Reklama

Reklama

28 dní poté

  • Velká Británie 28 Days Later (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Skupinka aktivistů, která bojuje za práva zvířat, vtrhne do laboratoře, kde vědci zkoumají opice infikované vzteklinou. Ochránci pustí opice z klecí ven, ty je okamžitě pokoušou a nakazí.
Pracovník kurýrní služby Jim (Cillian Murphy) se probudí v nemocnici z kómatu a zjistí, že budova zeje prázdnotou. Zděšený a osamělý mladý muž nemocnici opustí, aby objevil celou hrůzu. Londýn se naprosto vylidnil. Někde jsou vidět umírající. Pak potká Selenu (Naomie Harris) a Marka (Noah Huntley). Virus zlikvidoval téměř celé město. Selena pozná, že i Mark je infikován smrtelným virem, proti kterému není obrany, a v pudu sebezáchovy ho zabije. K malé výpravě se přidává Frank se svou dcerou Hannah. Zásoby pitné vody docházejí. Skupinka hledá východisko. Po vyslechnutí zpráv o počasí získají informaci o vojenské jednotce kdesi mimo město. To by mohla být záchrana. Ale deprimovaní trosečníci netuší, kde na ně číhá ještě větší hrozba.
Režisér Danny Boyle (např. Trainspotting, Pláž) předává prostřednictvím filmu divákům brutální vizi apokalypticky opuštěného Londýna a lidí, kteří se stávají tváří v tvář smrtelnému viru cyniky a ztrácejí emoce. Je to zároveň drsné poselství o tom, jak destruktivní je ztráta přirozené lidskosti. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (850)

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Tak tohle byla hrozná slabota. Nezlobte se na mě, ale Danny Boyle přestřelil a nevím jestli chtěl vytvořit kritiku čehokoliv nebo jen natočit nějaký film s tématem podobném zombikům. Jestli film měl být horror nenacházím žádnou část filmu, kde bych se bál. Jako sci-fi mi to vůbec nic neříká a thriller? Opravdu bych tento film nezařadil. Možná kdyby tam bylo o trochu víc humoru byla by to jasná komedie. Hudba je naprosto tragická a závěr s vojáky je tak ujetý nápad, že určitě scénárista patřil mezi nakažené. Určitě dejte ruce pryč a pokud se budete i přes mé upozornění nakazit, je to vaše věc. ()

kOCOUR 

všechny recenze uživatele

Příliš dlouhý videoklip, který se dal pojmout v rámci hodinového adrenalinového nášlapu na téma "efektní zombie-gorefest", místo toho trvá hodiny dvě, trpí příběhovou nerozhodností, řeší postapokalyptické lidské vztahy a o zombies v něm vlastně zase tolik nejde. Bohu dík alespoň za Boylův řízný cynismus a smysl pro naturalismus. A samozřejmě za trikuprostý vylidněný Londýn - to se skutečně jen tak nevidí. Pak už si ale skutečně nevzpomenu, co bych ještě mohl vyzdvihnout... ()

Reklama

M.a.t.t. 

všechny recenze uživatele

Toto Danny Boyle úplne nezvládol. Lacno vyznievajúci pokus o post-apokalyptický film, v ktorom toho funguje veľmi málo - digitálna kamera, podivná hudba a scénar nepripomínajúci ani horor ani drámu - totiž za pozretie rozhodne nestojí. A len kvôli niekoľkým dychberúcim záberom na zdevastovaný Londýn sa 28 dňom potom neoplatí dávať šancu, na to existujú aj lepšie žánrové kúsky. ()

Kaka 

všechny recenze uživatele

Film který objevil Cilliana Murphyho. Herce s vyjimečným tónem hlasu, charizmatem na rozdávání a bravurně zahranými dost často "alternativními" charaktery ve filmech různých žánrů - např. 28 Days Later, tedy zkratkovitá, syrová podívaná v neuvěřitelně zrnitém a autentickém provedení, která sedne jen vybrané hrstce fajnšmekrů. ()

Tosim 

všechny recenze uživatele

Jeden můj kamarád to viděl přede mnou a říkal, že prý se tam nic neděje, žádný zásadní zvrat tam nenastane a kdesi cosi, mám ale pocit, že zde jde o něco jiného - spíš o to, jak postavy na epidemii reagují,, ne, jak se kvůli ní vyvinou. Opravdu jsem čekal slátaninu, dostavil se však ryze fyzický strach z nemocí, infekce a přiblblých "ochránců zvířat." Všechna ta paranoia, sny, plukovník a lidé vymknuvší se kontrole mě maximálně uspokojili... Teda skoro :-) ()

Galerie (87)

Zajímavosti (57)

  • Zprávy ze začátku filmu byly inspirovány záběry žurnalisty Soriouse Samury ze Sierry Leone. (HellFire)
  • Výrobní náklady byly v přepočtu na cca 8 milionů amerických dolarů. (NIRO)

Související novinky

Cillian Murphy se vrací k zombíkům

Cillian Murphy se vrací k zombíkům

18.05.2024

Kolem málokterého projektu je v posledních měsících takové haló jako okolo další Boyleovy apokalyptické vize. O pokračování filmů 28 dní poté a 28 týdnů poté, v nichž Británii zachvátil virus, který… (více)

28 let poté nabírá obsazení

28 let poté nabírá obsazení

25.04.2024

Britský režisér Danny Boyle (Sunshine, Trainspotting) to s návratem ke svému dvaadvacet let starému hororovému survivalu 28 dní poté a jeho pokračování 28 týdnů poté opravdu myslí vážně. A co víc –… (více)

Reklama

Reklama