poster

Sbohem, modrý ptáčku (festivalový název)

 • Dánsko

  Bye Bye Blue Bird

Komedie / Drama

Dánsko / Faerské ostrovy, 1999, 97 min

(další profese)
 • Hwaelos
  **

  Filmů, stavějících na tématech rodinného odcizení má evropský sever dost a dost. V Bye Bye Blue Bird je navíc jedině prvek road movie, která na malém ostrůvku působí vlastně trochu komicky. Snímku, který překypuje originálními vedlejšími postavami postradatelně chybí hloubka. Má sice několik docela silných scén, ale i ty budí dojem už několikrát viděného.(11.11.2010)

 • Enšpígl
  *

  Aby se mě tady ten film moh líbit, musel bych si najít cestu k hlavním hrdinkám což se mě i přes úpornou snahu bohužel nepodařilo a celou dobu jsem myslel na to, jestli nezačnou v nějakým faerským kravíně hledat dva exmpláře. Další na čem film ujíždí je poměrně nešťastný eipozodní způsob vyprávění a krásné exteriéry Faerských ostrovů všechno nezachrání.(2.11.2014)

 • Cheeter
  ***

  Jeden z nejpodivnějších filmů, které jsem ze severské kinematografie viděl. Na druhé straně je to téma pro sever typické. Asi bych se na něj normálně nedíval, ale ono není moc Faerských filmů, a teď nemyslím ty, které se tam jenom točily, ale ty, které odtud pocházejí. Pokud se mýlím, tak mi o nějakém dejte vědět, budu jedině rád.(23.5.2017)

 • JANARYBA
  ****

  Moc se mi líbily SEDMIKRÁSKY v JÍZDĚ po Faerských ostovech. Obě, na první pohled drsné holky, řeší každá svůj (do podvědomí hluboko zasunutý) problém. Velký význam pro ně má, že jedou společně. Bezstarostná vyjížďka bez konkrétního cíle, plná "náhodých " zastavení však postupně skládá mozaiu toho co se tu v minulosti odehrálo.(26.9.2008)

 • Dadel
  ***

  Můj první faerský film. Faerské ostrovy jsou nádherné a chtěl bych tam bydlet, ale děj tohoto filmu jen skáče od jedné epizody k druhé, aniž by mě nějak strhnul a aniž bych si vypěstoval nějaké sympatie k hlavním hrdinkám (v šíleném "goth" make-upu). Patrioty potěší, že i na Faerských ostrovech se jezdí Škodou 120.(12.3.2006)