28 dní poté

• Velká Británie 28 Days Later (více)

Sollozzo

Jak už to u takových filmů bývá, rozjezd je na jedničku. Diváka děj šokuje stejně jako hlavního hrdinu ve skvělém podání Ciliana Murphyho. Časem se však příběh ubere trošku jiným směrem (armáda, hustodémon Murphy atd.). Ale první polovinu jsem opravdu užil...a ta hudba. Soundtracky od Johna Murphyho ted sjíždím jeden za druhým. 65%. ()

Derek7

Souhlasím, že některé pasáže nejsou zrovna kdovíjak zábavné, například část, kde všichni spí u ohně na otevřeném prostranství je poměrně dost dlouhá, ale oněch pět hvězdiček musím dát už jenom za onu poslední pasáž, která začíná Murphyho svoláváním vojáků ven ze základny. Miluju, jak jsou na digitální kameru zachyceny kapky deště, jak je v něm krásně gradující hudba, jak si Boyle hraje se světlem a stíny a blesky. Podle mě se jedná o hodně podhodnocený film, alespoň 80% z toho vzejít mělo. ()

Dampfer

Po opětovném shlédnutí filmu "Já legenda" musím jednu hvězdičku 28 dním ubrat, protože jsem si uvědomil jak mi některé věci tady chyběly a vadily. Myslím si že Boyle měl skvělý námět a s tím jak se perfektně podařilo udělat vylidněný Londým (to bylo úžasné) mohl vytvořit špičkový pětihvězdičkový film, ale zbabral to. Tak jeden z velkých problémů je mi vůbec nesedící HVB, pak nesympatický hlavní hrdina a opuštění prostředí Londýna snad hned na začátku, některé blbé kecy a jak tady někdo zmínil, jakási roztříštěnost. Navíc bylo sice dobré že se ukázalo při část filmu věnovaném vojákům, jak se člověk zvrhne, ale nemuseli těm "nadrženým" kadetům věnovat půlku filmu! A taky jsem čekal více mlátiček, avšak ti "nemocní" se objevili jen někdy. Abych ale jen nekritizoval, aspoň si tam ukázali to, jak by se nám myšlení pomotalo... Avšak... bohužel. ()

datos

28 dní poté patří k naprosté špičce, na samej vrchol ZOMBIE FILMŮ. Patří k mím nejoblíbenějším a i pokračování má kvalitu. A proto se těším už na další pokračování. Vždy se mi líbí, když osamělý člověk se prochází sám po opuštěném městě. A tady je to provedeno vše do naprosté dokonalosti. ()

giaruj

"Každá doba má takých zombie, akých si zaslúži." sľubujú tvorcovia filmu. S veľkou nedôverou som pristúpil k filmu. Úvodná scéna vyzerala na potvrdenie priemernej snímky. Čo však nasledovalo po nej, bolo skvelé. Doslova som chcel, aby zachytená prázdnota Londýna trvala čo najdlhšie... V najlepšom treba prestať, hovorí sa. Filmík pokračuje štandardom, ale znova, po kvapke krvi z visiacej mŕtvoly film padne doslova do oka. Málokedy ma zaujme hudba k filmu. Azda som ju ani nikde nekomentoval (pokým nešlo o hudobný film), no naháňačka podladené nádhernou hudbou patrí k druhým vrcholom filmu. Čo vtedy bolo lepšie? Hudba, scény? Opäť som pocítil tú hutnú atmosféru ako pri kultoch a legendách s kultovou a legendárnou hudbou. 101 horror movies you must see before you die ()

web-dat

Ne tak povedené jako 2 díl. Ten je lepší a hororovější než tento. Zde spíše jedná o akční film ! Ale to určitě nesnižuje jeho cenu. ()

Lobotommy

Je vidět, že není třeba zombií, že i ti "nakažení" mají něco do sebe. Myslel jsem, že to bude normální vybíjená, nebo něco v tom duchu, ale příjemně mě to překvapilo. Hlavně když se pro podtrhnutí určitých pro hrdiny cenných okamžiků použily (pro takové téma nečekané) lyrické scény. ()

Lilien

takto má vyzerať dobrý zombie film...skvelá atmosféra, akcia a šprintujúce krvilačné beštie, ktoré nepôsobia smiešne ale naháňajú strach.Top brutálna scéna bola, zavraždenie manželky..... ()

vozralec

Koukatelné bez zbytečných pitomostí. Akorát už na začátku mohli navštívit policejní stanici a vzít si pořádné zbraně. ()

dawnie

Tak pro mě asi nejrealističtější vyobrazení postapokalyptickýho světa, teda vlastně (nejspíš) jen Anglie. Fakt masakr, Danny Boyle je prostě machr. A Cillian Murphy taky. ()

Izz

Ani ne horor,jako spíš VELMI nekompromisní sci-fi thriller o zhoubné nákaze a stavu společnosti po ní.Protože jako horor to nefunguje,zatímco jako výše zmíněné téměř dokonale.Navíc má film skvostného Murphyho a rafinovaně podvratnou a nejednoznačnou tečku.Jako u málokterého filmu je ovšem u 28 dní poté důležitý správný přístup,protože když se na něj člověk dívá s mylným očekáváním,může to v jeho očích zážitek silně devalvovat.Úvodní procházka vylidněným Londýnem za zvuků náladotvorné hudby však dle mého musí fungovat snad na každého. ()

Ashnobe

Tak dvě třetiny filmu jsem byl spokojenej a říkal jsem si, že "Konečně po Trainspottingu koukám na film od Dannyho Boyla, kterej se mi fakt líbí." Ale jen do doby, než se příběh přesunul na vojenskou základnu a všechno šlo do kytek... od téhle části to celé připomíná spíš nějakej béčkovej horor nebo akčňák. Škoda. ()

Stanix

Rozhodně více než jen průměrné zombie-road-movie. Pár výtek by bylo, ale v podstatě to zábavnosti při sledování filmu příliš neubírá a tak nad tím jen mhouřím oko. Murphy je solidní, Gleesona mám moc rád kdekoli se objeví a Naomi jako ženský element rozhodně pasovala do role. Suma sumárum zábavná zombie - jednohubka. ()

misar3

Nenádivím hodnocení na CSFD. První díl rozhodně není na 5, ale druhý rozhodně není na 3. Give me 0 - 10 please! ()

prometheusXX

Celkom fain horor,ale tá otrasná kamera,preboha to s čím natáčali. to lacnejšie filmy su lepšie natočené.takže vyzerá to na BluRay ako vhs rip.hrôza ale film dobrý.80% ()

ŠpetaMarek

Nemám rád filmy Dannyho Boyla, ač některým jsem schopen dát vysoké hodnocení, tak přesto se nedokážu dokopat se na ně podívat znovu. Tady asi všechno stojí a padá na zvoleném stylu vč. technického rozhodnutí, kterého doufám režisér lituje doteď. Asi pět minut po začátku, začnere googlit "Why 28 days later..." a vyhledávač vám nabízí "... look so bad", "...bad quality" atp. Jako ok, pak si vzpomenete na ten humbuk, který kolem toho kdysi byl, vše točené na digitál, zavřený Londýn. Ale to nemění nic na tom, že je to hnusné jak prdel a nedá se na to dívat. O to vtipnější je, když se postavy dívají do dáli a vy tam máte něco vidět... a nevidíte. A taky nepochopitelný přechod na filmovou kvalitu v posledních... 2 minutách? Příběh nula nic, dost špatné herecké výkony, kterým vládne mladá holka. Napětí minimální a nesoustředěnost vyprávění. Prostě špatné na všech frontách. ()

holub109

Příběhově to nebylo špatné a i obsazení lze pochválit, ale styl, kterým je to natočené tomu dle mého názoru hrozně ublížil. Zajímavý koncept a konec samotný se relativně povedl, ale co na plat, dle mého názoru to bylo natočené fakt hnusně, navíc i menší rozpočet byl dost znát. Sotva průměrný zombie film. 50% ()

Uesbe

No, bolo to dobré, postavy O.K. vyprázdnené mesto a tie veci okolo cool, ale má to rozstrapkané vlákna....nebolo to čisto zombie naháňačka, ani čistá ľudská tragédia, ani víťazný epos o vychytralých preživších. Čo je vlastne toto za film? ()

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech

15.03.2020

Boyle chystá pokračování 28 dní poté

Boyle chystá pokračování 28 dní poté

25.06.2019

Zatímco scenárista a režisér Danny Boyle (Steve Jobs, Trans) promuje v rozhovorech svůj nejnovější snímek, hudební komedii Yesterday, rozpovídal se teď i o dalších věcech a kromě toho, že se zaslíbil… (více)

Britští záporáci ztratí jizvy

Britští záporáci ztratí jizvy

02.12.2018

S poněkud zvláštní novinkou přišel minulý týden Britský filmový institut (BFI). Organizace stojící například za snímky Králova řeč, Sunshine nebo 28 dní poté oznámila, že přestane podporovat filmy,… (více)