Cujo, vzteklý pes

• slovenský

Cujo

Horor / Thriller

USA, 1983, 91 min

Tohle jen tak jelo v Tv, tak sem si to pustil a ono to fakt nebylo až zas tak špatný. Dobrejch filmů podle knih Kinga fakt moc neni a tohle je jeden z těch mála filmů, který sou celkem zvladnutý, sice knihu sem nikdy neviděl a název nikdy neslyšel, takže nemůžu porovnat, ale zhruba posledních 30 - 45 minut je opravdu dobrých a má to skvělou atmosféru, bohužel v první polovině se řeší nepodstatný věci a je to celkem nezajímavý, jinak to je ale podle mě celkem nadprůměrnej horor, i když zase žádnej zázrak to taky neni(17.12.2006)

Myslel jsem, že je to podle povídky a tady čtu, že podle knihy. Co? Tenhle příběh přece není tak nosný, aby to zaplnilo celou knihu? Upřímně řečeno bych měl problém si představit i povídku, protože celý film se skoro nic neděje. Jedna nevěra a jeden problém v práci a jedno dítě vystrašený z bubáků pod postelí. To je všechno. Posledních čtyřicet minut nastupuje uvěznění v autě. Navíc si teda nejsem jistej, jestli by vzteklina působila zrovna takhle. Co vím, tak vzteklina má inkubační lhůtu nejméně několik měsíců a ne dnů nebo maximálně dva týdny a pokud to v tom filmu trvalo dýl, nikdo to nedal najevo. A po propuknutí nemoci umře zvíře do týdne. Pak jsem si zjistil taky pár drobností, jako že jakýkoliv pohyb je doprovázen ukrutnou bolestí, malátnost, sliněním a hydrofobií, virovým napadením mozku a míchy dochází k odumírání nervových buněk a tak k motorickým problémům atp. Takže pochybuju, že by ten pes vyhledával oběti a dokonce čekal u nějakýho auta, až bude moci zakousnout jeho obsah. Spíš by si zalezl někam do kouta a když by ho nerušili, v klidu by zdechl. To jen tak k logickým chybám. Postavy jsou dost popsaný, takže nepřipadají plochý. Je to takovej průměrnej rodinně dramatickej film, podprůměrnej horror a tristní adaptace Kinga. Přesto, podle mě (protože jsem viděl věšinu filmů na motivy SK) neexistuje opravdu špatná adaptace nějakýho jeho díla. Prostě jenom ve výsledku průměrný a nebo naopak nadprůměrný film.(8.10.2006)

• Heisenberg_

No sakra, tohle je ale pěkná Cujovina :)))) Neočekával jsem nic bezúhonného (bohužel, adaptace kingovek z osmdesátých let fakticky stály, stojí a stále budou stát za pěkné hovno), avšak nečekal jsem tak zásadně sterilizovanou a nehorázně vykastrovanou filmovou verzi špičkového (a také celkem podceněného) psychologického díla mistra Kinga.... K uzoufání.(11.12.2018)

A sakra já jsem čekal daleko více. Tohle je snad nejvíce citovaný film podle Kinga, a taky hodně známý. A tak jsem čekal že to bude něco hodně dobrého. Nakonec to ale dopadlo docela průserově. Prvních 50 minut se naprosto nic neděje, jen nějaký nudný kecy který stejně nikoho nezajímaj, až potom se odehraje scéna kde jsou lidi uvězněni v autě. Takže zábavnost je prakticky na nule. Navíc proč zrovna bernardýn? Mě přijde takovej roztomilej. Proč ne dobrman nebo nějaký více strach nahánějící rasa?(3.3.2013)

• Kusko.t2

Tak túto adaptáciu knihy Stephena Kinga neradím medzi tie vydarenejšie, práve naopak. Samotná kniha (nečítal som) však môže byť zaujímavá, čo sa o tomto filme nadá povedať. Bernardín Cujo, ktorého vlastní jedna chudobnejšia rodina na samote, sa v úvode filmu nakazí nejakým hnusom od netopiera. Na ňufáku má malú škvrnu, ale rodina si z toho nič moc nerobí. Sprostý, nakazený Cujo behá po prírode, užíva si voľnosti a divák plný očakávania sa nevie dočkať kedy sa zmení v krvilačnú beštiu terorizujúcu vlastnú rodinu. V momente kedy už neovládnuteľný Cujo zabije prvého človeka, čoraz viac sa zo spočiatku zaujímavého filmu stáva nepresvedčivá blbôstka.(4.3.2007)

• - Stephen King, tvůrce předlohy, několikrát přiznal, že byl tak závislý na alkoholu, že si ani nepamatuje, jestli tu knihu napsal. (akisha)

• - Pěna kolem Cujovy tlamy byla vyrobena ze směsi bílků a cukru. (Siriuss)

• - Danny Pintauro (Tad Trenton) pri natáčaní scény, v ktorej má záchvat skutočne uhryzol Dee Wallace (Donna Trenton) do prstov. Jej reakcia nebola predstieraná. (beso74)