poster

28 dní poté

 • Velká Británie

  28 Days Later...

 • Slovensko

  O 28 dní...

Sci-Fi / Horor / Thriller

Velká Británie, 2002, 108 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Douglas
  ****

  Film, který rezignoval na stříkající Niagary tělesných tekutin ze všech přirozených i uměle vytvořených otvorů v lidských schránkách a víc se zaměřil na chování lidí v situaci, kdy podle nich padly veškeré brány morálních pravidel a přestala existovat budoucnost. Velmi nepříjemný pohled. A na rozdíl od těch přiznaných adaptací jde o velmi vydařenou inspiraci Dnem trifidů. Jen těch stromů je tam míň...(17.6.2003)

 • Morien
  *****

  2008: Jeden z mála "novodobých" hororů, jež se mi líbí, a který mi paradoxně nepřijde jako horor. Ve 28 dnech vidím schématicky zobrazenou lidskou společnost se všemi jejími nedostatky. Cillian a Brendan svým civilním herectvím odpalují Dannyho hozený míček a to společně s fantastickým soundtrackem vytváří opravdu jedinečný filmový zážitek, který si ráda dopřávám znovu a znovu. Aneb film o tom, jak se lidé chovají, když všechno dosud samozřejmé přestává existovat. ♥♥♥ - Dodatek 2014: Ani s plynoucím časem se můj názor na film nemění, jenom si to sama pro sebe umím lépe představovat. Je to velmi krásná cesta hrdiny s působivými neoprimordiálními milníky - za vymyšlení tohoto slova jsem na sebe velmi pyšná. Vystihuje to můj názor, že film odpovídá současné moderní kultuře, ale zároveň se vyjadřuje k vnitřním základním stavebním kamenům lidskosti. Jeho promyšlenost a struktura film posouvá úplně někam jinam, než by člověk čekal od obvyklého survival/nákaza hororu. Ještě víc to vynikne při srovnání s "pokračováním" 28 týdnů poté, které představuje právě jenom žánrový produkt bez přidané hodnoty, kterou nalézám zde. Také se jedná o jeden z posledních filmů, kde jsem ochotna přiznat, že má Danny Boyle mozek v hlavě, a nejen to, dokonce vysoce funkční. Tady s poměrně nízkými náklady dosáhl něčeho, čemu se Marc Forster o jedenáct let později s mnohem vyšším rozpočtem, proslulou literární předlohou a Bradusem v roli herce i producenta ve Světové válce Z ani nepřiblížil. Například tu není ani jedno dítě s astmatem, zato je tu tak mocná anagnorize při pohledu na letadlo letící nahoře za větvemi stromů, že prostě nemůžu zůstat emocionálně neroztrhána.(9.1.2008)

 • M.a.t.t.
  **

  Toto Danny Boyle úplne nezvládol. Lacno vyznievajúci pokus o post-apokalyptický film, v ktorom toho funguje veľmi málo - digitálna kamera, podivná hudba a scénar nepripomínajúci ani horor ani drámu - totiž za pozretie rozhodne nestojí. A len kvôli niekoľkým dychberúcim záberom na zdevastovaný Londýn sa 28 dňom potom neoplatí dávať šancu, na to existujú aj lepšie žánrové kúsky.(1.8.2007)

 • KevSpa
  ***

  Nějak se nemůžu zbavit pocitu, že si z nás Danny Boyle (a s ním i Alex Garland) dělají po celou dobu srandu. Nezávislý film, točený na digitál určitě nepostrádá autentičnost. Je to něco mezi solidním béčkovým hororem a klasickou apokalyptickou vizí. Místy zábavné, místy nudné, celkově až na pár momentů nepříliš zajímavé. Především ale strašlivě roztříštěné.(26.5.2003)

 • Rob Roy
  ****

  Tak tohle se mi líbilo. Konečně zase nějaká realistická apokalyptická vize, kde se scenárista a režisér nezajímá jen o likvidaci zombíků, ale o to jak normální lidé v tomto světě přežijí. Nějak takhle by se to mohlo stát. Životné postavy a smutná depresivní hudba. A dobrá kamera. Velmi, velmi dobré.(31.1.2004)

 • - Pro scény na dálnici dostala produkce povolení k natáčení mezi 7:00 a 9:00. Policie zpomalila dopravu v obou směrech a pomocí deseti kamer štáb natočil použitelnou stopáž v délce jedné minuty. (HellFire)

 • - Návrh symptomů hněvu byl založen na ebole, která se také přenáší krví. Ebola je hemoragická horečka, která vede k vyrážkám, zarudnutí očí a vnitřnímu i vnějšímu krvácení. (HellFire)

 • - Původně se zamýšlelo, že by se virus rozšířil i mimo Velkou Británii. Danny Boyle a Alex Garland ale změnili názor a napsali dialog, kdy seržant Farrell říká, že není možné, aby se virus rozšířil do Ameriky nebo Evropy. (HellFire)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace