Yakari - Velké dobrodružství

• Francie Yakari, la grande aventure (více)

Dobrodružný animovaný film podle kultovního francouzského komixu. Hlavním hrdinou je siouxský chlapec jménem Yakari. Zatímco se jeho kmen vydá sledovat nebezpečného bizona, Yakari se vypraví po stopách nezkrotitelného Malého Bleska, divokého mustanga. Na této cestě se Yakari poprvé o samotě setká se svým totemovým zvířetem, Velkým Orlem, který mu daruje obrovské peří a neuvěřitelnou schopnost mluvit se všemi zvířaty. Yakari a Malý Blesk zažijí velké dobrodružství, které navždy zpečetí jejich nehynoucí přátelství mezi tím nejstatečnějším siouxským chlapcem a koníkem rychlým jako vítr. (Mirius FD)

BOURQUE

Bohužiaľ seriál Yakari, na jeho motívoch je vytvorený tento celovečerný animák, som nevidel. Z toho dôvodu nie som schopný ich lepšie porovnať. To však môžem povedať, že samostatný animovaný film nedopadol zle. Ako to pri podobných filmoch hovorím, niekedy málo znamená viac. Jednoduchý príbeh ilustrovaný s jednoduchými kresbami. Hlavná postava a „Little Thunder“ pomerne rýchlo nájdu cestu k vášmu srdci. Rozprávka pre mladých, ale nájdu sa tam scény aj pre starších divákov. Osobné hodnotenie: 74% (***) ()

blondboss

Táto novodobá animovaná verzia Winnetoua nesklamala. Konkrétne tento celovečerný film sa odohráva pred udalosťami v seriáli a točí sa okolo stretnutia Yakariho s jeho verným Modrým hromom. Celkom milá atmosféra a zaujímavá dejová linka, ale prevedená až príliš infantilným spôsobom a tým pádom určená pre tie najmenšie deti. Preto mi tu niečo chýba aj do tej štvrtej hviezdy. Ale inak celkom oddychovka. 65 % ()