poster

Neuvěřitelné putování

 • Kanada

  The Incredible Journey

Rodinný / Dobrodružný

Kanada / USA, 1963, 80 min

Režie:

Fletcher Markle

Předloha:

Sheila Burnford (kniha)

Kamera:

Kenneth Peach

Producenti:

Walt Disney

Kostýmy:

Chuck Keehne
(další profese)
 • jonyyy
  ****

  Nádherný dobrodružný film. Velkou zásluhu na tom mají páni cvičitelé. Scéna se skotačícími medvíďaty je opravdu kouzelná, stejně jako spousta dalších. Řekl bych ještě lepší, než novější remake. Dojem malinko kazí prkené výkony herců na úplném konci, ale výkony zvířátek to dokonale vynahradí. Mít děti, rozhodně jim to pustím milionkrát raději, než Harryho Pottera. 75%(28.1.2011)

 • ruminawi
  ****

  Film je i přes podobný název a ústřední zápletku v mnohém odlišný od remaku z roku 1993. Máme tu sice rovněž tři zvířecí hrdiny - dva psy a jednoho kocoura - kteří se vydají na dlouhou cestu domů, narativní složka filmu je ovšem úplně jiná. Zvířata zde nemluví a snímek se svým stylem spíše podobá Chaloupkovým večerníčkům, s reálněji se chovajícími zvířaty a vypravěčem v hl. roli. To ovšem neznamená, že by nebyla vidět obrovská práce trenérů zvířat. Právě naopak, bulík i retrívr byli perfektně vycvičeni, kočka je pak z mého pohledu ještě předčila. Ruku v ruce s krásnou divokou přírodou a příjemnou přítomností českého herce Rubeše, mohu film rozhodně doporučit.(26.6.2018)

 • gabin(a)

  Kniha byla napsána podle skutečné události! Film musím sehnat. Mám dvě siamky, kluk Chuck Norris je stejný jako tenhle Tao, sestřička Bublinka je bělejší a i ve 3 letech velká jako odrostlé kotě. Remake z r. 1993 jsme sjížděli s holkama pořád. Teď máme dvě kočky a buldočku, tak snad neutečou, myslím, že Brno by pro ně bylo horší než Kanada:-)(1.4.2016)

 • SOLOM.
  ****

  Mám rád tento starý film a moc. Nejen kvůli dobrodružnému příběhu, ale především kvůli jeho zvířecím hrdinům, kteří se vydají na dalekou cestu za svými milovanými pány. Cestu plnou nástrah, kterou i přes svou rozdílnost nakonec dokáží projít bok po boku. I když občas budou mít opravdu namále. Nechybí tu emoční chvilky, při kterých nám coby malým capartům bylo i trochu „ouzko“. Jasné nadprůměrné ohodnocení…(31.12.2018)

 • -bad-mad-wolf-
  ****

  Viděno naposled v dětství, takže je moje hodnocení možná neobjektivní, ale proč občas nehodnotit takový film právě očima dítěte? Oproti remaku zde zvířata nemluví a dobrodružný duch je o něco silnější. Rád bych se na to po letech podíval...(12.10.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace