Covid-19: Svět v nebezpečí

(TV film)
  • Polsko COVID 19: Świat w zagrożeniu (více)
Polsko / Velká Británie, 2020, 72 min (Alternativní 66 min)

Na jaře tohoto roku 2020 musel svět  dramaticky reagovat na koronavirus. Pořad nabízí podrobný pohled na to, jak politicky a společensky čelil této ničivé pandemii. (Discovery Channel)

Aljak

Kiežby takýto dokument nemusel nikdy vzniknúť... Každopádne, výborný prierez udalostí a pozadia od úplného začiatku objavenia a prvopočiatkov šírenia Covid19 naprieč celým svetom. Autentické zábery, svedectvá zdravotníkov, pacientov i samotných vedcov korešpondovali s chronologickým prierezom postupu vírusu do rôznych krajín sveta. Veľmi dobre spracované. Dokument vrcholí v závere európskej prvej vlny, takže to má takú optimistickú esenciu. Bohužiaľ, tam to nekončilo... P.S. Ako vidím, máme tu aj zopár "odpadov" od chronických popieračov Covidu19. Smutné. ()

Arsenal83 odpad!

Ak je svet v ohrození pred ochorením s úmrtnosťou 0.23%, ktorého prítomnosť v tele si väčšina ľudí ani nevšimne a proti ktorému idú zavádzať povinné očkovanie, tak potom je svet naozaj v ohrození, ale pred svojou vlastnou hlúposťou. Ak takáto panika sa dokázala vyprodukovať z tohto ochorenia, neviem si predstaviť, čo urobia ľudia pri reálnej epidémii. Aj tento dokument natienil len jednu povolenú pravdu, zabíja len pandémia, všade sú mŕtvi a pred koronavírusom vlastne nikto nezomieral. Ani dnes nikto nezomiera na nič iné len na koronu. Nič iné sa v médiách nedozvieme. Len je zaujímavé, že napríklad každý druhý deň sa dozvedáme, ako sú koronavírusom nakazené celé športové družstvá a zatiaľ žiadny športovec na svete neumrel. Pravdaže, nikto nehovorí, že vírus neexistuje a že nemôže byť pre ohrozené skupiny nebezpečný, ale podľa štatistik je to jeden človek tak zo 400. Čo je to za pandémia, ktorá je nebezpečná pre mizivú časť populácie? Demagogický dokument, ktorý ukazuje staré obrazy a nereflektuje nové informácie, ktoré sme už časom získali a ktorými sa zaoberá aj WHO. Zapôsobiť mohol tak v marci 2020, v júni, keď vyšiel, mohol ešte akože varovať, dnes je však už na posmech. ()

Autogram

Vôbec nie upokojujúce. A už vôbec nie prístupom politikov v začiatkoch, keď sa postupne ukazovalo, ako sú hlúpi. Od natočenia tohto filmu sme už trochu ďalej, ale nie oveľa. Dokument je z júna 2020, keď sa Európa dostala z najhoršieho a dnes si môžeme vtedajšiu situáciu len závidieť. ()

Flopik

Najhoršie je, že toto nie je fikcia ale tvrdá realita. Momentálne Covid vrcholí takže u mňa zavážilo aj to, drsný dokument ktorý ukáže to najhoršie. Ľudia čo dali odpad... bohužiaľ máme tu aj opice no. ()

agassi68

Film mapuje začiatok covidu a pohľad z tých najchudobnejśích vrstiev. Tých, ćo dali odpad by som poslal na hociktoré ÁRO aspoń na pár dní. Kvôli takýmto ľuďom sa pandémiu nedarí zastaviť.. ()

Likan7

Discovery zase tne do živýho! Často velmi šokující a bez obalu záběry ukazující dokument je skvělej "přehled" o tom, co se posledních 8 měsíců děje. Příběhy ze všech koutů světa, které dokumentují tenhle svět vzhůru nohama. Po shlédnutí tohoto dokumentu budete nejen že hledat tu roušku, ale upřímně doufám, že se i vykašlete na ty pubertální vzdory, kterých je poslední dobou plné sociální sítě. ()

Demonic189

Úžasný dokumentárny pohľad na celosvetovú Covidovú situáciu, ktorá by mala otvoriť oči aj tým najzarytejším odporcom tejto "chrípočky". Z niektorých autentických záberov mi bolo až zle... ()

JokerBaby

Všetky info v tomto filme som už dávno videl buď na jutub alebo v správach . Kto to nesleduje tak v tomto filme má taký základný súhrn . Ak máš čas kukni to - doporučujem. Príbeh opisuje čas od vypuknutia pandémie vo svete. Zaujimávosti vo filme : V Číne zvárali zváračkou vchodové dvere na panelákoch počas Lockdowvnu aby ľudia neodchádzali z domu. V Equadore vám predali mrtvolu blížneho v nemocnici za 100 dolárov a museli ste si ju nájsť v kontajneri. Za desať dolárov vám ju pred ním partia chudobných brigádnikov našla medzi kopec mrtvými telami. V Číne sa strácali jutuberi a už ich nikto nevidel. Asi si pustili pusu na špacír a kecali do vlády. Hlavnou hrdinkou je talianska sestra ktorá je vraj po 8 hodinovej šichte unavená ako nikdy predtým . Nuž predtým tam asi iba kávu pila celú smenu. Ak chceš vedieť viac kukni to. ()

Igy007 odpad!

"Chřipka už není, to věc je jistá : pionýr, svazák, kovidista !" Jaká škoda že se mistři nenarodili o pár desítek let dříve; mohl vzniknout nádherný (a jistě též idioty obdivovaný) dokument o Leninovi ()

mikinko51

Zaujímavé, že niektorí užívatelia nepochopili, že sa hodnotí kvalita filmu ... ale hodnotením filmu "odpad" sa snažia prezentovať svoj jediný neomylný svetonázor na pandémiu ... Dokument je podľa mňa spracovaný na vysokej úrovni a prináša reálny pohľad na život počas aktuálnej pandémie v rôznych krajinách, s rôznymi kultúrami a životnou úrovňou ... ()