poster

Nido del ragno, Il

 • anglický

  Spider Labyrinth, The

Horor / Thriller

Itálie, 1988, 83 min

Scénář:

Tonino Cervi
(další profese)
 • Bloody13
  ****

  Je sice fakt, že tohle dílko citelně zestárlo, na působivosti mu to však paradoxně přidává. Tady jde totiž o atmosféru, a ta je zde skoro lahůdková, místy až s nádechem Lovecrafta. Opuštěné noční ulice, trochu mlhy a deště, osamělý hrdina a podivné obyvatelstvo, skrývající hrozivé tajemství. Když si pak připočtete záporáka s ksichtem ohavné dagonovité ženštiny, několik zajímavých mordů, jeskyni s mrtvolami a samozřejmě závěr, v němž dojde na oldschoolové animatronické loutky (to vše zabaleno v pestrých giallo barvičkách), vyjde vám Pavoučí labyrint. Pro fandy starších hororů rozhodně dobrá volba.(12.10.2014)

 • erl
  *****

  V této nepříliš známé záležitosti tvůrci úspěšně absorbovaly prvky z nesmrtelných Argentových Matek a nakroutily pozvolna se rozjíždějící atmosférickou podívanou s pěkným vizuálem , sympatickým hrdinou a znepokojivým prostředím. V druhé půli filmy nabere obrátky a hrdinovo pátrání po tajemství pavoučího kultu vypukne naplno. Závěr je dobře vygradovaný a nechává vzpomenout na jednu scénu z Carpiho Věci. Podařený italský hororový flák , který zaslouží více pozornosti.(30.3.2011)

 • darkrobyk
  ****

  Atmosferický mysteriozní příběh dává vzpomenout (jak je zde připomenuto) nejen Argentovu trilogii o Matkách. Argentovy oblíbené barvy - červená a modrá, oběť potácející se bílým látkovým labyrintem a následně malující krvavé obrazce i pokřivená perspektiva (profesor vychází z domu a nakloněný obraz kamery je jakousi předzvěstí hrůzných událostí, které budou následovat) a smysl pro detail. Temná hudba (Franco Piersanti ) mi připomínala Jerryho Goldsmitha a jeho Vetřelce... Podle názvu by člověk čekal invazi osminohých potvor, ale tvůrci připravili pro diváka něco onačejšího. Starověké božstvo, jehož kult není mrtvý, jak si mnozí mysleli. Mechanické efekty působí možná trochu úsměvně, ale pořád věrohodněji než digitální. Profesor se chvílemi choval jako blb, celkovému vyznění snímku to naštěstí příliš neuškodilo.(24.8.2014)

 • Karamanlis
  ****

  Pozoruhodný taliansky kúsok. Sprvoti som si myslel, že pôjde o neskoré giallo, postupne sa však z toho vykryštalizoval zaujímavý okultný horor, v ktorom nechýbajú hrôzu naháňajúce momenty či drastické mordy a celé to ukážkovo vyvrcholí do dramatického finále s menšou, z pohľadu súčasného diváka už trochu zubom času nahlodanou monstroidnou vložkou.(9.10.2011)

 • peter12
  **

  Misterz a Bloody 13 spomenuli vo svojich komentároch,že fanúšikovia starých filmov budú spokojný a mňa už dlhšiu dobu bavia práve staršie filmy a tak som dúfal že títo dvaja páni budú mať pravdu.Ale tento krát s nimi nemôžem súhlasiť,lebo som čakal pavučiu inváziu a toto je skôr detektívka.Dialógy sú tu dvojzmyselné a tomu komu sú adresované tak ich určite nepochopí.Vizuál je pekný ako pri gialle a kamera bola veľmi slušná.Čakal som že film bude sršať pavúkmi a tak poster filmu dobre odrbaval.Lebo toto je hlavne detektívny príbeh po stopách pavúčej sekty.Mam rád detektívku,mam rád giallo ale toto ma vôbec nechytilo.Ten koniec po trikovej stránke bol strašný.(23.11.2014)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace