Mark Kerner je velmi schopný policista, jeho metody jsou ovšem v některých případech poněkud svérázné. Když přijede do Německa ruská spisovatelka Maruschka, dostane Mark úkol ji střežit. To, co se zdá jako nepříliš obtížný úkol, však velmi záhy nabere nečekaně dramatické obrátky. Už cestou z letiště jsou totiž přepadeni a dostanou se do prudké střelby. Markovi se sice podaří spisovatelku uchránit a bezpečně dopravit na místo, na které měla namířeno, způsob, kterým to provede se však nezamlouvá jeho nadřízeným a tak si Mark vyslouží nedobrovolnou půlroční dovolenou, kterou musí využít k prospěšné činnosti. V Portugalsku musí pomoci s převýchovu problematické mládeže. Mark má však svou hlavu a když zjistí, že spisovatelka o kterou se měl postarat je tou dobou nedaleko a stále v ohrožení života, pronásledovaná bandou všeho schopných zločinců, rozhodne se ji přes výslovný zákaz nadřízených schránit i nadále. Trojice mladíků, jedna dívka a jejich vedoucí Vera však netuší, že Mark je na straně zákona a z jeho podezřelého počínání usoudí, že je to nájemný vrah, který se chystá k vraždě. A protože je to parta v jádru správných kamarádů, rozhodnou se mu společně zločin překazit. (oficiální text distributora)

ScreamJay

Ale děte! Tady někdo nedával pozor při hodině, když se probírala komedie a místo těláku kde se probírala akce srkal za kozou lahváče. Superpolda je vlastně jen nemotorně se pohybujících 200cm průměrného herectví s absencí jakéhokoliv humoru a akcí tak předvídatelnou jak výsledek utkání Realu s vesnickým týmem Kotěhůlek. Pokus o dynamickou kameru, jenž by děj ještě více přiblížila po akci bažícímu publiku se nevyvedl. Výběr prostředí jest sice velmi oku lahodící, ale běhání sem a tam, to by se jeden zbláznil. Jediné co stojí za zmínku je výbuch dodávky, který alespoň na chvilku dává zapomenout na stupiditu kolem se šířící. Pro televize tak akorát, protože zabijete a utlučete hodinu a půl času mezi dvěma pořady. Dávám jednu hvězdičku, páč byla již pokročilá hodina a třeba mi něco vtipného uteklo a nějakou akci jsem spíše považoval za hledání záchodů v cizím městě. ()