poster

28 dní poté

 • Velká Británie

  28 Days Later

 • Slovensko

  O 28 dní...

 • Austrálie

  28 Days Later

 • Kanada

  28 Days Later

 • Nový Zéland

  28 Days Later

 • USA

  28 Days Later

Sci-Fi / Horor / Thriller

Velká Británie, 2002, 108 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Dragoni
  *****

  Dvacet osmička je pro mnoho příznivců post-apokalyptických a zombie filmů něco jako kult, který se musí uctívat, a také se jedná o základní pilíř nového žánru produkce 21. století z hnízdečka britských gémiů. Nejedná se ani tak o šílenou zombie akci, ale spíše o vyvolání sklíčenosti a to díky prázdným vylidněným ulicím a deprimující hudbě z produkce Johna Murphyho(soundtrack, který se opravdu povedl). Oba tyto hlavní faktory ovlivňují divákovy pocity po zbytek celého filmu, a i když se nejedná o akci jako tomu bylo v "Úsvitu Mrtvých", tak přesto je vytvořen dokonalý pocit prázdnoty a akční temné atmosféry. Je pravda, že o klasické zombie se nejedná a hovoří se zde o nakažených, avšak je na každém, jak si to odůvodní. Každopádně setkání s nakaženým na zámečku, který obývá vojenská jednotka, a následný útok nakažených je něco neuvěřitelného a deprimujícího. Některým důchodcům by nestačil ani kardiostimulátor, aby to rozdejchali. 90%(11.2.2009)

 • 3DD!3
  ****

  Woha. To je poprvé co píšu nějáký komentář podruhé. Havárie serveru se tady na ČSFD jen tak nevidí (musel jsem si to někam poznamenat :-). Nejpůsobivější scéna snímku 28 DNÍ POTÉ je bezpochyby pouť Cilliana Murphyho vylidněným Londýnem. Což je v podstatě hned druhá scéna filmu. Dál už se jedná o post-apokalyptický snímek o přežití a lidských vstazích, střihnutý ne-úplně normálním zombie hororem. Trochu problém je chatrnější scénář (nemůže se rozhodnout jakým filmem nakonec bude), který Danny Boyle zachraňuje vizuálními parádičkami (dokonce jednou i olejomalbou) a netradiční kamerou.(24.8.2007)

 • Flipnic
  ***

  Zdlouhavá vykrádačka jak Romera, tak začínajícího Cronenberga, která má akorát zajímavé výtvarné zpracování. Film opravdu přímo vykrádá co se dá, konkrétní nápady z filmů již od dob "Shivers" a "Night of the Living Dead". Navíc příliš zdlouhavé, nevýrazné. Netvrdím, že je to špatný film (viz moje hodnocení), ale podle mne se o nic převratného ani příliš zábavného nejedná. Boyle měl přijít s něčím novým, nejen s novým a nezvyklým zpracováním obrazu a střihu...(10.6.2008)

 • kOCOUR
  ***

  Příliš dlouhý videoklip, který se dal pojmout v rámci hodinového adrenalinového nášlapu na téma "efektní zombie-gorefest", místo toho trvá hodiny dvě, trpí příběhovou nerozhodností, řeší postapokalyptické lidské vztahy a o zombies v něm vlastně zase tolik nejde. Bohu dík alespoň za Boylův řízný cynismus a smysl pro naturalismus. A samozřejmě za trikuprostý vylidněný Londýn - to se skutečně jen tak nevidí. Pak už si ale skutečně nevzpomenu, co bych ještě mohl vyzdvihnout...(26.5.2003)

 • kitano
  *****

  Oproti Boylovmu Trainspottingu velmi nenapadny snimok, ktory si vsak za tie roky od kedy bol uvedeny na platna ziskal slusnu popularitu. Z osobnejsieho hladiska mozem povedat, ze pre mna je to kultovy zombie-horor. Skvely Cilian Murphy a Naomi Harris, skvely pribeh, skvela gradacia a paradne finale. Film vinika aj tym ,ze nieje tak uplne len o zombie....ale dost, uz to smrdi spoilerom. Plus domaci zombicek-mazlicek, uviazany vzadu na dvorku....(9/10)(23.5.2007)

 • - Scéna, kdy Jim najde na schodech peníze a zvedne je, je založena na fotografii, kterou viděl Danny Boyle v Kambodži poté, co byl vyhnán diktátor Pol Pot. (HellFire)

 • - Záběry ze zpráv na začátku filmu byly inspirovány skutečnými záběry žurnalisty Soriouse Samura ze Sierry Leone. (HellFire)

 • - Scéna, kdy se Jim, Selena a Mark kryjí před explozí tím, že se schovají za zeď mezi okny je inspirována fotografií pořízenou z bombového výbuchu v severním Irsku. (HellFire)