlavy. Je tam určite niečo pod povrchom, čo by sa dalo celkom rozanalyzovať. Čo film podľa mňa len nepotreboval bola základná idea premeny na upíra. Pretože keby sa to stalo filmom o časovej slučke, alebo filmom o blúdení po smrti, tak by bol podľa mňa zaujímavejší. Po celú dobu je vidno, že všetky hodiny stoja. Neustále je za desať minút polnoc. Neustále sa vraciame k tomu istému a jednotlivé postavy majú často absolútne komické a zvláštne reakcie. No je to aj zábavné, ale aj zaujímavé. Keby sa z Amy nestával ale upír, tento film by mal podľa mňa v mnohom navrch. Lebo by sa to mohlo odstrihnúť od konceptu, ktorý to zbytočne viac komplikuje a robí menej zaujímavé. Ja by som asi scenár posunul úplne iným smerom a upriamil pozornosť na iné elementy. No na nočný oddychový horor mi to v pohode stačilo. Hodnotenie: C+ ()