Kolize

Collision Course

Kolízia

Akční / Komedie

USA, 1989, 100 min

Kolízia mi príjemne pripomenula video atmosféru 80tych rokov a ústrednej dvojici Pat Morita (jediný Japonec, ktorý nevie karate) a Jay Leno to príjemne odsýpalo a dokonca sem tam strihli aj celkom vydarený žartík. Zápletka s ukradnutým prototypom turbodúchadla a obrazy trpiaceho Detroitu kvôli dovozu konkurenčných Japonských áut sú už len príjemným doplnkom celkovej akčno komediálnej atmosféry.(12.11.2009)

• Lacike

Nepodarena buddy komedia. Pripad, ktory vysetruju je nezaujimavy, hlavna dvojka postrada akukolvek chemiu a ani sami o sebe nefunguju. Jay Leno nie je dobry herec a Pat Morita nie je dobry komik. Vtipne to tiez nie je. Akcie je minimum. Zaujali ma snad len zaporaci zlozeny z povedomých beckovych xichtov, ale nic extra nepredvedu. Vysledkom je pravom zabudnuty film. 3/10.(12.12.2016)

Pokus o "parťácku" krimikomédiu, ktorý zlyhal na podpriemernom scenári a priemernej réžii. Ale určite nič také čo by nudilo alebo urazilo divácky vkus. (1.7.2013)(1.7.2013)

Tony Kostas v americkom Dytrojte riesi nielen vrazdu kamarata, ale aj legalizaciu prijmov z trestnej cinnosti, ludovo teda pranie spinavych penazi. Vtipu bolo pomenej, akcie tiez a herecke vykony krivali na celej ciare. Akurat tempo ako -tak na urovni a oslovila ma atmosfera Detroitu 80. rokov - film sa nezameriaval len na tliachanie dvoch hlavnych postav, ale aj na atmosferu mesta a jeho zivota. Reziser Ljuvis Tig ma na konte aj lepsie filmy /Cujo, vztekly pes/ : 50 %(15.7.2017)

• Terva

Strašně stará záležitost. Pamatuju si, že Pat Morita a Jay Leno se k sobě totálně nehodili.(5.4.2013)