Starý tulák sa po dvadsiatichpiatich rokoch vracia k rodine. Jeho priatelia ho upozorňujú, že minulosť má nechať minulosťou, no on však musí nájsť sám seba. (oficiální text distributora)

freddy

Můj komentář s pořadovým číslem 1100. Je fajn objevovat stále nové a nové vánoční filmy, které jsou u nás takřka neznámé a které se občas objeví ve vysílání nějaké české či slovenské TV stanice. V tomto případě mě slovenská TV Doma velmi příjemně překvapila, protože tenhle vánoční film patří k tomu lepšímu, co jsem v rámci tohoto žánru viděl. Je to zajímavý, nebojím se říci přímo originální příběh, který nabízí neotřelý pohled na to, jak slaví Vánoce tuláci bez domova a jak to může dopadnout, když se jeden takový starší tulák po 25 letech rozhodne vyhledat svého syna. Toto téma jsem ještě v žádném vánočním filmu neviděl a každá taková snaha o originalitu se prostě musí ocenit, obzvlášť je-li ten film také atraktivní. Nenudil jsem se ani na vteřinku a jen si užíval ten úžasný příběh, který mě dokázal velice nadchnout a díky kterému jsem si uvědomil, že Vánoce jsou vlastně suprové svátky, při nichž se může odpustit prakticky cokoliv a při nichž i lidé odloučení od sebe mnoho let k sobě mohou znovu najít cestu. Jsem rád, že jsem tento film viděl a určitě jsem ho neviděl naposledy. A abych nezapomněl, ve vedlejší roli potěšil William Hickey, který ztvárnil nezapomenutelnou roli v komedii Vánoční prázdniny. Teď už jen zbývá udělit hodnocení, asi prozatím zůstanu u čtyř hvězd a není vyloučeno, že časem tu pátou hvězdu přidám. ()