Jen blázni spěchají

Fools Rush In

Iba blázni sa ponáhľajú

Komedie / Drama / Romantický

USA, 1997, 104 min

Pre mňa má tento film úplne špecifické čaro a jednu nádhernú asociáciu z mladosti... a síce že rok predtým ako sa film natáčal, som s kamarátmi cestoval krížom cez Ameriku v starom Dodge a prechádzal som cez Arizonu, Hoover Dam, Las Vegas, Grand Canyon a všetky tieto malebné zákutia tejto nádhernej krajiny. Ale okrem toho sa mi páči aj film samotný - je to pekne nakrútená romantická komédia postavená na kontraste bieleho mladíka z New Yorku, na vrchole kariéry a krásnej hispánskej dievčiny, ktorí sa náhodou stretnú, splodia dieťa a potom sa rieša klasické problémy. Skvelý príbeh zo života, okorenený príjemným humorom a zasadený do najkrajších exteriérov amerického západu. Cool..(2.11.2007)

Když nic moc nečekáte, tak bych řekl, že příběh prostě neurazí. Je to ohranej a tím pádem i předvídatelnej příběh, ale pokud zrovna nejste odpůrci Mathewa, tak se párkrát i zasmějete. Občas je docela důležitý si uvědomit, že to chce brát s nadsázkou dialogy, protože pár jich je fakt hroznejch, ale i tomu se dá zasmát, jak je to hrozný. Takže hodnocení je prostě akorát uprostřed.(22.9.2014)

Matthew Perry žije sen všech heterosexuálních mužů. Tedy, až do té doby, než ho Salma Hayek po třech měsících navštíví v práci. Poté následuje noční múra. Nevím, jestli noční múra všech heterosexuálních mužů, ale moje rozhodně. Jak to mají s vnímáním tohoto filmu ženy nevím, ale nedivil bych se, kdyby to braly jako pohádku s princem na bílém koni. No a to je ten věčný rozpor...(24.4.2011)

Průměrná romantická komedie se zaběhnutým scénařem, který u mladších dívek a starších dam vyloudí onu potřebnou slzičku. Nejdříve se neznají. Pak se spolu vyspí. No nic. Čekají mimčo. Ona by ho chtěla (sviště i otce dítěte), on ji nechce (o dítěti ani nemluvě). Poté on by ji chtěl, ale ona pro změnu nechce jeho. Nakonec se vše v dobré obrátí, překážky a rozdíly jsou překonány (Američan - Mexičanka, nepraktikující presbytarián - silně věřící katolička, přízemní realista - duchovně založená dívka věřící na osud ), děťátko je na světě, happy end, můžeme jít spokojeně spát :-) Tenhle film drží nad vodou jen svůdná latinská krása Salmy Hayek, komediální talent Matthew Perryho a nesmrtelné písně Elvise Presleyho ("It's now or never"). Ale na nenáročnou večerní zábavu a 3 hvězdičky to stačí.(4.8.2008)

Poněkud nuda, která spojuje místy sentimentální příběh s jindy bláznivou komedií. Možná by si to pro příště měli rozmyslet - realisticky? nebo bláznivě? :) Na druhou starnu - může se to i podařit - když se to umí natočit. Střídání jímavých částí s nevázanou legarcí se povedlo třeba v Cartouchovi s J.-P. Belmondem!(5.1.2004)

• - Otce Alexe (Matthewa Perryho) hraje John Bennett Perry, tedy jeho skutečný otec. (viperblade)

• - Pred tým, ako bol film nakrútený, na hranici medzi Arizonou a Nevadou nebola na ceste na Hooverovej priehrade namaľovaná čiara ani nápisy označujúce hranicu. Keď boli tieto nápisy a čiara urobené kvôli filmu, miestni úradníci sa rozhodli ich tam nechať aj po skončení filmovania a zostali tam až do roku 2005. (U_S_O)

• - Role Isabel Fuentes (Salma Hayek) byla nabídnuta Jennifer Lopez. Ta roli odmítla ve prospěch filmu Anakonda (1997). (zuza99)