Série(2) / Epizody(12)

Britský televizní seriál z produkce ITV nás přivádí do městečka Great Paxford v hrabství Cheshire, které se stejně jako zbytek Evropy ocitlo na prahu 2. světové války. Skupina místních žen sdružených v Ženském institutu se snaží co nejlépe přispět k válečnému úsilí, ale také vyrovnat se se strastmi, které válka přináší - s odchodem manželů a synů, s jejich ztrátou, s ohrožením životů jich samotných, řešit však musí i běžné každodenní problémy. (bllm)

Recenze uživatele bllm k tomuto seriálu (1)

Home Fires (2015)

Pěknej dobovej seriál, vydařená výprava, pěkné anglické venkovské prostředí, perfektní herecké výkony převážně ženských představitelek, ale nezaostávají ani muži, krásná hudba. Zkrátka taková příjemná oddechovka, i když se jedná o období 2.sv. Ale děj tak nějak odplývá, že mám pocit, že se toho za těch 6 dílů moc neudálo. Druhá série se nese v podstatě v tomtéž duchu jako první. Pro nás může být zajímavé objevení se postav českých vojáků, z nichž jeden - Marek Novotný - se dokonce stává jednou z hlavních postav. Čeština se bohužel moc neobjevuje, navíc představitelem Marka Novotného je dánský televizní herec Alexandre Willaume-Jantzen. Je škoda, že se ITV rozhodla nepokračovat v další sérii, navíc když vše skončilo tak otevřeně, to nemám, mohli by aspoň dotočit nějakej závěr. A taky nesmím zapomenout na krásnou úvodní píseň. ()