Pozemšťanky jsou lehce k mání

• Česko

Pozemšťanky jsou povolné

Ľahké pozemšťanky

• Austrálie

• Kanada

Komedie / Romantický / Sci-Fi / Muzikál

Velká Británie / USA, 1988, 100 min

Z času na čas príde na film, kde sa len ťažko hľadajú slová. Toto je ultimatívny wierd fest. Má to všetko, sú tu neskutočné 80s kulisy, campy efekty, new wave muzikálové čísla, blonďavý 25 ročný Jim Carrey, sexy Valley Girl Geena Davis, Jeff Goldblum goldbluming ako nikdy, Damon Wayans a jeho nadpozemská tanečná scéna a ďalšie desiatky úplne absurdných až dadaistických scén. Esencia 80tych rokov a pračudesnosť, ktorej ťažko nájsť obdoby. I want more!(5.4.2018)

• GlamourCat

Trochu trapné, trochu předpovídatelné a HLAVNĚ zbytečně málo vtipné. Některé scény byly jeden vtip za druhým (např. při "romantické" písničce, kdy hrdinka vzpomíná na chvíle se svým budoucím manželem) jako ve filmech Zucker-Zucker, a některé scény najednou prostě "mrtvé". Toho je škoda, jinak chlapci byli všichni fajn.(14.6.2012)

Už ani nevím jak jsem se k tomuhle filmu dostala. Vím jenom že se koukám na nějakou šílenou komedii z let osmdesátých, kde se najednou pod chlupatými maskami mimozemšťanů objeví herci, Goldblum a Carrey, a já zůstávám ve stavu oněmělém a nechápu. Nevím proč to bylo (nebo vím, ale odmítám si to přiznat) ale měla jsem dost špatné a šílené období, když jsem tenhle film viděla. Samozřejmě podle uživatelů CSFD má tenhle film nízké hodnocení a nálepku propadák. Ovšem já si myslím že se jedná o komedii, sice s dost střeleným názvem, ale s dost vtipným, jednoduchým, ale vtipným obsahem. Jde o to, že herci, a dobří herci, si ze sebe dělají srandu. Blbnou, tančí, a nehrají si na žádný film se zápletkou nebo námětem k zamyšlení. Prostě pohodový film, zábava. Aspoň já jsem se pobavila.(9.11.2011)

Ze začátku neskutečná nuda, u prvních zpívánek jsme už málem vypínali, ale od bazénu to začalo být lepší - díky blonďatému (ňuňu!) Džimovi (a možná trochu i zbytku osazenstva rakety) jsme se dokonce několikrát posmáli nahlas. Docela příjemná oddychovka na nedělní odpoledne. Hodnocení nižší než 2* je nesmysl. A Jeff je tady po "proměně" BŮCH!(7.2.2011)

• kingik

Nepomyslel bych si, že kdysi slavní herci Geena Davis a Jeff Goldblum vlezou do tak nemožného filmu, který bych klidně dal pod fiktivní režijní jméno Alan Smithee běžně se užívající v titulcích hollywoodských filmů, které se moc nepovedly, protože hlásit se k tomuhle patvaru to chce kuráž. Děj je opravdu slátanina, když si představíte, jak na Zemi ztroskotají hodní mimozemštani. A tak se stane, že se do sebe zakoukají kapitán kosmické lodi ze vzdálené planety a manikérka. Dál netřeba pokračovat, to co přijde si s klidem každý duchapřítomný jedinec nechá ujít, protože takový kýčovitý nevkus a blbárna s písničkami v jednom nesnese srovnání. Herci se dost znemožnili a hudební režisér Julien Temple by už určitě neměl točit žádné hrané filmy. Pokud vím už několik let se věnuje výhradně hudebním dokumentům a tam mu to jde znatelně lépe. 0%(14.6.2012)