Detektív Tony Costas (JAY LENO) žije a slúži v hlavnom meste amerického automobilového priemyslu, v Detroite. Keď jeho starého kamaráta z vojny zabijú počas zúrivej streľby na autovrakovisku, rozhodne sa opustiť štátnu službu a pustiť sa po stopách prípadu na vlastnú päsť. Nezviazaný federálnymi predpismi rýchlo zistí, že majiteľ automobilky Derek Jerryd (DENNIS HOLAHAN) držal svoju firmu nad vodou len prostredníctvom špinavých peňazí podsvetia, konkrétne veľkého bossa Philipa Madrasa (CHRIS SARANDON). Ten podplatil japonského obchodníka a pašeráka, aby pre nové Jerrydovo auto dodal prototyp revolučného motora Kodama. Pašerák je však teraz mŕtvy a motor novej prevratnej technológie zmizol. Nájsť ho sa však pokúša nielen Madras so svojimi prisluhovačmi, ale aj japonský detektív Fujitsuka Natsuo (PAT MORITA), drobný, ale veľmi šikovný Tokijčan, ktorého úlohou je motor objaviť skôr, ako všetci ostatní a bezpečne ho dopraviť späť do Japonska. Costas a Natsuo sa nie príliš ochotne spoja, aby navzdory všetkým psychickým i fyzickým odlišnostiam a s nekonečnými hádkami spoločne pátrali a bojovali proti spoločnému nepriateľovi... (oficiální text distributora)

Smok

Kolízia mi príjemne pripomenula video atmosféru 80tych rokov a ústrednej dvojici Pat Morita (jediný Japonec, ktorý nevie karate) a Jay Leno to príjemne odsýpalo a dokonca sem tam strihli aj celkom vydarený žartík. Zápletka s ukradnutým prototypom turbodúchadla a obrazy trpiaceho Detroitu kvôli dovozu konkurenčných Japonských áut sú už len príjemným doplnkom celkovej akčno komediálnej atmosféry. ()

anderson

Pokus o "parťácku" krimikomédiu, ktorý zlyhal na podpriemernom scenári a priemernej réžii. Ale určite nič také čo by nudilo alebo urazilo divácky vkus. (1.7.2013) ()

Lacike

Nepodarena buddy komedia. Pripad, ktory vysetruju je nezaujimavy, hlavna dvojka postrada akukolvek chemiu a ani sami o sebe nefunguju. Jay Leno nie je dobry herec a Pat Morita nie je dobry komik. Vtipne to tiez nie je. Akcie je minimum. Zaujali ma snad len zaporaci zlozeny z povedomých beckovych xichtov, ale nic extra nepredvedu. Vysledkom je pravom zabudnuty film. 3/10. ()

Martin741

Tony Kostas v americkom Dytrojte riesi nielen vrazdu kamarata, ale aj legalizaciu prijmov z trestnej cinnosti, ludovo teda pranie spinavych penazi. Vtipu bolo pomenej, akcie tiez a herecke vykony krivali na celej ciare. Akurat tempo ako -tak na urovni a oslovila ma atmosfera Detroitu 80. rokov - film sa nezameriaval len na tliachanie dvoch hlavnych postav, ale aj na atmosferu mesta a jeho zivota. Reziser Ljuvis Tig ma na konte aj lepsie filmy /Cujo, vztekly pes/ : 50 % ()