poster

28 dní poté

 • Velká Británie

  28 Days Later

 • Slovensko

  O 28 dní...

 • Kanada

  28 Days Later

 • Nový Zéland

  28 Days Later

 • USA

  28 Days Later

 • Austrálie

  28 Days Later

Sci-Fi / Horor / Thriller

Velká Británie, 2002, 108 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Gilmour93
  ***

  Že by zkratka britských jednotek SAS znamenala Spolek Armádních Sexuchtivců..? S roztěkaným vizuálem u mě Boyle shořel jak Manchester a navíc s blížícím se závěrem je studnice scénáristických nápadů podobna úvodním londýnským ulicím. I přes některé hutné scény (rodiče, oční kapky B.Gleesona) mě jeho film jako celek nenakazil a z hlavy se mi vykouřil do nějakých 28 minut..(2.3.2010)

 • 3DD!3
  ****

  Woha. To je poprvé co píšu nějáký komentář podruhé. Havárie serveru se tady na ČSFD jen tak nevidí (musel jsem si to někam poznamenat :-). Nejpůsobivější scéna snímku 28 DNÍ POTÉ je bezpochyby pouť Cilliana Murphyho vylidněným Londýnem. Což je v podstatě hned druhá scéna filmu. Dál už se jedná o post-apokalyptický snímek o přežití a lidských vstazích, střihnutý ne-úplně normálním zombie hororem. Trochu problém je chatrnější scénář (nemůže se rozhodnout jakým filmem nakonec bude), který Danny Boyle zachraňuje vizuálními parádičkami (dokonce jednou i olejomalbou) a netradiční kamerou.(24.8.2007)

 • Lima
  ****

  Předně jsem se divil, že by se Boyle pouštěl do něčeho takového, jako je "zombie" (respektive zde "nakažení") horor. Ale jako takový jsem ho ze začátku chápal a proto se podivoval nad nevhodně zakomponovanými scénami, pro tenhle žánr se nehodící. I nezvyklý hudební doprovod dával tušit, že tady něco nehraje. A od druhé půle jsem měl jasno. Boyle se na pozadí boje o přežití snaží zobrazit chování lidí v mezní situaci, kdy mají na výběr, jestli si v sobě zachovají kouska lidskosti, anebo v nich převáží pudová touha za každou cenu přežít, i za cenu ublížení jiným. A Boyle opravdu lidem nevystavil to nejlepší vysvědčení. Jeden z vojáků ve filmu říká "Lidé se zabíjeli předtím a budou se zabíjet i potom." V tomhle se věru od těch "nakažených" moc neliší. Samotní "nakažení" pak hodně připomínají agresivní běhavé zombíky ze Snyderova remaku a občas dokážou přivodit pár ´infarktových situací´.(8.12.2003)

 • kitano
  *****

  Oproti Boylovmu Trainspottingu velmi nenapadny snimok, ktory si vsak za tie roky od kedy bol uvedeny na platna ziskal slusnu popularitu. Z osobnejsieho hladiska mozem povedat, ze pre mna je to kultovy zombie-horor. Skvely Cilian Murphy a Naomi Harris, skvely pribeh, skvela gradacia a paradne finale. Film vinika aj tym ,ze nieje tak uplne len o zombie....ale dost, uz to smrdi spoilerom. Plus domaci zombicek-mazlicek, uviazany vzadu na dvorku....(9/10)(23.5.2007)

 • Le_Chuck
  ***

  V 28 Days Later ma zombíci s Kipketerovým kinetickým syndrómom chytili oveľa menej ako u Snyderovho remaku, čo ale v zásade nemusí byť problém. Ten tkvie v absolútne hluchom strede, kedy po mrazivom úvode (vízia alone on the world, ma neustále fascinuje) sa skupinka na čele s ďáblom Murphym, veľmi vlažne prediera k výbornému záveru. Pre mňa veľmi nevyvážený film s dvoma-troma výnimočnými scénami.(17.6.2006)

 • - Do rolí infikovaných byli obsazeni atleti. Danny Boyle cítil, že atleti dokážou věci, které jiní lidé neumí a myslel si, že bude zajímavé sledovat to v jejich pohybech. (HellFire)

 • - Postavy, ktoré postihla nákaza, boli snímané kamerou typu Canon XL1 DV so spomaľujúcim efektom, čo dodalo ich pohybom nesúvislý ráz. Tento pohyb v závere filmu napodobňuje aj hlavný hrdina Jim. (Han-cock)

 • - Všechny záběry ze sídle zahrnující pokoje ve druhém patře byly točeny v přízemí, jelikož majitelé sídla ve druhém patře bydleli. Když Jim skáče skrz okno na střeše, skáče tak ve skutečnosti skrze díru v mezichodbě dolů do přízemí. (HellFire)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace