poster

Gli amici di Gesù - Maria Maddalena (TV film)

 • Německo

  Jesus-Legenden: Maria Magdalena

 • Slovensko

  Mária Magdaléna / Blízko pri Ježišovi

 • USA

  The Friends of Jesus: Mary Magdalene

 • USA

  Mary Magdalene

 • USA

  Close to Jesus

Drama / Historický / Životopisný

Itálie / Německo, 2000, 100 min

Režie:

Raffaele Mertes

Scénář:

Gareth Jones

Hudba:

Marco Frisina

Producenti:

Luca Bernabei

Kostýmy:

Stefano De Nardis
(další profese)
 • Mistr119
  ****

  4 hvězdičky dávám za moudra Jana Křtitele a Ježíše o rozdílu lásky k muži a k Bohu a za Janova slova o smyslu odpouštění místo msty, nicméně po srovnání s Máří Magdalenou z roku 2018 můžu říct, že tento film je koncipovaný trošku víc se zaměřením na emancipaci a trošku mi tady chybělo kráčení Marie Magdaleny až do Ježíšova konce. To vzali trošku hopem. :) Ovšem jak tak vidím, tak film je součástí jakési série Gli amicidi Gesú, tak třeba je to někde v příštím díle...? :)(27.6.2018)

 • Narciska
  **

  Ojojoj, tak slibná předloha, na zlatém tácu dvě tisítiletí připravena, změnila se pod taktovkou režíséra v podbízivý kýč, kde se vše odehrává ve zkratce, žádná věta není autentická, navzdory snaze děj působí nerealisticky, herci působí jak panáci a Marie z Magdaly je patetická, obdařená chováním emancipované ženy 21. století.(3.7.2018)

 • radektejkal
  ***

  Ježíšovi přátelé (a možná i něco více), Marie z Maddaly je možná první mezi nimi. Příběh, který končí ve chvíli, kdy by měl začínat. Příběh volně vymyšlený, z té doby o ní není známo zhola nic, a z pozdější doby téměř nic. Veškerá zobrazení, jak výtvarná tak literární, nemusí brát ohled na žádná fakta, jsou volnou inspirací, mnohdy účelovou, často komerční. Přestože fakta nejsou (a nebudou), jsou už tuny sekundární literatury - počínaje sv. Pavlem, který se o ní raději vůběc nezmiňuje, až po veledílo Dana Browna. Proč to? Protože prostor jejího bytí by měl být pro každého (ne)křesťana chápán jako problém jejího srdce, které bylo Ježíšovi odňato a nahrazeno Petrovým/Pavlovým mečem. Pozn. 1: Vědecky se tomu říká: "Spor Marie s Petrem můžeme také chápat jako první symbolický konflikt mezi vyznavači ezoterního gnostického křesťanství a zakladateli exoterní katolické církve." Pozn. 2: Zde můžeme snad jen usuzovat na její údajnou prostituci, která je byl zřejmě přidělena až mnohem později, nejspíše byla řádnou Mistrovou žačkou, asi chytřejší než rybářští burani a celníci, zřejmě nadanou zvláštní představivostí, kterou z ní Ježíš musel vyhnat, a která se opět projevila při jeho znovuspatření. Pozn. 3: Křesťané zde mají velkou nevýhodu, protože musí jen přitakat verzi, kterou jim předkládá aktuální (v dané době) učení jejich církve, kdežto ostatní mají (přinejmenším) volnější pole působnosti.(9.4.2018)

 • BOURQUE
  ***

  Celkovo skromný, ale oveľa väčším srdcom natočený a zahraný film. Film poskytne trošku iný pohľad na život M. Magdalény. M. G. Cucinotta je fantastická a tu podáva jeden zo svojich najlepších výkonov. Osobné hodnotenie: 73% (***) (16.4.2017)