Jen blázni spěchají

Iba blázni sa ponáhľajú

Komedie / Drama / Romantický

USA, 1997, 104 min

• macek166

Béčkový film s herci, kteří umí hrát i áčkově. Z úhlu zábavy pohledu film celkem obstává, ve filmu nejsou příliš hluché pasáže, kdy by si člověk říkal, proč to tam proboha jen je, film plyne ladně s klasickým až divadelním schématem na konci, krize, peripetie, rozuzlení. Herci nehrají své role špatně, ty jsou však natolik jednoduché, v lecčem až archetypální, že nemohou v člověku zanechat nijak hlubší dojem. Alex je ukázkový kariérista, typ matematika a necitlivý muž, který ženám nerozumí. Osobně zde necítím tu opravdovou romantiku, ktero use snaží zachytit, byla by těžkce proveditelná ve skutečnosti a ještě tíž se do ní vžívá po scénáristické stránce. Jaká láska tu může být, když se podíváme na Alexovo strádání, když mu Isabela řekne, že se rozcházejí? V lásce, jakou se tu snaží vyvodit by taková reakce přesahovala rámec únsonosti a alex by neseděl jen u silnice a nedíval by se do země, ale v pláči by šílel. Kdo by to ale chtěl od vztahu, kterému divák přeje, ale cítí tu odtažitost. vyvrcholení je pak sice moc pěkné, ale těžko se mu věří. Přesto je film sleovatelný a i přes to, že tu nejsou velké emoce a na děj filmu člověk zapomene, pobaví ho. Pochválit musím alespoň pro mě krásnou hudbu, která převyšuje samotný film.(24.4.2011)

Jo jo, láska - "tisíckrát obehrané téma, klasická obehraná nuda,ničím původní a přínosné" a tak dál a tak dál.. Z každýho příspěvku tady by se dala vytáhnout minimálně jedna definice. A i proto, že jsem ještě další tři dny nechodila s broukem v hlavě a nevytáhla deset cigaret na zklidnění, se mi to líbilo. A ani já se za to nestydím, freddy.(3.8.2008)

Krásná romantická komedie (nejen) o tom, jak si dokážeme přelouskat znamení, která se kolem nás v životě objeví. Je to všechno osud hlásící se o svou přítomnost pomocí všudypřítomných znamení nebo jenom pouhá náhoda? Obsazení herců je skvělé, každý je úplně jiný a přesto jim to spolu moc sluší. Kdyby se všichni lidi na světě na chvíli zastavili a nežili ten jejich uspěchaný život, kdy nemají na nic a na nikoho čas - a podívali se kolem sebe, možná by jim leccos otevřelo oči :) Soundtrack byl naprosto geniální... I Can't Help Falling in Love... *****(11.6.2014)

Poněkud nuda, která spojuje místy sentimentální příběh s jindy bláznivou komedií. Možná by si to pro příště měli rozmyslet - realisticky? nebo bláznivě? :) Na druhou starnu - může se to i podařit - když se to umí natočit. Střídání jímavých částí s nevázanou legarcí se povedlo třeba v Cartouchovi s J.-P. Belmondem!(5.1.2004)

Lehce snesitelná romantická komedie s minimem vlastních tvůrčích vkladů k danému filmovému žánru, ale je to přesně ten druch filmu, když člověk potřebuje vypnout a neřešit. Perry se sice díky podobným hereckým kreacím jen ztěží zbaví svého Chandlerovského stigmatu, přesto mu to po boku nádherné samičky Salmičky Hayekové docela jde, takže s přimhouřeným očkem si tato romantika své 3* zaslouží. Hudba: Alan Silvestri. 50%(19.8.2008)

• - Pred tým, ako bol film nakrútený, na hranici medzi Arizonou a Nevadou nebola na ceste na Hooverovej priehrade namaľovaná čiara ani nápisy označujúce hranicu. Keď boli tieto nápisy a čiara urobené kvôli filmu, miestni úradníci sa rozhodli ich tam nechať aj po skončení filmovania a zostali tam až do roku 2005. (U_S_O)

• - Role Isabel Fuentes (Salma Hayek) byla nabídnuta Jennifer Lopez. Ta roli odmítla ve prospěch filmu Anakonda (1997). (zuza99)

• - Otce Alexe (Matthewa Perryho) hraje John Bennett Perry, tedy jeho skutečný otec. (viperblade)