Devítiletá Amanda žije v dětském domově. Rázná, sportovně nadaná raubířka se přátelí s laskavou vychovatelkou Diane Berrowsovou, která stejně jako ona není nadšena tím, že se musí vydat na setkání s Butkisovými, kteří chtějí Amandu adoptovat. Devítiletá Alyssa je dcerou ovdovělého milionáře Rogera Callawaye. Má vše, po čem touží, ale přesto jí chybí máma. Je sice potěšena tím, že se na prázdniny vydají do venkovského sídla poblíž jezera Minocque, ale šokuje ji otcova zpráva, že si hodlá vzít mondénu Clarice Kensingtonovu, kterou dívka nemá ráda. Když uslyší, jak Clarice pomlouvá její mrtvou maminku, uteče z domu. Zatoulá se nedaleko místa, kde je vybudován letní tábor, v němž tráví prázdniny děti z dětského domova. Amanda se vsadí s několika kluky, že zazvoní u dveří zdánlivě opuštěného domu, ve kterém prý straší. Je překvapená, když se dveře otevřou a komorník Vincenzo ji pozve dál s tím, že se má obléct na hostinu. Amanda je totiž Alysse k nerozeznání podobná. Vyleká ji obraz na stěně, který je jejím portrétem, a také strašidlo, jímž je ve skutečnosti Clarice s pleťovou maskou na obličeji. Uteče z domu a v lese se srazí s Alyssou, která právě utekla z tábora. Dovedla ji tam Diana v domnění, že je to Amanda. Dívky se rychle dohodnou, že si na den vymění role. (TV Nova)

SuzieS

roztomila rodinna komedie, kde clovek od zacatku vi, jak to dopadne, i presto se diva dal :) jsou lepsi filmy na toto tema, ale toto rozhodne neurazi :) ()

Karja

Evidentně inspirováno klasikou Luisa a Lotka, která se stala terčem řady filmových námětů. Tady sice dvojčata nejsou pokrevní (ve skutečnosti ovšem ano), ale taky se snaží dát dohromady své.. no, zákonné opatrovníky. Dobrá americká rodinná komedie. 80 % ()

Sansnom70

Skvělá komedie jak pro malé tak i pro dospělé. Skvělé je také herecké obsazení. My si doma tento film pouštíme docela pravidelně a pořád se máme čemu zasmát. Pokud tedy mohu hovořit za sebe, tak se na tento film určitě podívejte třeba sami a nejlépe i se svými dětmi. ()

Jurge

Olsenky na vrchole. Podarená rodinná komédia, ktorá ma pobaví ešte aj dnes. Dvojčatá sú roztomilé a ukazujú, že keď chcú, vedia aj hrať. Film obsahuje veľa vydarených gagov, aj trochu vážnejších okamihov, všetko je dobre vyvážené a funguje to. ()

nezdula

tato komedie je mojí srdcovkou a jsem schopna se na něj dívat 2x za sebou...z filmu od olsenek je nejlepší a ještě k tomu Steve a Kirsti...pro mě nej... ()

Jirkacek

Snímek Malé dohazovačky jsem kdysi zahlédl v televizi a jaksi mi utkvěl v paměti, když jsem malinkou část děje chvíli sledoval. Od té doby uběhlo pár měsíců a vzpomněl jsem si na něj poté, co jsem na tuto rodinnou komedii náhodou narazil na youtube. A protože mne tenkrát průběh filmu docela zaujal, okamžitě se rozběhl na obrazovce naší televize. Vše začalo představením devítiletého sirotka Amandy Lemmonové (Mary-Kate Olsenová), kterou se chystala adoptovat rodina Butkisesových, známá svým sbíráním dětí (Harry - Ernie Grunwald ) a Fanny Butkis - Ellen-Ray Henessy). Malá dívka si přála, aby ji adoptovala hodná sociální pracovnice sirotčince Diane Barrows (Kirstie Alley), která by to chtěla udělat, ale úřady by ji nesvěřily kvůli jejímu nízkému platu a také nebyla vdaná. Jednoho dne děti ze sirotčince odjely na letní tábor, který na svých pozemcích u jezera nechal postavit bohatý vdovec Roger Callaway (Steve Guttenberg), který bydlel ve velkém domě naproti jezeru. Netrvalo dlouho a Amanda potkala jeho dceru Alyssu (Ashley Olsen), která jakoby jí vypadla z oka a která se právě vrátila z internátní školy, jen aby zjistila, že se její otec chce oženit s Clarice Kensingtonovou (Jane Sibbett), které šlo hlavně o jeho peníze. Obě dívky se ihned domluvily na výměně svých pozic, aby poznaly jiný život. Zatímco Amanda prožívala bohatý životní styl Alyssy, ta se nastěhovala do tábora. Obě se zároveň seznamovaly s rodiči druhé a zjistily, že Roger a Diane by byly perfektní pár. V zoufalé snaze je spolu seznámit, dívky naplánovaly setkání mezi Diane a Rogerem a doufaly, že se do sebe zamilují. Po tom, co se Roger a Diane jednou odpoledne skvěle bavili a koupali spolu v jezeře, Clarice donutila Rogera, aby posunul svatbu z příštího měsíce na další den. Amanda v roli Alyssy zjistila, že Clarice plánuje její odeslání do internátní školy v Tibetu po svatbě s Rogerem. Mezitím Alyssa jako Amanda byla odvezena do rodiny Butkisů, přičemž vzápětí vyšlo najevo, že jejich adoptované děti využívají jako lacinou pracovní sílu v rodinné firmě na zpracování kovů. Zhruba dvě hodiny před svatbou Amanda prozradila rodinnému komorníkovi Vincenzovi (Philip Bosco) , že není Alyssou. Vincenzo pak navštívil Diane v sirotčinci a vyprávěl jí o tom, co se dozvěděl. Diane dorazila do kovošrotu Butkisů pomocí vrtulníku, aby vyzvedla skutečnou Alyssu a přivedla ji na svatbu. Mezitím se Vincenzo a Amanda snažili svatbě zdržováním zabránit. U oltáře Roger váhal, aby řekl: „Já ano,“ a přitom vzpomínal na všechny dobré časy, které měl s Diane a uvědomil si, že se do ní zamiloval. Diane najednou vtrhla do kostela s Alyssou a v tu chvíli Roger přiznal svou lásku k vychovatelce ze sirotčince. Poté ponížená Clarice obvinila Alyssu, že sabotovala jejich svatbu, ale Vincenzo ji zastavil. Když Clarice odcházela pryč uličkou, skutečná Alyssa vystoupila zpoza Diane a Clarice pochopila, že existují dvě Alyssy. Pokusila se dívce dát facku ale Diane včas vystoupila vpřed a klidně ji řekla, že má něco na zubech. Ponížená Clarice pak odcházela z kostela, přičemž jí Alyssa ještě více ztrapnila tím, že jí roztrhla svatební šaty. Překvapený Roger tak pochopil, že měl celou dobu u sebe Amandu a uvědomil si, že obě dívky uspořádaly jejich setkání. Poté se Roger a Diane políbili a nastoupili na kočáru taženém koňmi a řízeným Vincenzem, aby projeli Central Park. A byl konec svěží komedie, která mne velice bavila a ze srdce jsem se několikrát zasmál. Nevědomky jsem malým dívkám držel palce a přál si, aby vše dobře dopadlo, což se také stalo. Z toho jasně vyplývá, že mě děj do sebe vtáhl jako mohutný šluk kuřáka, který si vychutnával svou oblíbenou cigaretu. Zkrátka mne film velmi bavil a určitě se na něj s odstupem času zase někdy podívám. Suma sumárum, komedie Malé dohazovačky ode mne získala čtyři dohozené hvězdy ****. () (méně) (více)

PORTER44

Dvě malé ségry docela pobavily ,hlavně jejich naschvály snoubence která si to zasloužila, oddechová rodinná komedie. ()

nahrabal

Tento film je super. Dobrá adaptace na knihu Luisa a Lotka. Ale tento film má 2 dabingy a popravdě dabing dělá hodně. Nejlepší dabing z roku 96 vtipnější, novější stojí za starou belu. Ten film tím novým naprosto shodily..... ()