Dračí prokletí

Režie:

Šin'ja Sugai

Scénář:

Kurasumi Sunajama

Nastávající otec Ethan vyráží na lov. Ženu nechá doma, ale vezme s sebou sirotka Louise. Jenže v horách na ně zaútočí smečka zuřivých vlků. (Netflix)

Arkanoid

Krásne horiace prístavné mestečko. Na chlapa padá mocným zvukom časť opevnenia. Už vieme, že s brutalitou nebude problém. Hlavnému hrdinovi sa sníva tento sen, kde ho straší hrôzostrašný drak v CGI, pričom okolie je nakreslený klasickou animáciou. Všetky svaly hlavného hrdinu sú vyrysované a nakreslené výborne. Potom prichádza opening, ktorý je zážitok, najmä detailné kostry v pózach. POV kamera je super, len je príliš krátka. Hororovému found footage anime by veľmi pristala. Ethan je obyčajný človek, ktorý príde o rodinu a tak sa chce pomstiť (v tejto epizóde ešte nechce). Samozrejme, ako to v japonských anime býva, jeho emócie sa rozoberajú viac, ako treba (sen), ale inak ide o slušný úvod seriálu s nepochopením jeho prežitia, ale to sa určite dozvieme v ďalšej epizóde. ()

Acehow

Jako první řeknu že moje dvě hvězdičky na stupnici do desíti značí 5/10 a tahle první epizoda si zaslouží nanejvíc pět a půl. Animace není ani špatná ale ani moc dobrá. Dialogy jsou mixed bag. V anglickém originálním znění se to opravdu nedalo a nevím jestli to bylo kvůli trochu prkenným výkonům a nebo opravdu špatné scenáristice. Protože japonský dabing je o něco lepší. Jak ve výkonech tak taky protože člověk jazyku nerozumí a tak to nezní tak hloupě. Jinak je to silně průměrný počin. Kterému ale hodlám dát ještě pár šancí. ()