Neumírej, dokud mi neřekneš, kam jdeš (neoficiální název)

• Argentina

No te mueras sin decirme adónde vas

Argentina, 1995, 130 min

Eliseo Subiela

Hugo Colace

Byla to taková Argentina naslepo. A úplně jiná, než jakou bych čekal, jižanský temperament nečekaně zůstal pod pokličkou. Naopak je tu plno chytrých nápadů, myšlenek a otázek, které mají mnohem hlubší význam, než aby měl autor příběhu kam vrazit otazníky. No a muzika, ta si nijak nezadá s krásou argentinských seňorit. Jedním slovem - překvapení. (Challenge Tour 2015, film č.28)(26.4.2015)

• kareen

Námětem osudové lásky překonávající čas i realitu mně to připomínalo filmy typu Věčného svitu neposkvrněné mysli nebo Fontány, ale místo jejich nádherné křehké neuchopitelnosti jsem se dočkala spíš jen několika památníčkových mouder, poněkud rozvleklejšího děje a téměř incestního vyústění.(3.4.2016)

• d-fens

ocenenia : Montréal World Film Festival 1995 - Cena divákov(22.2.2010)

Ano, jeden život se skládá z mnoha smrtí. Když opouštíme starou práci a jdeme do nové, když končí vztah, nový může začít, když prožíváme orgasmus i tam svým způsobem umíráme, když opouštíme staré vzorce, které již nepotřebujeme a jdeme dál trošku jiní, poučenější. Proč by tedy po té velké smrti těla, nemohl mít život pokračování v jiné podobě? To je koloběh života ve světě hmotném i nehmotném. Krásný film o neobyčejných zážitcích obyčejných lidí a ještě k tomu bravurně zahrané s dokonalým hudebním doprovodem. Dnes mi to tedy sedlo skvěle a s větší slovní chválou budu tentokrát šetřit, abych si ponechala prožitek.(1.9.2017)

Mysteriózní film s poklidným tempem a krásnou hudbou vyprávějící o dvou vynálezcích. Jeden z nich vytvoří přístroj na nahrávání lidských snů a začnou se dít neočekávané věci. Občas trošku trikově roztomilé a úsměvné, ale celkově je to film, z kterého si je možné něco hlubšího odnést. Osvěžující je jinakost a exotika filmu. Jestli jste unaveni americkými filmy, zkuste to.(13.9.2015)

komentář: http://www.cinescene.com/howard/world.htm#dont(3.7.2017)