Jen blázni spěchají

Fools Rush In

Iba blázni sa ponáhľajú

Komedie / Drama / Romantický

USA, 1997, 104 min

Rutinní romantická komedie těžící z popularity "přáteláka" Matthewa Perryho a asi největší hispánské sexbomby druhé poloviny 90. let Salmy Hayek, která nezůstává nic dlužna své půvabné pověsti ani v tomto filmu. Vtipné situace se sice vyskytují, ale pouze ojediněle, Andy Tennant klade důraz více na příběh o síle lásky schopné překonat všechna úskalí. Což se mu zpočátku daří aspoň částečně, v závěru se mu však film rozpadne pod rukama v pod náporem hromady klišé. 50%(24.11.2013)

• tron

„Verte mi, cikám najrýchlejšie na celom svete.“ Americký režisér Andy Tennant nakrútil pravdepodobne len jeden vydarený film (a to chytľavú realistickú rozprávku s Drew Barrymoreovou VEČNÝ PRÍBEH), ale to by nemusel byť najvýraznejší problém romantickej komédie IBA BLÁZNI SA PONÁHĽAJÚ. Tým je nápad urobiť párik zo sitkomového Chandlera Binka (Matthew Perry) a ženskej z DESPERADA (Salma Hayeková). Chémia nefunguje a scenár je o ničom, to všetko sme už videli a lepšie.(7.7.2007)

Solidní americký doják a ten soundtrack mně dostal :-) http://www.youtube.com/watch?v=uqv5b0UjR4g&feature=share&list=PL-qIqxHFbUjXhd3L7fWHITiAxjBx_UiNk&index=8(24.11.2013)

On, úspěšný architekt a stavitel. Ona, fotografka. Náhodou se setkají jednoho večera v baru, a ač je to pro ně oba hodně neobvyklé, stráví spolu noc. Noc, která ovlivní jejich životy navždy. Zvlášť, když se dozví, že jejich noční "práce" má své plody. On, aby ulevil svému svědomí, vydává se s Ní k Jejím rodičům, s tím, že se pak rozejdou. Ale osud je osud, a ten se jen tak obelhat nedá - a když dva k sobě patří, tak prostě není zbytí... Co víc o filmu psát, že je to typický zástupce romantických komedií, který na žádnou stranu nikterak nevyčnívá. Průměrný příběh (trochu přihlouplý, trochu naivní), průměrní herci (minimálně v tomto filmu, Matthew Perry i Salma Hayek se snaží seč můžou, ale moc mi k sobě neseděli), průměrný konec (i když se Andy Tennant snaží vymáčknout slzu i z největšího cynika, tak porod v dešti na mexicko americké hranici je už hodně přitažený za vlasy (každý celník je amaterský porodník?)). Ale romantika je romantika, takže přivírám všechny oči, a dávám 3*...(16.7.2009)

Lehce snesitelná romantická komedie s minimem vlastních tvůrčích vkladů k danému filmovému žánru, ale je to přesně ten druch filmu, když člověk potřebuje vypnout a neřešit. Perry se sice díky podobným hereckým kreacím jen ztěží zbaví svého Chandlerovského stigmatu, přesto mu to po boku nádherné samičky Salmičky Hayekové docela jde, takže s přimhouřeným očkem si tato romantika své 3* zaslouží. Hudba: Alan Silvestri. 50%(19.8.2008)

• - Pred tým, ako bol film nakrútený, na hranici medzi Arizonou a Nevadou nebola na ceste na Hooverovej priehrade namaľovaná čiara ani nápisy označujúce hranicu. Keď boli tieto nápisy a čiara urobené kvôli filmu, miestni úradníci sa rozhodli ich tam nechať aj po skončení filmovania a zostali tam až do roku 2005. (U_S_O)

• - Role Isabel Fuentes (Salma Hayek) byla nabídnuta Jennifer Lopez. Ta roli odmítla ve prospěch filmu Anakonda (1997). (zuza99)

• - Otce Alexe (Matthewa Perryho) hraje John Bennett Perry, tedy jeho skutečný otec. (viperblade)