Pohromadě

• USA All Together Now

Optimistická středoškolačka přede všemi tají, že nemá kde bydlet a že přespává ve školním autobuse. Dokáže přijmout pomocnou ruku, když dojde k tragédii? (Netflix)

Aljak

Vo svojej podstate film s pekným posolstvom a motivačnou esenciou. Ale napriek tomu mi to prišlo aj tak príliš idealistické - hlavne ústredná postava Amber, ktorá pôsobí v mnohých fázach až nadprirodzene. Niekto by možno povedal, že taký ideálny obraz mladej dievčiny, ale charakterovo dosť zameraná na to, že za každú cenu si chcela akoby dokázať, že je na všetko sama. A ako sa ukázalo, sama na to nebola, stačilo len prijať pomocnú ruku svojho okolia. Inak typický feel good movie, ktorý síce nenudí, ale ani nenadchne. P.S. Auli'i Cravalho má fakt pekné črty :) ()

patto

za mňa nečakane dobre vzhľadom na aktuálne hodnotenie (51%) na čsfd. O výsledok sa nemalým kúskom zaslúžili aj nulové očakávania vzhľadom na hodnotenie. Posledných cca 10r si dovolím tvrdiť sú na čsfd podhodnotené filmy a zabúda sa na základné poslanie filmov a to pobaviť. Fun faktor 65%, príbeh + spracovanie 72% , hodnotenie 5***** ako kompenzácia aktuálnych 51% ()

Arsenal83

Oslava chudoby či príprava na ešte väčší ekonomický prepad Spojených štátov? Neviem, ale hlavná hrdinka je človek, ktorý nemá nič a neprijme pomoc od nikoho, akoby bolo ešte rada, že je socka. Navyše je ešte v nesympatickom páre a vlieklo sa to pomalšie ako tá klavírna melódia, ktorá má sprevádzať ich osud. Celá pointa je priniesť do filmu tragédiu, ukazovať hrdý sociálny prípad a poplakať si nad tým, že život nie je fér. Normálne sa mi už tisne slza do očí, fňuk. ()

Marze

"Pohromadě" ne jemný a krásný "feel good" film, natočený podle románu. O lásce, kolektivní péči. Film říká hodně o komunitě, altruismu a omezeních spoléhat sám na sebe. Nikdy ale nepřekročí svojí nadměrnou sladkost. Je zde pár smutných scén. Relativně snadné ke koukání a zdá se to reálné, ale není. Ale je zde velká propast mezi tím , čím by film být mohl a čím je. ()

T2

Rozpočet $-miliónov║ Na začiatku to začne ako celkom pohodičkový skoro oddychoví film, ktorý vyžaruje pozitívnu energiu aj keď sa nerodí v moc ľahkých podmienkach. Postupne sa to ale zmení na melodrámu, kde sa občas troška zbytočne tlačí na pílu alebo tak trochu herecky prehráva vo vypätých momentoch. Záver to ale znovu posadí do sedla a zo cťou a hrejivým pocitom na srdci že všetko sa obratí v dobré sa to pekne uzavrie. /60%/ ()

• Natáčení probíhalo v Portlandu (Oregon). (SONY_)