Promiň, že je to málo

• slovenský

Prepáč, že je to málo

Komedie

Itálie, 1982, 89 min

Milé, klasika z Itálie, skvělý Tognazzi aj..(31.1.2011)

Skvělá komedie s excelentními dabingovými výkony. Především MIlan Mach byl bůh. Oba příběhy krásně ladí k sobě, Monica je moc sympatická, spojení s Ugem je třeskuté, ve druhém případě pikantní. Některé repliky by měly patřit do zlatého fondu českého dabingu. Své místo mají ve filmu i římské exteriéry a také italská auta Fiat.(19.10.2014)

ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 1 = 26.4.1986, réžia českého znenia = ZDENEK SIROVÝ (ÚPF) (30.12.2010)(30.12.2010)

Ugo Tognazzi jako Carlo Reani a Diego Abatantuono jako Piero, společně s Monicou Vitti jako Renatou Adorni či ve druhé povídce jako Grazií Siriani jsou nádherné italské páry. Peníze a majetek dokáží divy, proč spolu nebýt jen kvůli bytu, nebo se v druhé povídce nudící se manželka nemůže pustit do tématu sexu? Množství typického italského humoru, úsměvné scénky a situace vylíčil Marco Vicario opravdu povedeně. Český dabing je v tomto případě na výborné úrovni.(27.5.2012)

Ano, klasická komedie z Itálie. Skvělá Monica Vitti, to je gejzír energie a šílenství. Partneři dobře sekundují. Obrazy z města, genius loci místa, fajn to bylo.(7.11.2013)

Skvělý dabing, krásná Monica a výborný Tognazzi, který mně ve druhé povídce velice chyběl.(14.12.2016)

Tak v této pozici mám Monicu Vitti nejraději, úsměvná milá italská komedie tvořena ze dvou epizod. První je o chlup lepší, kdy se bývalí manželé handrkují o byt, manžel skvěle zahraný Ugem Tognazzim fackují svoji bývalou ženu nemá chybu. Ve druhé povídce, kdy Vittiovou hraje domácí puťku, která napíše sexuální román a která trpí oční vadou a omylem srazí noviného reportéra, který si jako odškodnění vyžádá hodinu s Vittiovou podle její knihy. Závěr filmu je také úsměvný, když Vittiová zjistí jak proradný je její manžel a jeho rodina, opouští je a chce začít nový s reportérem, který též trpí oční vadou a bez brýlí málem svoji lásku přejede..(23.12.2013)

Komedie z doby, kdy český dabing byl králem.....Balzerová, Mach a další si to tady dávají neuvěřitelným způsobem. Typická Itálie se vším všudy, i pár facek padne. Závěr druhé povídky byl ze všeho nejlepší. A Monica Vitti, to je kapitola sama pro sebe. Je vůbec možné, že v době natáčení filmu jí bylo přes 50 let?(27.10.2014)