Z vlaku náhodne vypadne veľká debna, v ktorej je parný stroj a pristane v jazierku ďaleko od civilizácie. Incident však mal svedka a tak sa o tom dozvedia obyvatelia niekoľko kilometrov vzdialeného mestečka. Jeden z obyvateľov, John Killibrew (Dan Blocker) dostane nápad, že prístroj odkúpi a privezie ho do mestečka, čím by mohol pozdvihnúť jeho úroveň. Všetci v meste sa z jeho nápadu len smejú a nadšená z neho nie je ani Mary Duren (Susan Clark), ktorá sa snaží získať Johnovu priazeň, no on sa teraz sústredí len na svoj nový objav. Nenechá ho v tom ale samého a tak obetuje všetky peniaze z vena na kúpu mulíc, aby mohli spolu splniť Johnov sen a priniesť do zapadnutého mestečka trochu civilizácie. A popri tom, aby si mohla aj Mary splniť ten svoj sen a konečne získať Johnove srdce. (Dale)

Dale

Film postavený na úplne banálnej myšlienke, že z vlaku vypadne parný stroj a niekto sa ho rozhodne previezť z divočiny do mestečka, aby zlepšil tamojší život. Čo by v inom filme trvalo 10 minút a zvyšok filmu by sme sledovali, ako zo stroja mestečko profituje, tu vlastne celý film prebieha komplikovaná preprava stroja. No prekvapivo to nenudí, hlavne vďaka ústrednej dvojici, medzi ktorými to príjemne iskrí. Trošku zbytoční tu sú traja bratia, ktorí sa asi mali starať o vtipné momenty, ale veľmi sa im to nedarí. Nie je to nič svetoborné, ale ide o príjemný film, ktorý neurazí. ()