Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Německý film popisuje život tří mladých hrdinů v syrovém prostředí předměstí Východního Berlína. Šestnáctiletá Sabine se sem přistěhuje ke svému otci, protože má neustálé problémy s matčiným přítelem. Cítí se tu však osamělá a izolovaná od všech vrstevníků. Brzy se seznamuje se stejně starým Eddiem a jeho starším přítelem Michou. Nezaměstnaný Micha má časté problémy s policií a párty v jeho domě se promění v děsivou noční můru pro všechny tři mladé lidi. Nejde tu však o obyčejnou kriminální zápletku, ale o autentické zobrazení rostoucí brutality mezi mládeží v ulicích velkoměsta. Nápad natočit snímek se zrodil, když režisérka natáčela videodokument o násilí na německých školách a setkala se i s členy pouličních gangů. Všichni mladí herci ve filmu jsou amatéři. Režisérka prožila s 13 aktéry několik pracovních víkendů a intenzivní týden, kdy děti formou tvůrčích cvičení připravovala na natáčení. Proto i scénář zaznamenal mnoho změn na základě osobních zkušeností a prožitků mladých lidí. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (16)

Rob Roy 

všechny recenze uživatele

Dovolím si nesouhlasit s uživatelem CRoSz. I přes určité výtky na mě film působil hodně autenticky a uvěřitelně. Mladí lidé na periferii, grázlíci, sídliště, špinavé rozbité domy...Především mladí herci a jejich dialogy ( Eddie ) mi až na pár drobností opravdu sedly. Film ve mně vyvolává vzpomínky na Šteindlerovu Perníkovou věž, která byla absolutně mimo. Je vidět, že tahle režisérka o mladých něco ví...i přes místy určitou přehnanost...navíc Jana Pallaske mi připomínala Scarlett Johanssenovou a to se taky cení : )) ()

Eodeon 

všechny recenze uživatele

Velmi opravdově působící film, ve kterém nejde zas tolik o příběh. Spíše o jeho okolnosti. Děj je v dnešní odcizené době natolik syrově "všední", že spolu s obrazovým provedením a celým tím všem dobře známým prostředím panelových předměstí dotváří onu neobyčejnou realističnost. Protože film vznikl vlastně náhodou, když Esther Gronenborneová natáčela dokument o násilí a brutalitě v životě mladých, nelze brát jakékoliv nedokonalosti vážně. A to jak v kameře, tak ve scénáři, tak v hereckých výkonech, přestože aktéry filmu jsou neherci. Je to výstižné zachycení toho samého tématu, ale v podobě realistického filmového vyprávění, kterému navíc nechybí ani krásné osvobozující lyrické prvky, jakým je pro mě zde odkaz na Aljašku. *** Po druhém (letmém) zhlédnutí, kdy jsou moje dojmy pomalu ještě lepší, jen doplním, že ono velmi odvážné (a že já mám odvahu u filmařů rád) střídání standardního obrazu se záběry amatérské kamery nakonec shledávám pozitivem a klaním se tomu mystifikačnímu triku s ulicí Andyho Warhola, které jsem si cca před rokem při prvním uvedení nevšiml :-) ()

Reklama

hirnlego 

všechny recenze uživatele

Docela originální snímeček, snažící se poukázat na problém rostoucího násilí mezi dnešní mládeží. Mladí herci jsou ve svých rolích hodně dobří a samotný děj filmu nijak zvlášť nepokulhává (zápletka je zde celkem jednoduchá). Občas mi sice přijde ta která scéna lehce zbytečná, případně by mohla být natočena trochu jinak - ale i přes to, že to není buhvíjak světoborné dílo, tak za skvělou syrovou autentičnost a hlavně s ní spojenou dosti zajímavou obrazovou stránku, dávám 4*. ()

Dudek 

všechny recenze uživatele

Rozhodně zajímavý film, který řekl bych celkem slušně a pravdivě popisuje problémy současné mládeže. Myslím, že se jedná o zdařilou sondu do duší dospívajících, které značně napomáhají realistické dialogy. Ovšem tím nejspíš končí veškeré klady, za scénářem totiž dost pokulhává poloamatérská režie Esther Gronenbornové, která je v několika záběr až do očí bijící a pokud je to úmyslné, měl bych jít ještě o jednu hvězdičku níže. 60% ()

Radko 

všechny recenze uživatele

Žánrovo pomerne vydarený a autenticky pôsobiaci obrázok o násilí a netolerancii v živote mládeže jedného panelákového megasídliska. Z dejového hľadiska mi ponúkol len konvenčný príbeh, ktorý bol natočený už inde a lepšie (napr. Moodyssonov film Lilja). Polodokumentárnu formu dokladajú použité výrazové prostriedky: skutoční obyvatelia zobrazovaných priestorov v teenagerských úlohách, akoby amatérske zábery domáceho videa. Celok zobrazuje vplyv prostredia na formovanie charakteru, a konfrontáciu veľkých očakávaní so šedivou betónovou skutočnosťou. ()

Galerie (12)

Reklama

Reklama