Reklama

Reklama

Justine de Sade

  • Francie Justine de Sade (více)

Obsahy(1)

Podle světoznámé novely mistra žánru Markýze de Sade.  Bohatý pár zachrání před smrtí mladou dívku vykoupením. Ta svým zachráncům vypráví svůj příběh opuštěného sirotka, který se musel protloukat krutostí a bezcitností tehdejší společnosti. Čím více se dívka snažila být čestná a poctivá, tím více ji to osud oplácel zradou, bolestí a ponížením. Film byl natočen podle světoznámé povídky Markýze de Sade. Tato skandální podívaná, odehrávající se ve Francii 18. století, byla v době vzniku filmu značně cenzurovaná. Ve Spojených státech byl tento film ve své době dokonce zakázán. Až nyní máte možnost vidět film v úplné, necenzurované podobě, včetně digitálního remásteringu v širokoúhlém formátu. (Europe Prod.)

(více)

Recenze (16)

destroy83 

všechny recenze uživatele

Alice Arno prostřednictvím postavy Justiny vypráví divákovi dobovým jazykem příběh plný bolesti, ponížení a zrady z pera Markýze de Sade. Justina je značně naivní a bohabojná, osiřelá mladá dívka, jejíž příběh začíná hledáním útočiště u jednoho z nejbohatších mužů Paříže. Ten, ostatně jako většina mužských protagonistů snímku, si na oplátku žádá rozkoš, kterou může Justinino mladé tělo muži poskytnout. Justina odolává a nastupuje jako služebná k místnímu lichváři, jehož požadavky nejsou sice tělesné, ale také se neslučují s dobrými mravy. Bohabojnost a pevná vůle dostává Justinu paradoxně do vězení, kde si jí všimne členka loupežnické bandy a společně prchají. Zdálo by se, že krutým ranám osudu by mohl být konec a panenská čest Justiny by mohla být zachována. Ale opak je pravdou. Nyní si Justina bude muset projít velmi trnitou cestu a odolávat tělesným i duševním ranám od mužů všech vrstev tehdejší společnosti, počínaje členy loupežnické bandy, přes oloupeného pocestného, vážené pány hrabata i lékaře a úctihodnými bratry v kristu konče. Všechny tyto postavy provedou naivní Justinu světem nikde nehraničící perverze a bolesti, kde převládá názor, že muž může zacházet se ženou, jak se mu zlíbí, protože jí příroda záměrně k tomu stvořila slabší, kde muž může zpravit ze světa své dítě, protože ho přivedl na svět či kde incest je zcela přirozenou věcí. Navzdory zážitkům si Justina stále zachovává své představy o světě slušnosti, cti a bohabojnosti. Snímek i přes delší stopáž, díky doprovodu skvělých hereckých výkonů a vkusně vybrané hudby, nemá šanci diváka nudit. Nahota i perverze jsou zobrazovány pro otrlejšího diváka decentní formou, a i přes to působí velmi realisticky. Není se co divit, že se dílko v době svého vzniku stalo trnem v oku cenzury. U mě s přehledem za čtyři poctivé hvězdy. ()

peter12 odpad!

všechny recenze uživatele

Na začiatku čo film sprevádzal hlas už ten mi pripadal blbí a vtieravý.Príbeh,spracovanie a scenár boli tupé,tupšie a najtupšie.A presne v tomto poradí.Neskutočná sprostosť z veľmi zlými hereckými prejavmi a dialógy boli kokos neskutočne primitívne.A tá naivnosť hlavnej pizdy ma naozaj udivovala.Ale jedno mi film dal a to poznatok,že never nikomu lebo ty mu pomôžeš a on ti za tvoju dobrotu a ochotu vytrtká riť.Komu napadla takáto bizarnosť nemohol byť duševne zdravý.A zakončím FENOMENÁLNA KOKOTINA!!!!! ()

Reklama

kaylin 

všechny recenze uživatele

Podle názvu byste měli pocit, že tohle bude film, který bude pořádně peprný, nebo ještě lépe řečeno, tohle bude film, kde uvidíte nějaké ty praktiky, které nejsou pro každého normální, alespoň v posteli. Ale nebýt poslední části, která je už trochu divná, ani nevíte, že to má cokoli s markýzem de Sadem společného. ()

Anderton 

všechny recenze uživatele

Ako erotický film je to slabé, za film akéhokoľvek iného žánru sa to považovať nedá. Mohlo to byť slušné porno, ale to nebolo zámerom zrovna týchto tvorcov. Justine sa vlastne vôbec nebráni, iba pokrčí ramenami a nahodí priblblý výraz. Naivita ako v nejakom násilnom 10 minútovom porne na nete. Iba bez toho porna. Podobná blbosť, ako zážitky pani O a ľubovoľná časť Emanuelly. Chlapi v 70tych rokoch možno boli z toho nadržaní. ()

Campbell 

všechny recenze uživatele

No tohle byla blbost. Nečekal jsem nic moc jen jsem měl chuť na trochu historie nakonec z toho vznikla ale totální blbost která dokáže zaujmout snad jen některýma pěknýma holkama. Ale bohužel chlupatýma:-) Film je stupidní a některé scény jsou k smíchu, ale zase na druhou stranu třeba scénu s umírajícím štěnětem pro mě byla dost silná. Pak tu jsou rádoby šokující scény které jsou ale neskutečně odporné(šuk dvou princt), sem tam mučení(takový středověký BDSM:-)). Není moc o co stát a jediný plus dávám jen a díky kvůli slečnám jinak odpad. ()

Galerie (4)

Reklama

Reklama