Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Film popisuje vraždu Piera Paola Pasoliniho, významného básnika a filmového režiséra, a jej následné vyšetrovanie. Príbeh začína zatknutím Pelosiho, mladého muža obvineného z Pasoliniho vraždy. Vyšetrovatelia si neustále kladú otázku: zabil Pasoliniho sám alebo mu niekto pomáhal? Situácia sa skomplikuje, keď sa objaví podozrenie, že umelcova smrť bola výsledkom jeho obvinení vznesených voči niektorým politikom. (edie sedgwic)

(více)

Recenze (5)

pipapa 

všechny recenze uživatele

Film inspirovaný polodokumentárním románem Enza Siciliano "Život Pasoliniho". Kniha i film přibližují/ odkrývají snad nejotřesnější a nejtragičtější politickou vraždu v moderní historii, která byla nejen dokonale vymyšlená/připravená/ provedená, ale rovněž dokonale zametená pod stůl = záměrně nedovyšetřená, neb jisté vlivné/vládnoucí osoby a skupiny si to nepřály a vyšetřování všemožně korumpovaly a mařily. Sama policie svým laxním přístupem zničila spoustu důležitých stop a indicií... Šlo o to, navždy umlčet bez jakýchkoli nebo jen s minimálními následky/skandály jednu z největších a, pro určité politické a kriminální kruhy, nejobávanějších osobností v historii. Bestiální vražda, na které se podílela podle svědků a nalezených dokumentů nejen italská mafie spolu s vysokou oficiální italskou politikou, ale i americká CIA...Zájem na likvidaci nekompromisního a nebojácného kritika konzumu byl ze strany tzv. "demokratů" obrovský. ()

edie sedgwic 

všechny recenze uživatele

Ako kontroverzne zil, tak kontroverzne aj zomrel. Dodnes nie je uplne jasny motiv vrazdy a aj ohladom vraha sa neustale vynaraju pochybnosti. Pasolini je pre mna v prvom rade vyborny basnik, ktory videl do buducnosti a vedel slovami vyjadrit to, co malokto. Jeho filmy sa vacsinou nestretli s pochopenim, ale faktom zostava, ze Pasolini predbehol svoju dobu a nezasluzil si byt umlcany takymto sposobom. ()

Reklama

Reklama