Cujo, vzteklý pes

• slovenský

Cujo

Horor / Thriller

USA, 1983, 91 min

"Cujo" je jeden z nejlepších Kingových hororů.. Na papíře se lehce popisují pocity psa nakaženého vzteklinou, ve filmu už to jde zachytit těžce.. Tenhle film patří k lépe adaptovaným Kingovým knihám.. Sice jsou zde situace mírně řečeno "přitažené za vlasy" (např. panička pobíhá kolem auta na lodičkách) , ale na osmdesátky to stačí :-D Příjemné retro i nyní.. Ps: Jak v knize tak i ve filmu mi uniká, proč ten pes sakra nebyl očkovanej.. Stephen King je znám svým uměním dělat z fóbií děsy..(13.3.2013)

Natočeno podle stejnojmenného románu Stephena Kinga. CITÁT - Opravdové příšery neexistují, jsou jen v pohádkách, krom té mé v šatníku......... Někdy to tak prostě je, osud si s námi pohraje a do cesty životem nám nastraží psa ze vzteklinou a umístí nás na liduprázdné místo. A když selže i věrný přítel člověka, tedy auto, je na malér zaděláno. Napínavé, ale chvalkama mi lezl na nervy Tadův (Danny Pintauro) vřískot. Jinak pes Cujo je nádherně namaskovaný. CITÁT - Neboj se přijede pošťák a pak půjdeme domů.........(8.5.2012)

Celkom podarený horor o "najlepšom" (v tomto prípade sú úvodzovky na mieste) priateľovi človeka. Roztomilý huňatý bernardín, miláčik rodiny sa postupne mení v špinavú, krvilačnú beštiu a terorizuje svojich majiteľov. Typické B-čko z 80. rokov so všetkými kladmi aj zápormi. Čo som ocenil ja bola ozaj podarená premena mierumilovného psa v ohavnú, šialenú kreatúru...ale na druhej strane nemožno hovoriť o nejakom dese alebo strachu. Avšak je tam zopár napínavých scén a dej má svižné tempo, takže ani sa nenazdáme a už je koniec. Ale je to slušne natočená kingova adaptácia ***.(18.5.2008)

Stejnojmenná kniha patří mezi moje nejoblíbenější kingovky a je určitě lepší než-li tenhle film, ale ani ten nedopadl nejhůře. Rozhodně jde o lehce nadprůměrný snímek, ve kterém lze vidět solidní herecké výkony ( Dee Wallace, Danny Pintauro), ale chování psa bylo mnohdy dost nereálné. Vzhledem k tomu, že měl mít vzteklinu vrtěl neustále ocasem, na lidi spíše skákal, jako by chtěl raději schovanou sušenku, než jim roztrhat hrdlo atd... Navíc mi zde chybělo i několik momentů, které se objevili v knize, ale režisér je ve svém kousku prostě jednoduše přeskočil. I tak si ale tenhle film určitě pustím vždycky rád.(10.9.2010)

A sakra já jsem čekal daleko více. Tohle je snad nejvíce citovaný film podle Kinga, a taky hodně známý. A tak jsem čekal že to bude něco hodně dobrého. Nakonec to ale dopadlo docela průserově. Prvních 50 minut se naprosto nic neděje, jen nějaký nudný kecy který stejně nikoho nezajímaj, až potom se odehraje scéna kde jsou lidi uvězněni v autě. Takže zábavnost je prakticky na nule. Navíc proč zrovna bernardýn? Mě přijde takovej roztomilej. Proč ne dobrman nebo nějaký více strach nahánějící rasa?(3.3.2013)

• - Danny Pintauro v tomto filmu debutoval. (Pumiiix)

• - Danny Pintauro (Tad Trenton) pri natáčaní scény, v ktorej má záchvat skutočne uhryzol Dee Wallace (Donna Trenton) do prstov. Jej reakcia nebola predstieraná. (beso74)

• - Prvý zo série filmov, ktorých dej sa odohráva vo fiktívnom mestečku Castle Rock. To sa objavilo aj vo filmoch The Dead Zone (1983), Stand by Me (1986), The Dark Half (1993) a Needful Things (1993). Rob Reiner, režisér posledného menovaného, navyše založil produkčnú spoločnosť s názvom Castle Rock. (beso74)