poster

28 dní poté

 • Velká Británie

  28 Days Later

 • Slovensko

  O 28 dní...

 • Austrálie

  28 Days Later

 • Irsko

  28 Days Later

 • Kanada

  28 Days Later

 • Nový Zéland

  28 Days Later

 • USA

  28 Days Later

Sci-Fi / Horor / Thriller

Velká Británie, 2002, 108 min

Komentáře uživatelů k filmu (785)

 • golfista
  ****

  Tak především tady vůbec žádní "zombie" nejsou, takže to od tohohle filmu nečekejte ! Jsou tu "jenom" nakažení a hrstka jedinců v naprosto nepředvídatelné krizové situaci. Apokalyptická vize je znázorněna poměrně úspornými prostředky, ale dost uvěřitelně na to, abyste chvílemi jen stěží dýchali (ten Londýn byl úžasný). Vůbec filmařsky je to výborné a nebýt některých scénáristových "úletů", bylo by to ještě lepší._____ Pokud by kluci na vojně byli po měsíci TAKHLE nadržení, to by večerní Praha asi nebyla moc bezpečná :)(9.1.2004)

 • POMO
  ***

  Scenáristicky premakaná reprodukcia námetu priemernej romerovky Day of the Dead, sprasená nevhodným vizuálnym a hudobným pojatím. Chcem vysokorozpočtový, celuloidový remake od Guillerma del Tora a s hudbou Marca Beltramiho!(26.5.2003)

 • KevSpa
  ***

  Nějak se nemůžu zbavit pocitu, že si z nás Danny Boyle (a s ním i Alex Garland) dělají po celou dobu srandu. Nezávislý film, točený na digitál určitě nepostrádá autentičnost. Je to něco mezi solidním béčkovým hororem a klasickou apokalyptickou vizí. Místy zábavné, místy nudné, celkově až na pár momentů nepříliš zajímavé. Především ale strašlivě roztříštěné.(26.5.2003)

 • Douglas
  ****

  Film, který rezignoval na stříkající Niagary tělesných tekutin ze všech přirozených i uměle vytvořených otvorů v lidských schránkách a víc se zaměřil na chování lidí v situaci, kdy podle nich padly veškeré brány morálních pravidel a přestala existovat budoucnost. Velmi nepříjemný pohled. A na rozdíl od těch přiznaných adaptací jde o velmi vydařenou inspiraci Dnem trifidů. Jen těch stromů je tam míň...(17.6.2003)

 • kOCOUR
  ***

  Příliš dlouhý videoklip, který se dal pojmout v rámci hodinového adrenalinového nášlapu na téma "efektní zombie-gorefest", místo toho trvá hodiny dvě, trpí příběhovou nerozhodností, řeší postapokalyptické lidské vztahy a o zombies v něm vlastně zase tolik nejde. Bohu dík alespoň za Boylův řízný cynismus a smysl pro naturalismus. A samozřejmě za trikuprostý vylidněný Londýn - to se skutečně jen tak nevidí. Pak už si ale skutečně nevzpomenu, co bych ještě mohl vyzdvihnout...(26.5.2003)

 • Lima
  ****

  Předně jsem se divil, že by se Boyle pouštěl do něčeho takového, jako je "zombie" (respektive zde "nakažení") horor. Ale jako takový jsem ho ze začátku chápal a proto se podivoval nad nevhodně zakomponovanými scénami, pro tenhle žánr se nehodící. I nezvyklý hudební doprovod dával tušit, že tady něco nehraje. A od druhé půle jsem měl jasno. Boyle se na pozadí boje o přežití snaží zobrazit chování lidí v mezní situaci, kdy mají na výběr, jestli si v sobě zachovají kouska lidskosti, anebo v nich převáží pudová touha za každou cenu přežít, i za cenu ublížení jiným. A Boyle opravdu lidem nevystavil to nejlepší vysvědčení. Jeden z vojáků ve filmu říká "Lidé se zabíjeli předtím a budou se zabíjet i potom." V tomhle se věru od těch "nakažených" moc neliší. Samotní "nakažení" pak hodně připomínají agresivní běhavé zombíky ze Snyderova remaku a občas dokážou přivodit pár ´infarktových situací´.(8.12.2003)

 • Tosim
  ****

  Jeden můj kamarád to viděl přede mnou a říkal, že prý se tam nic neděje, žádný zásadní zvrat tam nenastane a kdesi cosi, mám ale pocit, že zde jde o něco jiného - spíš o to, jak postavy na epidemii reagují,, ne, jak se kvůli ní vyvinou. Opravdu jsem čekal slátaninu, dostavil se však ryze fyzický strach z nemocí, infekce a přiblblých "ochránců zvířat." Všechna ta paranoia, sny, plukovník a lidé vymknuvší se kontrole mě maximálně uspokojili... Teda skoro :-)(6.1.2004)

 • Tom Hardy
  ****

  Danny Boyle dokázal natočit syrovou a nápaditou zombiárnu, jejíž největší přednost tkví v síle uvěřitelnosti. Vylidněný Londýn, pocit osamělosti a zmatku - to vše Boyle vykresluje velice dobře a i když zvolený vizuální styl zrovna nepodporuji, musím uznat, že k dané látce celkem sedí...(17.6.2003)

 • Matty
  ****

  Cillian Murphy prochází liduprázdnými londýnskými ulicemi za minimálního využití digitálních triků a je to úžasné. Jenom čekáte, odkud na něj něco vyskočí a co to ksakru bude. Když to na něj konečně vyskočí, není to nic moc a hlavně to není příliš strašidelné, spíš hnusně realistické, syrově nasnímané a nepřátelské k vašemu zažívacímu traktu. Kameraman se vyblbnul jako malé děcko, načež střihač jeho materiál zpracoval způsobem, který výsledek plodné činnosti malého děcka nepřipomíná. Takže zběsilé, nikoliv chaotické a umně balancující mezi věrohodností a efektností. Pokud budete mít odvahu nahlédnout pod béčkový povrch, zjistíte, že film tak povrchní není a dokonce v sobě nese nějakou tu ideu (všichni utíkáme před smrtí). Konec buďto přesně odpovídá představám producentů, anebo se v tom jednou kratičkém záběru skutečně objevilo slovo HELL coby důkaz autorova cynismu. Těžce akční, lehce psychologický hororový thriller. Výtečně zrežírovaný a umenšující váš pocit viny při rabování supermarketu ve vylidněném městě. Jděte do toho! 80% Zajímavé komentáře: Natascha, Cooper, HAL, R.O.man(27.6.2008)

 • Malarkey
  ****

  Zombie a podobně nakažené havěti, mezi které patří i lidé v tomto filmu se ve filmech objevují poslední dobou opravdu častokrát. Ne, ale tak často mi to sedí jako tady. Výborně vylidněný Londýn, parádně ponurá atmosféra. Hlavní aspekty tohoto sci-fi, který se nenápadně přiřítil jako vítr a už ted má svoje druhé pokračování. Danny Boyle je v Anglii znám jako velice dobrý režisér, jeho úspěchy to jen potvrzují. Tímto filmem chtěl jen potvrdit fakt, že toto téma je v této době aktuální a mezi diváky úspěšné. Dokázal natočit film plný krve, zajímavého příběhu a jeho průběhu s divným koncem, kde nadržení vojáci se nedají spočítat jen na prstech nohou, rukou, jednoho, dvou lidí, ale tak debilně se vydrápou na povrch, až to příde směšné. Ne ale tak jako tento postkatastrofický film, který atmosfericky hlavně v Londýně naprosto dokonale vyniká. --- Ztratil sem ruku mé sestry.(4.8.2007)

 • J*A*S*M
  ****

  Syrový britský horor, který pomalé zombies nahradil rychlými nakaženými, čímž tento hororový subžánr ovlivnil na léta dopředu. Zajímavým tahem bylo obsadit do hlavní role Cilliana Murphyho, jehož tvář má chlapecké až holčičí rysy, zajímavě pak vynikne jeho proměna z "toho, kdo se veze" na "toho, kdo nakonec všechny zrube". Paráda. Horror movie of the year(17.11.2007)

 • Djkoma
  *

  Tak tohle byla hrozná slabota. Nezlobte se na mě, ale Danny Boyle přestřelil a nevím jestli chtěl vytvořit kritiku čehokoliv nebo jen natočit nějaký film s tématem podobném zombikům. Jestli film měl být horror nenacházím žádnou část filmu, kde bych se bál. Jako sci-fi mi to vůbec nic neříká a thriller? Opravdu bych tento film nezařadil. Možná kdyby tam bylo o trochu víc humoru byla by to jasná komedie. Hudba je naprosto tragická a závěr s vojáky je tak ujetý nápad, že určitě scénárista patřil mezi nakažené. Určitě dejte ruce pryč a pokud se budete i přes mé upozornění nakazit, je to vaše věc.(17.3.2006)

 • T2
  ***

  Danny Boyle dol tak trochu nový impulz do zombii žánru, keď sa oživlé nestvúry chovajú do špiku kosti nenásytne zbesilo a ich premena po infikovaní prebehne v priebehu niekoľkých sekúnd. V hlavnej úlohe vtedy ešte neznámy Cillian Murphy si počína nadmieru výborne, možno trošku príbeh mohol byť lepšie vystavaný, mohol sa niesť v rovine aká bola naznačená na začiatku filmu a nie sa preniesť na zámok ktorý bránia vojaci, tam my to už tak nesedelo ale aj tak na Holandsko-Anglickú koprodukciu je to viac než vydarení počin, čo zatieňuje aj mnohé podobné filmy vytvorené v Amerike. Čo treba ešte vyzdvihnúť je doprovodná hudba od Johna Murphy a roztrasená kamera, pri zbesilých útokoch zombii, aj keď teda takéto snímanie mierne dopomáha do neprehľadnosti nám ponúkaných obrázkov, dá sa povedať že vyznie to v určitý dejový prospech a tématickú nevšednosť, prekreslenú v úzkosť. ║Rozpočet $8miliónovTržby USA $45,064,915Tržby Celosvetovo $82,719,885║ v USA nečakaný hit /videl v kine: 60%/(12.1.2008)

 • Renton
  ***

  Scénář: Alex Garland .. Důraz na realitu - přežití hrstky lidí po vyhlazující katastrofě. Působivé záběry vylidněného Londýna, podmanivá atmosféra, perfektní kamera a tradičně dobrá hudba. Zhruba do začátku poslední čtvrtiny celkově podařený film. Pak přijdou vojáci, jejich dementní pohled na věc, střílení a veškeré kvality jdou ke dnu. Rozehráno velice zajímavě, jenže finále stojí za hovno! Alex Garland by si měl nechávat dopisovat nápadité scénáře od někoho jiného.(9.4.2007)

 • Radek99
  ****

  Nad akcí a potoky krve, které by se apriorně v tomto specifickém sci-fi subžánru daly očekávat, převládá naštěstí Boylův zájem o jednání člověka v mezních situacích (ten je v podstatě leitmotivem všech jeho filmů) a jeho skvělá (až živočišná) filmařina. Danny Boyle disponuje úžasným filmovým cítěním, dovede namíchat ten správný mix videoklipu (akční scény s nakaženými), meditujících pasáží (apokalyptické vize liduprázdného Londýna) i nosných scén posunujících příběh a až na občasné zaskřípění scenáristické (likvidace vojenské posádky...) jeho film správně plyne... Není to sice umělecký předěl redefinující svůj subžánr, ale jsou to skoro 2 hodiny čiré zábavy...a to také není málo... Podobné filmy: 28 týdnů poté, Já, legenda, Soudný den(14.2.2009)

 • Superpero
  ****

  Dobrý to bylo.(14.1.2005)

 • Rob Roy
  ****

  Tak tohle se mi líbilo. Konečně zase nějaká realistická apokalyptická vize, kde se scenárista a režisér nezajímá jen o likvidaci zombíků, ale o to jak normální lidé v tomto světě přežijí. Nějak takhle by se to mohlo stát. Životné postavy a smutná depresivní hudba. A dobrá kamera. Velmi, velmi dobré.(31.1.2004)

 • mandes
  *****

  rozpočet : $8 million tržby celosvetovo : $82,719,885(13.12.2006)

 • TheMaker
  *****

  :::::::::::::::::::::::::: Někdy jsou obyčejní lidé mnohem větší hajzlové, než "zombíci" ... ::::::::::::::::::::::::::::::::::::(8.5.2008)

 • Dever
  ***

  Soundtrack John Murphy: 1. The Beginning [2:56] ,2. Rage [1:22] ,3. The Church [1:17] ,4. Jim's Parents (Abide With Me) [2:29] ,5. Then There Were 2 [0:42] ,6. Tower Block [1:26] ,7. Taxi (Ave Maria) [2:09] ,8. The Tunnel [1:40] ,9. AM 180 - Grandaddy [3:20] ,10. An Ending (Acent) - Brian Eno [4:18] ,11. No More Films [0:48] ,12. Jim's Dream [0:40] ,13. In Paradisum [2:12] ,14. Frank's Death-Soldiers [2:39] ,15. 'I Promised Them Women' [1:24] ,16. The Search For Jim [2:42] ,17. Red Dresses [0:48] ,18. In The House-In A Heartbeat [4:17] ,19. The End [1:55] ,20. Season Song - Blue States [4:12] ,21. End Credits [1:45] ,22. Season Song [7:39] ,23. Taxi (Ave Maria) [6:16],(10.6.2011)

<< předchozí 1 2 3 4 11 21 30 40
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace