28 dní poté

• Velká Británie 28 Days Later (více)

Kaka

Film který objevil Cilliana Murphyho. Herce s vyjimečným tónem hlasu, charizmatem na rozdávání a bravurně zahranými dost často "alternativními" charaktery ve filmech různých žánrů - např. 28 Days Later, tedy zkratkovitá, syrová podívaná v neuvěřitelně zrnitém a autentickém provedení, která sedne jen vybrané hrstce fajnšmekrů. ()

RHK

Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Dosti krvavý film Dannyho Boyla, virová sci-fi apokalypsa. Po úvodní scéně s průšvihem s osvobozenými opicemi film vtipně přeskočí katastrofu zhroucení civilizace nápisem 28 dní poté - a teprve pak začíná akce. Živí proti nakaženým, všichni proti všem, soucit se nenosí. Vůbec to není špatné sci-fi , ale já tam pořád cítil ten béčkový horor někde v podkresu scén a docela mi to vadilo, stejně jako do filmu nepadnoucí scény se zvrhlými vojáky. Prostě ne můj šálek čaje. A protože jsme v Anglii, dávám jen tři hvězdy. Trailery: http://www.csfd.cz/film/895-28-dni-pote-28-days-later/videa/ ()

gudaulin

Danny Boyle si získal obec fanoušků svým Mělkým hrobem a svou pověst talentovaného filmaře potvrdil kultovním Trainspottingem. Zákonitě se od něj tedy čekalo něco velkolepého a ono to bohužel tak úžasné není, i když to z mého pohledu na 4 hvězdičky stačí. Je to film, který k tématu přistupuje až příliš krotce a nerozhodně. Tempo filmu kolísá, scénář je rozpačitý, někdy ukecaný a především s trapně happy-endovým koncem. V rámci žánru je to přesto nadprůměr, ale od režiséra Trainspottingu jsem prostě očekával víc. Celkový dojem: 70 %. ()

KevSpa

Nějak se nemůžu zbavit pocitu, že si z nás Danny Boyle (a s ním i Alex Garland) dělají po celou dobu srandu. Nezávislý film, točený na digitál určitě nepostrádá autentičnost. Je to něco mezi solidním béčkovým hororem a klasickou apokalyptickou vizí. Místy zábavné, místy nudné, celkově až na pár momentů nepříliš zajímavé. Především ale strašlivě roztříštěné. ()

golfista

Tak především tady vůbec žádní "zombie" nejsou, takže to od tohohle filmu nečekejte ! Jsou tu "jenom" nakažení a hrstka jedinců v naprosto nepředvídatelné krizové situaci. Apokalyptická vize je znázorněna poměrně úspornými prostředky, ale dost uvěřitelně na to, abyste chvílemi jen stěží dýchali (ten Londýn byl úžasný). Vůbec filmařsky je to výborné a nebýt některých scénáristových "úletů", bylo by to ještě lepší._____ Pokud by kluci na vojně byli po měsíci TAKHLE nadržení, to by večerní Praha asi nebyla moc bezpečná :) ()

• Christopher Eccleston (major West) a ostatní "vojáci" z filmu absolvovali třídenní tréninkový program se skutečnými vojáky, kteří jim pomohli k větší sebedůvěře. (HellFire)
  • Původně se zamýšlelo, že by se virus rozšířil i mimo Velkou Británii. Tvůrci ale změnili názor a napsali dialog, kde seržant Farrell (Stuart McQuarrie) říká, že není možné, aby se virus rozšířil do Ameriky nebo Evropy. (HellFire)

28 let poté nabírá obsazení

28 let poté nabírá obsazení