Jen blázni spěchají

Fools Rush In

Iba blázni sa ponáhľajú

Komedie / Drama / Romantický

USA, 1997, 104 min

Lehce snesitelná romantická komedie s minimem vlastních tvůrčích vkladů k danému filmovému žánru, ale je to přesně ten druch filmu, když člověk potřebuje vypnout a neřešit. Perry se sice díky podobným hereckým kreacím jen ztěží zbaví svého Chandlerovského stigmatu, přesto mu to po boku nádherné samičky Salmičky Hayekové docela jde, takže s přimhouřeným očkem si tato romantika své 3* zaslouží. Hudba: Alan Silvestri. 50%(19.8.2008)

Průměrná romantická komedie se zaběhnutým scénařem, který u mladších dívek a starších dam vyloudí onu potřebnou slzičku. Nejdříve se neznají. Pak se spolu vyspí. No nic. Čekají mimčo. Ona by ho chtěla (sviště i otce dítěte), on ji nechce (o dítěti ani nemluvě). Poté on by ji chtěl, ale ona pro změnu nechce jeho. Nakonec se vše v dobré obrátí, překážky a rozdíly jsou překonány (Američan - Mexičanka, nepraktikující presbytarián - silně věřící katolička, přízemní realista - duchovně založená dívka věřící na osud ), děťátko je na světě, happy end, můžeme jít spokojeně spát :-) Tenhle film drží nad vodou jen svůdná latinská krása Salmy Hayek, komediální talent Matthew Perryho a nesmrtelné písně Elvise Presleyho ("It's now or never"). Ale na nenáročnou večerní zábavu a 3 hvězdičky to stačí.(4.8.2008)

skrz na skrz priemerna romanticka komedia kde scenaristi nevytazili naplno potencial o strete dvoch roznych kultur (prva spolocna rodinna vecera je vtipna, ale potom sa mexickej rodiny dockame minimalne). perry (s rozbiehajucou sa karierou vdaka "priatelom") a hayek su spolu skvely ale skoda ze sa scenaristi s filmom viac nepohrali lebo takto ide o len dalsi prirastok do radu romcom-ov...(29.3.2014)

Tak podle názvu jsem blázen, ale tak co. Někdy vám život položí před nos skutku prekérní situaci a vy jen tápáte, jak jí vyřešit, tak aby všichni zúčastnění dopadli co nejlépe. Přesně na tomto podkladu je Fools Rush It stavěn a mě se to moc zamlouvalo. Herci jsou snesitelní, děj jak již jsem řekl je příjemný, v některých momentech zabrnká na velice příjemnou strunu. Postavy jsou bohaté, někdy náladové, ale výsledný pocit z filmu je pouze průměrný, prostě se jen veze. Ačkoli i když hodnotím průměrně, tak jsem se skvěle pobavil a zabil nějaký ten nudný čas dosti efektivně. - 5/10 -(14.3.2015)

Solidní americký doják a ten soundtrack mně dostal :-) http://www.youtube.com/watch?v=uqv5b0UjR4g&feature=share&list=PL-qIqxHFbUjXhd3L7fWHITiAxjBx_UiNk&index=8(24.11.2013)

• - Role Isabel Fuentes (Salma Hayek) byla nabídnuta Jennifer Lopez. Ta roli odmítla ve prospěch filmu Anakonda (1997). (zuza99)

• - Pred tým, ako bol film nakrútený, na hranici medzi Arizonou a Nevadou nebola na ceste na Hooverovej priehrade namaľovaná čiara ani nápisy označujúce hranicu. Keď boli tieto nápisy a čiara urobené kvôli filmu, miestni úradníci sa rozhodli ich tam nechať aj po skončení filmovania a zostali tam až do roku 2005. (U_S_O)

• - Otce Alexe (Matthewa Perryho) hraje John Bennett Perry, tedy jeho skutečný otec. (viperblade)