Krásná Mexičanka Salma Hayek a úspěšný manažer Matthew Perry spolu strávili jednu noc a na cestě je miminko. Jak z maléru ven, když ona má dost bráchů na to, aby s nepohodlným nápadníkem pořádně zatočili?
Alex Whitman přijel do Las Vegas, aby tu pro svou newyorskou firmu postavil zábavní klub. Pochází z bohaté rodiny, vyznačuje se extrémně racionálním myšlením a je sám. Isabel Fuentesová je Mexičanka, v Las Vegas se živí jako fotografka a už pět let pracuje na knize o krásách pouště. Pochází z početné chudé rodiny, neochvějně věří v osud a je sama. Když se ti dva náhodou setkají v zapadlém lasvegaském baru, přemůže oboustranná přitažlivost dobré vychování a Alex s Isabel spolu stráví báječnou noc. Ráno se dívka, překvapená svou včerejší odvahou, potichu vytratí z Alexova domu bez slůvka rozloučení. Po třech měsících Isabel nečekaně navštíví Alexe se zprávou starou jako samo lidstvo - "Jsem těhotná". Budoucí otec souhlasí s návštěvou Isabeliny rodiny, při které oba budou pro klid rodičů předstírat delší vážnou známost. pak se definitivně rozejdou. Ale copak Alex může opustit tak krásnou dívku, která nosí pod srdcem jeho dítě? Copak se Isabel dokáže vzdát muže, kterého jí do cesty přivedl sám osud? Copak tentokrát v romantické komedii nezvítězí láska? A co dítě? Nemusíte mít strach, protože po mnoha zábavných i dojemných peripetiích nakonec všechno dobře dopadne.. Alex Whitman, ambiciózní manažer firmy zřizující kasina a noční podniky, je vyslán do Las Vegas, aby tu dohlédl na novou zakázku. V malé hospůdce se seznámí s půvabnou mexickou dívkou Isabelou Fuentesovou a stráví s ní noc. Ráno však dívka zmizí, dřív než se Alex probudí. Znovu se objeví o tři měsíce později, a právě, když je Alex uprostřed důležitého a značně choulostivého jednání o udělení licence mu oznámí, že je s ním těhotná. Nic od něj nechce, jen cítila, že by to měl vědět. Když dívka odejde, Alex se za ní vydá a slíbí ji, že s ní pojede za její rodinou, protože dívka má strach z otce, a Alexova přítomnost by jí pomohla situaci lépe zvládnout. Cestou si o sobě vyprávějí a poznávají se, Alex se například dozví, že Isabela pracuje jako fotografka v kasinu, kde si vydělává na svou knihu fotografií věnovaných nevadské poušti. Po náročné návštěvě plné početného příbuzenstva, Alex překvapivě Isabelu požádá o ruku. Ta nejprve odmítne, ale nakonec souhlasí a hned se spolu vydají do obřadní síně. Krátce po svatbě se však nejprve objeví zuřící Isabelin otec a vzápětí zbytek příbuzenstva, které zcela přestaví Alexův strohý byt pestrým mexickým stylem. Navíc se v bytě objeví Isabelin psík, což se Alexovi vůbec nelíbí. Manželé se poprvé pohádají, když se ukáže, že zatímco Alex se po dokončení kasina chce vrátit do New Yorku, Isabela odmítá opustit Las Vegas, které miluje. Manželé si zvykají na společný život a snaží se sladit své zcela odlišné zvyky, názory i přístup k životu. Alex má navíc potíže s mexickým příbuzenstvem, které mu není příliš nakloněno. Další komplikace nastanou ve chvíli, kdy se u dveří objeví Alexovi snobští rodiče, kteří nejprve Isabelu považují za Alexovu mexickou služebnou a poté se netají svou nelibostí na synovým výběrem životní partnerky. Seznámení Whitmanových s Fuentesovými skončí hádkou, do níž jsou vtaženi také Alex a Isabela. Žena navíc zjistí, že ji Alex opět neřekl pravdu o tom, že se hned po kolaudaci kasina chystá vrátit do New Yorku. Po další hádce dostane Isabela bolesti a skončí v nemocnici. Když ji přijde Alex navštívit, odmítne ho a řekne mu, že potratila. Bez rozloučení odjede ke své prababičce do mexických hor. Alexovi se stýská a na náladě mu nepřidá, když dostane oznámení o rozvodovém řízení. Zdá se, že vše je ztraceno. Jenže náhle se všude kolem Alexe začínají objevovat znamení, kterým není možno neporozumět. A tak se Alex rozhodne, že svou milovanou najde ať se ukrývá kdekoli. (oficiální text distributora)

Pepinec

Matthew Perry žije sen všech heterosexuálních mužů. Tedy, až do té doby, než ho Salma Hayek po třech měsících navštíví v práci. Poté následuje noční múra. Nevím, jestli noční múra všech heterosexuálních mužů, ale moje rozhodně. Jak to mají s vnímáním tohoto filmu ženy nevím, ale nedivil bych se, kdyby to braly jako pohádku s princem na bílém koni. No a to je ten věčný rozpor... ()

nash.

Většinou je to tak, že když se dva potkají, zamilují se, poznávají se, vezmou se a mají děti. Tady je to naopak. Nejprve dítě, pak svatba, a až pak se poznávají a nakonec zamilují. Nečekaně příjemná pohodovka, které nechybí romantika ani humor, o který se stará nejen Matthew Perry a odlišnost kultur z níž Alex a Isabel pocházejí. Milé, pohodové, úsměvné se sympatickou dvojicí, které člověk prostě musí držet palce. ()

Radyo

Kdyby v tomhle filmu nehráli Salma Hayek a Matthew Perry, tak by nejspíše nestál za moc. Oni dva jej vytáhli přece jen o stupínek výše, Perry svými komediálními záblesky a Salma (stejně jako v jiných filmech) svým nepřehlédnutelným půvabem. Několik málo povedenějších scének nemůže diváka příliš nadchnout, ale v rámci poobědové relaxace - proč ne. ()

tron

„Verte mi, cikám najrýchlejšie na celom svete.“ Americký režisér Andy Tennant nakrútil pravdepodobne len jeden vydarený film (a to chytľavú realistickú rozprávku s Drew Barrymoreovou VEČNÝ PRÍBEH), ale to by nemusel byť najvýraznejší problém romantickej komédie IBA BLÁZNI SA PONÁHĽAJÚ. Tým je nápad urobiť párik zo sitkomového Chandlera Binka (Matthew Perry) a ženskej z DESPERADA (Salma Hayeková). Chémia nefunguje a scenár je o ničom, to všetko sme už videli a lepšie. ()

freddy

Tak tady se opravdu těžce rozhoduji, jak tento snímek ohodnotit. Jedná se o příjemnou romantickou komedii, která má "něco navíc". Sám nevím, co to "něco" je, ale má jakýsi prvek, který mě dokázal něčím velmi silně zaujmout a já nejen, že jsem dostal slušnou porci romantiky a pobavení, ale navíc jsem si to i docela užil a bylo mi líto, že už to končí, což samo o sobě značí, že tahle komedie byla něčím zajímavá. Možná to byla hispánská komunita, možná to byla úžasně svůdná Salma Hayek, možná to byl velice zajímavý děj, opravdu nevím. Každopádně mě se to docela líbilo a oproti většině ostatních romantických komedií mě to docela zaujalo. A tak jsem se rozhodl po dlouhém váhání přidat jednu hvězdičku a dát čtyři hvězdičky. Tohle se mi prostě líbilo a nestydím se za to! ()

• Pred tým, ako bol film nakrútený, na hranici medzi Arizonou a Nevadou nebola na ceste na Hooverovej priehrade namaľovaná čiara ani nápisy označujúce hranicu. Keď boli tieto nápisy a čiara urobené kvôli filmu, miestni úradníci sa rozhodli ich tam nechať aj po skončení filmovania a zostali tam až do roku 2005. (U_S_O)
  • Otce Alexe (Matthewa Perryho) hraje John Bennett Perry, tedy jeho skutečný otec. (viperblade)
  • Role Isabel Fuentes (Salma Hayek) byla nabídnuta Jennifer Lopez. Ta roli odmítla ve prospěch filmu Anakonda (1997). (zuza99)