Mladá Angličanka přijíždí na francouzský venkov, kde se právě chystají místní lovci na hon. Při náhodném setkání je znásilněna v rozbořené kapli bratry Danvillovými. Než stačí z místa odejít, vrací se násilník pro zapomenutou pušku. Mladá profesorka využije svou jedinou šanci a muže vážně postřelí. Starší z bratrů jí nabízí dohodu za mlčení. Protože na ni nepřistupuje, stává se z ní štvaná zvěř. (borsalino)

lamps

Vysvobození naruby a po francouzsku - komorní a levný, ale drsně syrový a fyzicky náročný snímek, který jde na věc ze zcela jiné perspektivy. Není primárně o oběti, ale o lovcích, o rozpadajících se morálních zásadách v situaci, kdy parta obyčejných lidí náhle čelí drtivému tlaku těžké kolektivní viny. Občas trochu nešikovně sestříhané, ale zase realisticky zahrané i napsané a završené posledními minutami, které patří jednoznačně do zlatého fondu nejen všech exploatations - během nich jednomu skutečně vyschne v ústech... ()

Karlos80

Asi jako uživatel choze jsem byl na základě zdejších vysokých hodnocení a komentářů opravdu víc než jen zvědav, co se skrývá pod touto starou francouzskou filmovou školou. Viz Kleopatra, zapomeňte na "Hollywood" aj. komentáře nešetřící superlativy. Po jeho zhlédnutí musím konstatovat, že film už bohužel nemá takovou sílu jako měl nejspíš tenkrát s tím vším, co přišlo před nebo po něm. Nedovedu si ale představit, jaký poprask musel vzbudit tady u nás v Československu při jeho prvním uvedením v kině v roce '80 (co my jsme tu do tý doby vlastně měli? "Smrt stopařek" přišlo až za čtyři roky!), možná pak i při jeho další repríze v tv, která ale už taky něco pamatuje. Od té doby jakoby se po filmu slehla zem, ale jeho nadčasové téma nezestárlo ani po více než třiceti letech. Film má opravdu silný námět, scénář, velmi jednoduchý příběh, ale i neobvyklé spiknutí (ve francouzských filmech do té doby něco nevídaného). Pořád si však říkám, že je to opět tady na ČSFD hodně přeceněný a nadhodnocený film nejspíše viděný staršími lidmi právě ještě z té doby, co tu u nás šel v kině. Film vám díky finální zcela nečekané a zničující scéně jistě utkví v hlavě na věky, ale takových filmů v historii kinematografie je zcela jistě víc a pak film nesledujeme jen kvůli finále. Dá se říct, že to, co se tu odehrávalo předtím, byla jen jedna velká nuda (neustálé dialogy, jednotvárné prostředí, stále šlapání pro diváka nepřitažlivou krajinou za pochmurného počasí), zcela jistě se najdou i tací, kteří si díky tomuto filmu vzpomenou na honitbu a ta se jim posléze zhnusí, já mezi ně díky bohu nepatřím. Mladá Mimsy Farmer podala ale velmi dobrý výkon, po celou dobu jako zcela osamocená, nešťastná a bezbranná dívka vydána napospas místním lovcům z vyšších sociálních vrstev (opravdu pěkná squadra zvrácených charakterů, jak je tu jeden uživatel přirovnal k politikům, to byla trefná poznámka na místě, i v tomto filmu vítězí vliv a peníze), kteří po ní jdou jak po své zvěři. Nejde o typický "rape and revenge" film, dívka je tu sice znásilněna (spíše jakýsi neškodný pokus), ale pomstu nehledá. Toto nebo podobné téma kdyby zpracovali ve své době Američani nebo Italové, možná by vznikl film par excellence. Co ve filmu dobře šlape, je naprosto bezvýchodná situace a bezmoc, narůstající napětí a agresivita lovců, jeho syrovost, ponurost a zdrcující konec, jinak to všechno mezitím docela nudí. Jo, nesmím zapomenout na dobré vykreslení všech charakterů podél dlouhé cesty a že se tu všichni herci něco našlapali. Odešel jsem mírně rozrušen s tím, že bastardi zase vyhráli, chjo:-( Zajímavost: film prý dodnes slouží různým lidem v různých zemích a to v kampaních kde se brání práva žen a zvířat. ()

EvilPhoEniX

Tenhle film je z mého pohledu strašná škoda a nevyužitý potenciál! La Traque je spíše nudnou, ukecanou drámou, osobně nevím, jaká exploatace zde proběhla, jelikož krev, násílí a napětí zde vůbec nebylo i ono Znásilnění bylo velmi nepřehledné, rychlé a zkratka to nemělo vůbec štávu. Velmi jsem se při filmu nudil a těšil se na konec. ()

Bloody13

Kultovní fláky Straw Dogs a především Deliverance zanechaly v tomhle francouzském thrilleru nesmazatelnou stopu. Jak prostředím venkova a podzimních lesů, tak celkovým námětem i samotným zpracováním: znásilněná oběť napospas skupině lovců se snaží zachránit a utéct do bezpečí. O nic víc tu nejde. Syrovost, špína a beznaděj z něho přímo cákají, což je taky jedině plus. Jenže ten film se za celou dobu nikam nepohne. Spíše než o ubohou dívku se tu jedná hlavně o ty myslivecký zmrdy, z nichž každý jinak přemýšlí, koná, a navíc něco skrývá. Je to vlastně takový umírněný hixploiter, ve kterém nejde o mrtvoly, jako spíš o emoce. A ty jsou v úplném závěru pošlapány vskutku nemilosrdně. ()

Flipnic

Drsná syrová francouzská exploitations léta ... Jednoduchý příběh, který stojí zejména na skvěle zahraných postavách partičky myslivců a buranů z venkova - jak dnes nazýváme v hororech "rednecks" a samotném ději, který stojí na prosté myšlence dohonit a chytit či zastřelit mladou krásnou ženu, aby nevyzradila pravdu o neštěstí, které se během lovu stalo - znásilnění a následné postřelení jdnoho z buranů. Tíživá a syrová atmosféra, skvělé vykreslení jednotlivých postav, jejich vztahů, kdo s kým drží pohromadě a kdo je proti komu ... Samotný konec přidává v mém hodnocení pátou hvězdu, protože tohle jsem opravdu nečekal .... kamera, mlha, zapadající slunce a žena volající zesláblým hlasem v bažinách o pomoc, v povzdálí stojící nečinně několik postav ... to opravdu hrálo na nervy, stejně jako zjištění, že všichni zůčastnění honu byli stejní šmejdi jeden jako druhý ... Absolutní špička a zapomenutá klasika, kdysi prý uváděná v československých kinech. ()