Jen blázni spěchají

Fools Rush In

Iba blázni sa ponáhľajú

Komedie / Drama / Romantický

USA, 1997, 104 min

Kdyby v tomhle filmu nehráli Salma Hayek a Matthew Perry, tak by nejspíše nestál za moc. Oni dva jej vytáhli přece jen o stupínek výše, Perry svými komediálními záblesky a Salma (stejně jako v jiných filmech) svým nepřehlédnutelným půvabem. Několik málo povedenějších scének nemůže diváka příliš nadchnout, ale v rámci poobědové relaxace - proč ne.(29.8.2002)

• tron

„Verte mi, cikám najrýchlejšie na celom svete.“ Americký režisér Andy Tennant nakrútil pravdepodobne len jeden vydarený film (a to chytľavú realistickú rozprávku s Drew Barrymoreovou VEČNÝ PRÍBEH), ale to by nemusel byť najvýraznejší problém romantickej komédie IBA BLÁZNI SA PONÁHĽAJÚ. Tým je nápad urobiť párik zo sitkomového Chandlera Binka (Matthew Perry) a ženskej z DESPERADA (Salma Hayeková). Chémia nefunguje a scenár je o ničom, to všetko sme už videli a lepšie.(7.7.2007)

Jo jo, láska - "tisíckrát obehrané téma, klasická obehraná nuda,ničím původní a přínosné" a tak dál a tak dál.. Z každýho příspěvku tady by se dala vytáhnout minimálně jedna definice. A i proto, že jsem ještě další tři dny nechodila s broukem v hlavě a nevytáhla deset cigaret na zklidnění, se mi to líbilo. A ani já se za to nestydím, freddy.(3.8.2008)

Krásná romantická komedie (nejen) o tom, jak si dokážeme přelouskat znamení, která se kolem nás v životě objeví. Je to všechno osud hlásící se o svou přítomnost pomocí všudypřítomných znamení nebo jenom pouhá náhoda? Obsazení herců je skvělé, každý je úplně jiný a přesto jim to spolu moc sluší. Kdyby se všichni lidi na světě na chvíli zastavili a nežili ten jejich uspěchaný život, kdy nemají na nic a na nikoho čas - a podívali se kolem sebe, možná by jim leccos otevřelo oči :) Soundtrack byl naprosto geniální... I Can't Help Falling in Love... *****(11.6.2014)

• Master19

V tomto filmu nic nefunguje. Mezi Alexem a Isabel to vůbec nejiskří a dějové skoky se uskutečňují víceméně pomocí střihu - bez vysvětlení. Scénář je navíc hloupý a neuvěřitelný a mohlo by ho zachránit jen to, že má jít částečně i o komedii. Nicméně vtipy jsou levné a mnoho scének končí bez pointy v prázdnu (tchán s baseballkou). Posledním hřebíčkem do rakve je vrcholná scéna na přehradě, kde ač leje, je všechno suché a čisťoučké...(4.8.2008)

• - Pred tým, ako bol film nakrútený, na hranici medzi Arizonou a Nevadou nebola na ceste na Hooverovej priehrade namaľovaná čiara ani nápisy označujúce hranicu. Keď boli tieto nápisy a čiara urobené kvôli filmu, miestni úradníci sa rozhodli ich tam nechať aj po skončení filmovania a zostali tam až do roku 2005. (U_S_O)

• - Otce Alexe (Matthewa Perryho) hraje John Bennett Perry, tedy jeho skutečný otec. (viperblade)

• - Role Isabel Fuentes (Salma Hayek) byla nabídnuta Jennifer Lopez. Ta roli odmítla ve prospěch filmu Anakonda (1997). (zuza99)